Skocz do zawartości
KDmateusz

Raspberry Pi się nie uruchamia

Pomocna odpowiedź

@Treker Specjalnie dla Ciebie sflashowałem starą kartę i.. też poszło. Widać wina czytnika który jest modemem (huawei E3372). Jeszcze bym się pokusił o flashowanie nowej karty tym czytnikiem i sprawdzenie czy nie zadziała ale mi się już nie chce kasować wszystkiego. Przynajmniej dobrze wiedzieć, że mam 2 sprawne karty.

No i okazuje się, że czasem może i czytnik zawinić albo jakaś bardzo niekorzystna konfiguracja akurat 2 sztuk sprzętu które się nie polubiły 😉

• Lubię! 1

12 minut temu, DraveS napisał:

Widać wina czytnika który jest modemem (huawei E3372).

To ciekawe, na 99% jest to taki pierwszy przypadek na forum czyt. jeszcze nie słyszałem, aby komuś zawinił czytnik 😮 Dobrze wiedzieć o tym na przyszłość!

12 minut temu, DraveS napisał:

ale mi się już nie chce kasować wszystkiego.

Zawsze możesz skorzystać z tej metody: Kopia zapasowa Raspberry Pi – jak skopiować kartę microSD?

@Treker To będzie wina czytnika. Obie karty po poprawnym już flashowaniu są praktycznie niewidoczne dla huaweia. 

Gdy flashowałem kartę od samego początku huaweiem to było jakby poprawnie, czyli tworzyły się 2 dyski, windows chciał je formatować był dysk boot z plikami itd. Ale RPi tego nie widział. 

Gdy zrobiłem flasha nowym czytnikiem na pierwszy rzut oka wszystko było tak samo. Z tą różnicą, że działały w RPi. Ale karty z powrotem włożone do huaweia są już dla niego nieczytelne. Widać tylko ~80 MB miejsca w połowie zajętego, niby jako boot, ale drugiego dysku już nie ma. Nie ma możliwości zrobienia flasha w Etcherze. Po włożeniu do nowego czytnika wszystko wraca do normy (2 dyski flash itd bezproblemowo)

• Lubię! 1

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »