Skocz do zawartości

Arduino MEGA i BLYNK, LCD odchodzi do lamusa...


SOYER

Pomocna odpowiedź

@SOYER trochę nie o to mi chodziło ale to nic. Spróbuj zrobić taką prowizorkę: w routerze przekieruj port np. 81 na port 80 malinki. Wtedy co prawda adres będzie wyglądał jak http://<IP-domowy>:81/ ale to już lepsze niż nic. Jeśli to zadziała to będziemy kombinować dalej.

Edytowano przez ethanak
Link do komentarza
Share on other sites

Ok, dzwoniłem do dostawcy neta i mi powiedzieli,  że na tych światłowodowych nie mają możliwości przekierowania portów. 

Jeśli coś dodatkowego na porcie 80 to muszę wykupić dodatkowe ip zewnętrzne.

Na rejestratorze mogę zmienić port i powinno działać.

Radził zmienic port na malince.

Chyba nic nie pokręciłem, jak pisałem nie znam się na tych portach i ip wcale...

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli radził zmienić port na malince to najprawdopodobniej gadałeś z handlowcem.

Port przekierowujesz na routerze w domu a nie u nich. Nie musi być 80. Port zewnętrzny np. 81 przekierowujesz na port 80 na malince.

Musisz wejść na router (tu Ci nie pomogę) i znaleźć panel przekierowania portów... bez tego nie ruszymy.

 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Kolega nie wie...

@Elvis - serio, jak masz jakiś pomysł i więcej cierpliwości to zrób coś, ja dzisiaj już nie mam czasu a ze swojej strony obiecuję że jak kolega będzie grzeczny i dowolny port przekieruje na http malinki to w nagrodę będzie miał ładny adres w internecie (i tak muszę na czymś swoje skrypty do reverse proxy wypróbować, mogę tu).

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Tak jak napisałem, nie zezwalają na dostęp klientów do routera. Router jest ich. U mnie tylko pracuje. W światłowodowych nie przekierowują portów na życzenie. 

Mam ich naciskać czy jest jakieś inne rozwiązanie? 

Z rejestratorem było tak, że podpiąłem kabel i działa.... 

Edytowano przez SOYER
Link do komentarza
Share on other sites

Ciekawa sprawa z tym rejestratorem. O ile rozumiem to oddzielne urządzenie podłączane przez Ethernet? Ma więc własny, lokalny adres IP - tylko skąd miałby router wiedzieć, że akurat ten adres ma udostępnić? Jesteś pewien, że nie było konieczności skonfigurowania czegoś przy pierwszym podłączaniu tego rejestratora?

O ile rozumiem oni nie udostępniają przekierowania portu 80 do dwóch urządzeń. To ma sens, bo skoro masz jeden publiczny adres IP, ciężko byłoby na nim przekierować port 80 na dwa sposoby. Więc zaproponowali usługę drugiego adresu IP. Ale nam nie jest potrzebny port 80 - właściwie może być (prawie) dowolny inny. Może zadzwoń do nich i zapytaj czy taka opcja byłaby możliwa - przekierowanie np. portu 8080 do urządzenia w Twojej sieci lokalnej.

Link do komentarza
Share on other sites

Coś wiem już.... 

Ja wcale teraz nie mam zewnętrznego swojego IP, mogę mieć pojutrze albo bawić się w DDNS... 

Teraz jestem widoczny jako główny serwer mojego dostawcy który przydziela numery lokalne... 

Z rejestratorem łączyłem się zawsze ze swojej domowej sieci, a z komórki przez P2P... 

Jak będę miał swoje IP to mogę porty ustawiać jak chcę... 

Zamawiać to IP? 

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

W oczekiwaniu na stałe IP, przebudowałem stronę. Teraz to javascript odświeża mi wyniki, nie ma przeładowania stron. Trochę się namęczyłem bo nie chciało odpalić. Dopiero przeniesienie tego kodu 

<script type="text/javascript">
   document.getElementById("temp").addEventListener("click", function(){
   document.getElementById("odczytGlowny").innerHTML = "Aktualna temperatura wynosi : 21*C";});
   document.getElementById("wilg").addEventListener("click", function(){
   document.getElementById("odczytGlowny").innerHTML = "Aktualna wilgotność wynosi : 75 %RH";});
   document.getElementById("cis").addEventListener("click", function(){
   document.getElementById("odczytGlowny").innerHTML = "Aktualne ciśnienie wynosi : 995 hPa";});
   document.getElementById("pm1").addEventListener("click", function(){
   document.getElementById("odczytGlowny").innerHTML = "Aktualne stężenie PM 1 wynosi : 12ug/m3";});
   document.getElementById("pm2").addEventListener("click", function(){
   document.getElementById("odczytGlowny").innerHTML = "Aktualne stężenie PM 2,5 wynosi : 22ug/m3";});
   document.getElementById("pm10").addEventListener("click", function(){
   document.getElementById("odczytGlowny").innerHTML = "Aktualne stężenie PM 10 wynosi : 32ug/m3";});
 </script>

na dół, przed samym zamknięciem sekcji body spowodaowało, że kod zaczął działać. Czy to dlatego, że powyżej deklaracji divów z których korzysta ten powyższy kod, on po prostu "nie widział" tego czym zarządza? To dlaczego zegar działa skoro jest wyżej divów zegara i daty? Wcześniej ten skrypt miałem nad skryptem zegara w sekcji head.

Cały kod https://github.com/Soyer79/0

To tylko ćwiczenie z getElementById i addEventListener, później muszę wykombinować jak po kliku zmienić diva po prawej na dwa divy i w górnym wyświetlać "Aktualny odczyt:" a w dolnym dane pobrane z serwera... Jakieś wskazówki? Może najpierw: 

jak przy pomocy

 document.getElementById("temp").addEventListener("click", function(){*************************;});

podmienić divy?

 

Edytowano przez SOYER
Link do komentarza
Share on other sites

Poczytaj sobie coś o drzewie DOM (Document Object Model), bo manipulując elementami tego drzewa możesz zrobić to co chcesz bez używania fujastej fujastości pt. innerHTML.

Tak przy okazji:

skrypt nie działał, bo w momencie jego wywołania nie istniał jeszcze element o id = "temp".

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.