Skocz do zawartości

Studia-mechatronika, automatyka i robotyka.

Pomocna odpowiedź

Witam.

Planuje isc na studia na w/w kierunki. Znacie moze jakies dobre uczelnie z takimi kierunkami? Myslalem nad Wojskowej Akademii Technicznej, bo kusi mnie wczesne emeryturka i jest tam taki kierunek. Co wy o Tym myslicie i moze macie jakies rady, opinie, pomysly?

Ten kierunek już masz na większości politechnik. Nawet na uniwersytetach zaczynają się pojawiać (np. UMK w Toruniu). Jesteś pewien, że po WAT zostajesz żołnierzem zawodowym tak od razu? A jeżeli tak to zwróć uwagę z jakim stopniem ukończysz szkołę. Pozdrawiam.

Musiałbyś się zapisać na tzw. studia mundurowe:

http://www.wat.edu.pl/0100_a.php

moim zdaniem będzie trudno się dostać, bo bardzo mało miejsc... No i od razu podpisujesz pewnie "kontrakcik", powodzenia...

PS. A gdyby się nie udało to jest inna droga, trochę dłuższa. Mianowicie najpierw jakaś uczelnia a następnie szkoła podoficerska lub oficerska.

Nie będe zakladał nowego wątku, spytam się tutaj i czekam na odpowiedzi

kurde mam mętlik w głowie :/ jakie studia wybrać ;]

bo się zastanawiam między dwoma kierunkami

1) automatyka i robotyka...nie miałem nigdy styczności z elektroniką, czy coś podobnego :/, nawet podstaw nie znam...a wielu młodych ludzi(młodszych ode mnie o ok 3,4 lata...już wiedzą że jak idą na elektronikę czy mechatronikę to mogą spokojnie później na aotumatyke i robotykę...) obecnie bede( po wakacjach) w 4 klasie technikum informatycznego i chciałbym się przebranżowić, tylko czy nie za późno...nie mam podstaw w tej dziedzinie( chodzi o automatykę i robotykę)...

2) informatyka( zaocznie ) ale tutaj problem, bo tych informatyków jest coraz więcej :/ i też nie chciałbym przed kompem całego życia spędzić :/...tutaj to mnie kręci projektowanie stron www( php ) ale z tego będzie cieżko się utrzymać, mógłbym to np robić jako dodatkowa praca

może ktoś doradzi, odradzi 🙂? czekam na opinie wasze 🙂, jestem chętny je poznać 🙂...no chyba że macie jakieś inne ciekawe kierunku 🙂

na maturze mam zamiar zdawać

matma roz

ang podst

polak podst

może jeszcze coś, ale nei wiem ;]

Powiem tak, nie jestem studentem jeszcze, ale moja siostra jest na automatyce i robotyce, a wcześniej uczęszczała do liceum o profilu informatycznym i też nie ma zielonego pojęcia o elektronice za to z programowaniem nie ma problemów. A co do mnie, heh, uczę się w technikum gastronomicznym i też zamierzam iść na automatykę i robotykę. Cóż ja mam rzec? 😉

Powinieneś zdawać jeszcze fizykę, bo jest chyba wymagana, zresztą masz podane takie informacje na każdej stronie uczelni. Polski i język obcy są najmniej ważne.

a od czego byś mi proponował zacząć 🙂?

teraz przez wakacje zobaczę, jak mi się spodoba to pójdę na to, jak nie to chyba informatyka...ale chciałbym kiedyś coś fajnego stworzyć jak Ci goście z programu "Gadżety przyszłości" marzenia 😃:D

tzn na uczelniach mam albo fizyka albo matma np na AGH w Krakowie tak jest ;]

2 lata temu napisałem tego posta z zapytaniem o studia a od wczoraj jestem studentem Politechniki Szczecińskiej, wydział inż. mechanicznej i mechatronicznej, na kierunku mechatronika 😃

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay