Skocz do zawartości
SOYER

Arduino MEGA i BLYNK, LCD odchodzi do lamusa...

Pomocna odpowiedź

Nie wiem czy ktoś tu zagląda(da się sprawdzić?) ale dla uaktualnienia informacji o projekcie link do wątku o kolejnym urządzeniu podpiętym do mojego "systemu";-):

• Lubię! 1

Dopisałem dzisiaj kilka linijek programu, tak aby arduino MEGA pobierało dane z serwera o zanieczyszczeniu powietrza, wysłane tam z mojego czujnika opartego na ESP8266 i PMS5003, a następnie wyświetlało je też na dodatkowym wyświetlaczu:

• Lubię! 1

Dziś dołożyłem obsługę i zapamiętywanie najniższych i najwyższych wartości PM i daty zdarzenia zarówno w arduino MEGA jak i w BLYNKU.

Niestety działało to dziwnie, nieprawidłowo, wydawało się, że wszystko napisałem dobrze, ale nagle mnie olśniło, dopisując kolejne warunki case funkcji switch zapomniałem o "break;". Poprawka i wszystko śmiga;)

Screenshot_20181229-214526.pngScreenshot_20181229-214551.png

• Lubię! 1

Super! Jakie plany na dalszą rozbudowę?

Hehehe, szczerze? Dokładnie nad tym samym się dzisiaj zastanawiałem:)) Z pogodówki myślałem nad pomiarem prędkości i kierunku wiatru, ale drogi sprzęt nie wart wyprawki, co do innych kierunków rozwoju to zastanawiałem się czy dałbym radę samemu oprogramować coś na kształt BLYNKA. Jakiś serwer na RPi, wysyłanie na niego danych, magazynowanie danych historycznych, sterowanie przez neta, kiedyś jakaś apka na androida, skromna ale moja;)...

To raczej zbyt wiele dla mnie na razie, czasu mało, jest jeszcze Arlena W....

Jednak jakby ktoś podpowiedział jak zacząć, jak to nadgryźć, dobrze pokierował.... To może pomału, pomalutku...;-)

Po roku, z przerwami, obcowania z tymi tematami trochu mnie wciągnęło...

• Lubię! 1

(edytowany)

Hej, no to malinka uruchomiona, zainstalowałem (przy okazji zbierając od Was cięgi za moje dyletanctwo i drogę na skróty) serwer lighttpd, serwer baz danych mariaDB, i phpmyadmin i Adminer, zegar RTC i klucze ssh. 

Teraz dobrze byłoby się dowiedzieć, jak z tego zrobić użytek na potrzeby strony www wyświetlającej dane z moich czujników. Jakby mnie ktoś uswiadomił od czego zacząć i gdzie się złapać by nie utonąć? Jakieś linki?

Myślę, że w miarę łapię kod z tej strony :https://majsterkowo.pl/solarna-stacja-meteo-z-wykorzystaniem-wemos-d1-mini-pro-oraz-raspberry-pi-3-b-czesc-1/, wydaje mi sie, że mógłbym spróbować ją przerobić na swoje potrzeby. Wydaje mi się;-). Będziem próbować.... 

Jakieś rady?

Edytowano przez SOYER

rozumiem że PHP już się naumiałeś?

(edytowany)

Nic nie naumaiłem, zainstalowałem..., złapałem ODROBINĘ linuksa, zrobiłem kopię zapasową i nie wiem czego się złapać... widziałeś kiedyś datasheet po mandaryńsku, tak samo wygląda dla mnie 111.111.111.111/phpmyadmin 🙂

a i jeszcze zarobiłem na ochrzan od Trekera :-)))

Edytowano przez SOYER

Do eksperymentów, bez obawy o namieszanie w RPi, do nauki PHP polecam pakiet XAMP dla Windows.

(edytowany)
16 minut temu, SOYER napisał:

111.111.111.111

To adres z puli adresów publicznych. W LAN, a w takiej sieci pewnie pracuje Twoje RPI powinieneś używać adresów prywatnych np. z puli 192.168.0.0 - 192.168.255.255  Zobacz tutaj może ci się przyda (są tam też materiały PDF do pobrania) - link

Edytowano przez Belferek

(edytowany)

@Elvis nie chcę domoticza, mam Blynka, chcę coś swojego, własną zaprojektowaną i zrobioną stronę www, może być ładna, choć to najmniejszy i ostatni problem...

@Belferek dzięki, wieczorem sprawdzę co to.

krótko mój cel: strona www postawiaona na RPi, która będzie wyswietlała dane z czujników, wysłane na nią z arduino mega z ethernet shieldem W5100.

Edytowano przez SOYER

Skoro chcesz własną, to sporo pracy przed Tobą. Wspominałem o domoticzu, bo wtedy masz część związaną z interfejsem z głowy i możesz pomyśleć jak przesłać dane z czujnika/arduino do malinki...

Ale skoro wolisz własną stronę, to też jest jakaś opcja. Tylko nie radziłbym używania PHP - na malince to wyjątkowo wolno działa, co ciekawe python, czy node.js jest dużo sprawniejszy. A co ważniejsze nie musisz uczyć się wyjątkowo kiepskiego języka programowania tylko na potrzeby tworzenia stron.

@Elvis 

2 minuty temu, Elvis napisał:

Ale skoro wolisz własną stronę, to też jest jakaś opcja. Tylko nie radziłbym używania PHP - na malince to wyjątkowo wolno działa, co ciekawe python, czy node.js jest dużo sprawniejszy. A co ważniejsze nie musisz uczyć się wyjątkowo kiepskiego języka programowania tylko na potrzeby tworzenia stron.

o coś nowego i ciekawego, wprawdzie nie wiem o czym piszesz;-) ale myślałem, że PHP to coś co jest obowiązkowe, czyli phpmyadmin czy  tam adminer, niepotrzebny?

Ponawiam w takim razie pytanie o to jak zacząć?

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »