Skocz do zawartości

Arduino MEGA i BLYNK, LCD odchodzi do lamusa...


SOYER

Pomocna odpowiedź

(edytowany)

22.PNG

zainstalowałem isof

wykonałem polecenie sudo lsof -i -n

33.PNG

gdzieś czytałem że po instalacji apache ma zablokowany dostęp poza localem... ja nic nie odblokowywałem.... 

http://www.spychalski.info/2012/12/27/nadanie-dostepu-zdalnego-serwera-mysql

Ale ja w tym pliku .cnf (wklejony w poprzednim poscie) nie mam takiej linijki jak jest opisana w linku... 

Edytowano przez SOYER
Link do komentarza
Share on other sites

wszystko jasne - mysql słucha tylko na interfejsie lokalnym. niestety przez telefon to niespecjalnie pomogę, gdzieś w konfiguracji mysql jest linijka, która odpowiada za interfejs - ale na pamięć to nie powiem gdzie to siedzi w debianie. postaraj się znaleźć gdzieś w /etc, będzie wpis localhost albo 127.0.0.1, zmień na * (chyba) i zrestartuj mysqld.

i mała prośba: nie dawaj zrzutów ekranu tylko skopiuj to co wypisuje serwer i wrzuć w tagach code, ja niestety mam problemy ze wzrokiem i takie rysunki nie zawsze mogę odczytać 😞

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

pi@raspberrypi:~ $ sudo nano /etc/mysql/mariadb.conf.d/50-server.cnf
tutaj siedzi linijka: bind-address        = 127.0.0.1

wstawiamy przed nią "#" czyli #bind-address        = 127.0.0.1

zapisujemy i restartujemy mysql : sudo service mysql restart
w ten oto sposob po wielu nieudanych próbach moje ESP połączyło się z bazą danych i wysłało do niej dane:-).

Działa.

Właśnie zaktualizowałem soft mojego czujnika powietrza, wysyła dane na mój serwer...:-)

Mam już pierwsze dane w tabeli, do mojej strony dołożyłem obsługę dwóch dodatkowych czujników,  poprawiałem odrobinę css-a, przerobiłem szkic logMeteo.php na aktualne dane...

Teraz przydałby się banner wyświetlający słownie stan jakości powietrza, np. zły, tragiczny, tragicznie zły...

no i jakieś wykresy...

a i dalej nie mogę umieścić strony w home/pi/html....

10.PNG

7.PNG

Edytowano przez SOYER
Link do komentarza
Share on other sites

7 godzin temu, SOYER napisał:

Teraz przydałby się banner wyświetlający słownie stan jakości powietrza, np. zły, tragiczny, tragicznie zły...

No to masz pole do popisu 🙂

7 godzin temu, SOYER napisał:

no i jakieś wykresy...

Co powiesz na jQuery Flot?

7 godzin temu, SOYER napisał:

a i dalej nie mogę umieścić strony w home/pi/html....

A na to już odpowiedziałem w innym wątku. W skrócie odpowiedź ogranicza się do SOA#1 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

znając Twoje poczucie humoru to SOA znaczy see on answer.......czyli gotowca nie będzie....;-)

@ethanak następny problem poniżej dwa screeny, jeden z malinki drugi lokalny z kompa, oba mają te same pliki (html, css itd)... ten ok jest z kompa...

więc czemu efekt jest różny?

1.PNG

2.PNG

Link do komentarza
Share on other sites

58 minut temu, SOYER napisał:

znając Twoje poczucie humoru to SOA znaczy see on answer.......czyli gotowca nie będzie....;-) 

Znając Twoją niechęć do Googla mogłem się domyślać że nie sprawdzisz co to znaczy... ale łap linka: SOA#1

 

58 minut temu, SOYER napisał:

więc czemu efekt jest różny? 

Z powodu nieoczekiwanej awarii łącza telepatycznego nie jestem w stanie połączyć się ani  z Twoją malinką ani z kompem... ale jakaś różnica musi być, apacz to apacz.

e... znaczy... domyślam się. W Windowsie dupa.html, Dupa.Html i DUPA.HTML to ten sam plik. W Linuksie nie.

Edytowano przez ethanak
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Dzisiaj jeszcze zmieniłem zapytanie w getData.php i pięknie strona na malince wyswietla mi aktualny stan jakości powietrza przesłany przez mój czujnik...:-)

<?php
include 'logMeteo.php';

$b = $_REQUEST['mian'];
$typ = $_REQUEST['nazwa'];

$polaczenie = new mysqli($host, $db_user, $db_pass, $db_name);

if($polaczenie->connect_errno!=0){
    die("Error: ".$polaczenie->connect_errno."Opis: ".$polaczenie->connect_error);
}
      $typ = $polaczenie->real_escape_string($typ);
      $sqlOdczyt="SELECT `${typ}` FROM `pms` order by `czas` desc limit 1";
      $odczyt=$polaczenie->query($sqlOdczyt);
      $row = $odczyt->fetch_row();
      $odczyt->close();
      
if ($row) {
    $result = $row[0];
     echo $result." ".$b;
    }
 else {
    echo "0 results";
}

?>

tak tera myślę, że musi być jeszcze jedna zmienna przesyłana, z której tabeli mamy pobierać....

6 minut temu, ethanak napisał:

ale jakaś różnica musi być, apacz to apacz.

e... znaczy... domyślam się. W Windowsie dupa.html, Dupa.Html i DUPA.HTML to ten sam plik. W Linuksie nie.

@ethanak ale na malince nie ma innego pliku css tylko ten jeden...  

co zauważyłem, wczoraj poprawiałem ten plik css, a na malince wygląda jak przed poprawkami, jednak kiedy na malince oglądam ten plik to oczywiście te zmiany są  wprowadzone....

Edytowano przez SOYER
Link do komentarza
Share on other sites

Jak się to robi w aplikacji żeby nie przesyłać miliona parametrów 🙂

Zrobiliśmy (razem, prawda?) pierwszą wersję aplikacji. Co nie znaczy, że druga nie może być zupełnie inna!

Może sam na to wpadniesz... w PHP istnieją tablice asocjacyjne, czyli konstrukcje typu:

$x = array('alfa' => 'beta', 'gamma' =>'delta');

I teraz np. $x['gamma'] to 'delta'...

Ja muszę jeszcze szefowi kawałek JS-a napisać i jak coś to będziemy jechać dalej.

 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.