Skocz do zawartości

Arduino MEGA i BLYNK, LCD odchodzi do lamusa...


SOYER

Pomocna odpowiedź

(edytowany)

@narbej miło przeczytać miłe słowa 🙂

Akurat ten temat chyba nie kwalifikuje się do konkursu, ze względów formalnych, bo jest starszy niż pół roku. Ale niech się wypowie moderator ;-). 

Tytył: Gdyby było Arduino Mega, BLYNK i LCD odchodzą do lamusa to wtedy wszystkie by odchodziły:)) Ale przecinek jest w innym miejscu.

Może powinno być : Arduino Mega i BLYNK. LCD odchodzi do lamusa.

Chodziło mi o to, że mając BLYNKa na telefonie nie potrzebuję LCD:-))) 

Edytowano przez SOYER
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

oj tam aj tam - jak ktoś czytał cały wątek (najlepiej na bieżąco) to wie gdzie postawić przecinek 🙂

a gdzie postawić stronę... chyba najlepiej w domu. sprawdziłeś czy możesz przekierować 80 na malinkę?

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Po pierwsze nie wiem jak się ustawia porty, po drugie nie wiem jak się sprawdza, po trzecie nie wiem jak wstawić tą stronę na RPi, a po czwarte nie za wcześnie na to? Tym bardziej, że ona tylko wyświetla sztywno wstawione przykładowe dane przecież... 

Edytowano przez SOYER
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

po pierwsze, jeśli ustawiłeś rejestrator (chyba że na dmz) to wiesz jak się przekierowuje porty.

po drugie, sprawdza się tak czy port 80 nie jest już przekierowany (lub w przypadku dmz nie stoi na tym adresie jakaś sttrona konfiguracji rejestratora).

po trzecie pisałem kiedyś coś na temat apacza i umiejętności najprostszej administracji.

po czwarte nie za wcześnie - chyba że lubisz hobbystycznie powtarzać bezsensownie tą samą robotę.

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Dobra serwer na RPi to uruchomiłem w. g. kursu ale jak tam "ustawić" moją stronę to niewiem jeszcze, podobnie jak sprawić by była widoczna "na zewnątrz". 

Na rejestratorze w menu sprawdziłem numer IP by się z nim połączyć i przy okazji odznaczyłem pole, że IP ma być niezmienne, czy coś w tym stylu. Dawno to było... W portach nie grzebałem, bo się nie znam. 

Rozumiem, że zamiast kursowego index. HTML wstawiam swoje index. HTML i dodatkowe pliki... pozostaje kwestia zobaczenia tego z zewnątrz... 

Edytowano przez SOYER
Link do komentarza
Share on other sites

dobra

 zacznij od tego, żeby w domu w przeglądarce wpisując adres ip malinki (nie wiem czy windows potrafi gadać z avahi, mac czy linux zobaczą ją po adresie w stylu malinka.local) zobaczysz swoją stronę.

jak to przejdzie, zrobimy żeby była widoczna ze świata.

może być?

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Ok, postwiłem własną stronę na własnym serwerze na RPi :-)))

Programem WinSCP(wolę okienka) wstawiłem do katalogu var/www/html swój nowy katalog powietrze do którego wstawiłem pliki swojej strony. Po wpisaniu w adres przeglądarki IPmalinki/powietrze/index1.html pojawila się moja strona :-))))))))). Niestety z tymi błędami które już wcześniej @ethanak pokazałeś na swoim slajdzie(brak polskich znaków):-(.... ale to pryszcz, ważne, że JEST!!

Na telefonie też wszystko poprzesuwane i brak polskich liter...

CO TERA???

Edytowano przez SOYER
Link do komentarza
Share on other sites

tera poczekaj bo na telefonie nie będę jakichś długich tekstów pisać.

skonfigurowałeś malinkę na stały (wewnętrzny) adres ip? jeśli nie to to zrób.

wejdź w ustawienia routera i sprawdź, czy do rejestratora podpięte są hakieś konkretne porty (powinieneś mieć w nenu przekierowania portów czy jakoś tak). jeśli tak, to sorawdź czy przekierowany jedt port 80. jeśli nie, to najprawdopodobnej rejestrator działa w dmz (czyli przekierowane wszystko).

możesz zaryzykować i przekierować port 80 na adres malinki. z domu tego nie sprawdzisz (te routery są dość ułomne) ale możesz wziąć komórkę, przełączyć z wifi na dane komórkowe i sprawdzić, czy po wpisaniu zewnętrznego adresu pokaże się twoja strona...

przepraszam za literówki ale nie wziąłem drugich bryli i piszę praktycznie na pamięć 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Niestety też nie, choć jakby próbował ale nic z tego...

W rejestratorze mam preferowany DNS 8.8.8.8 alternatywny 8.8.4.4

port http 80... info z rejestratora, ale chyba mogę go zmienić w rejestratorze? czy w routerze też muszę?

Edytowano przez SOYER
Link do komentarza
Share on other sites

16 godzin temu, SOYER napisał:

Akurat ten temat chyba nie kwalifikuje się do konkursu, ze względów formalnych, bo jest starszy niż pół roku. Ale niech się wypowie moderator ;-). 

Ten temat jest jednym wielkim worklogiem (i super), ale ciężko po pierwszym poście rozumieć o co tu dokładnie chodzi, bo później pojawia się wiele innych wątków i aktualizacji. Dlatego polecam postąpić zgodnie z "regulaminem" akcji rabatowej. Cytat z FAQ:

7 - Opisałem na Forbocie projekt w formie workloga. Czy mogę go teraz zgłosić? Jeśli skończyłeś projekt to zbierz najważniejsze informacje i opublikuj opis w odpowiednim dziale. Wtedy otrzymasz kod.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.