Skocz do zawartości

Aktualizacje FORBOT-a - najważniejsze informacje


Treker

Pomocna odpowiedź

W nawiązaniu do tematu Jeszcze jedno pytanie o nowy dział - animatronika uruchomiłem testowo system tagowania tematów. Testowo, bo zobaczymy jak się sprawdzi 🙂

Na czym to polega?
Zakładając nowy temat można wpisać po przecinku kilka tagów, a z jednego z nich zrobić dodatkowo prefiks. Lista tagów jest otwarta, tzn., że każdy może wpisywać swoje tagi, ale niektóre są już zdefiniowane. Np. jeśli zacznie się pisać Ard... to pojawi się podpowiedź tagu Arduino itd.

d3304-2018-09-11_12-02-49-4335.png

Prefiks to główny tag, który jest widoczny przed tematem:

7a9a2-2018-09-11_11-59-35-4333.png

Zachęcam do korzystania z tagów, ponieważ pozwolą one w przyszłości stworzyć system powiązanych tematycznie wątków. Mechanizm został dopiero włączony więc tagów jest mało - w związku z tym widok po kliknięciu w dany tag nie działa jeszcze poprawnie. Aktualnie kliknięcie w tag przenosi do wyszukiwarki, ale docelowo będzie tam widoczna lista tematów z danym tagiem.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Marooned, gratuluję czujności - poprawione 😉 

Przy okazji:

Niektórzy nowi użytkownicy mieli problem ze zrozumieniem tego czym są prywatne wiadomości, więc dodana została ramka z trzema zasadami korzystania z tego narzędzia. Komunikat widoczny jest podczas tworzenia nowej wiadomości oraz podczas przeglądania skrzynki. Mam nadzieję, że ukróci to "spam" i prośby o rozwiązanie problemów technicznych na PW. Zachęcam również do raportowania osób łamiących te zasady 😉

64306-2018-10-14_21-38-27-4628.png

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Niestety po tygodniach testów i próbach ostatecznego połączenia forum z blogiem temat zakończył się niepowodzeniem. Konkretnie mowa o osadzeniu widoku komentarzy i edytora do wysyłania postów pod artykułami na blogu. Pojawiło się za dużo konfliktów w bibliotekach używanych przez oba skrypty. Aby nie przedłużać dalej tematu wróciłem do poprzedniego, uproszczonego widoku, który działa teraz testowo w najnowszych artykułach, przykład pod tekstem: https://forbot.pl/blog/altium-365-nowe-podejscie-do-projektowania-pcb-id28787

550a8-2018-10-20_12-51-49-4716.png

Niestety wysyłanie wiadomości z poziomu uproszczonego widoku nie będzie możliwe. Dodałem jednak link odsyłający prosto do edytora na forum. Mam świadomość, że nie jest to optymalne rozwiązanie, ale na ten moment nic lepszego nie uda się wykonać. Dobra wiadomość jest taka, że teraz będzie przynajmniej od razu widać na blogu czy pod danym wpisem są już jakieś komentarze.

Link do komentarza
Share on other sites

Kolejne wykonane zmiany:

  • duża aktualizacja forum, jednak żadne zmiany nie powinny być zauważalna (wszystko powinno działać jak poprzednio),
  • aktualizacja bloga, j/w wszystko powinno działać jak poprzednio,
  • widok komentarzy na blogu został uruchomiony już dla wszystkich wpisów,
  • kosmetyczna zmiana, ale powinna być przydatna: tekst w artykułach na blogu jest od teraz justowany tylko w pełnym widoku na PC, na wersji mobilnej teksty będą wyrównywane do lewej strony, aby uniknąć dziwnego rozciągania słów.
Link do komentarza
Share on other sites

W ciągu ostatnich 2 dni mogły występować drobne problemy z działaniem Forbota, a było to związane z różnymi pracami na serwerze. W tym czasie m.in. migrowaliśmy z serwerowni w DE na lepszą maszynę ulokowaną w Warszawie. Dziś uruchomiony został dodatkowy mechanizm pamięci podręcznej dla forum. Reasumując: wszystko powinno działać tak samo lub lepiej. Dajcie znać, gdyby pojawiały się jakieś niespodziewane problemy (związane z wydajnością) 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Na stronie głównej forum (w prawej kolumnie) pojawiła się lista tematów bez odpowiedzi - tak jakby ktoś szukał tematów, w których można się wykazać udzielając wartościowych odpowiedzi 😉

61215-2018-12-07_14-02-20-5097.png

Link do komentarza
Share on other sites

Mały, ale użyteczny dodatek, który pozwala jednym kliknięciem zawołać użytkownika. Po kliknięciu tej ikonki zostaniecie przeniesieni do edytora odpowiedzi w danym temacie ze wstawionym już nickiem danego użytkownika, czyli np.: @Treker 

c87ab-2018-12-22_17-36-33-5271.png

Link do komentarza
Share on other sites

Przez jakiś czas będę testował metody lepszego wyróżnienia opcji reagowania na posty. Aktualnie stosunkowo mało osób z tego korzysta, może jest to związane z brakiem wiedzy na temat takiej funkcji (?) - zobaczymy 😉 Zależy mi na rozpowszechnieniu tej opcji, aby mogła być wykorzystywana do odpowiedniego wyłapywania ciekawych treści. W tej chwili reakcji jest zbyt mało, aby dało się wyciągnąć jakieś ciekawe informacje z systemu.

Na ten moment testuję wersję z delikatną poświatą:

a69d7-2019-01-23_16-00-50-5565.png

Uprzedzając pytania - niestety w tej chwili nie jestem w stanie wyłączyć tego dla osób, które korzystają już z reakcji. Po testach będzie to prawdopodobnie możliwe (podczas wdrażania ostatecznego rozwiązania).

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Pojawiły się małe zmiany w edytorze. Między innymi testowo pojawiła się opcja do wstawiania symboli:

03976-2019-05-31_08-10-26-6509.png

Jest tam jeszcze kilka niedociągnięć, ale najważniejsze powinno działać. Jeśli komuś brakuje jakiegoś symbolu to proszę o sygnał. Nie chciałem jednak przesadzać i wstawiać tam wszystko co tylko się da 😉

Test: µΩ≅∫

 

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Treker, dzięki. Jakże mi tego brakowało. Wiele razy w każdym poście (no to uzbierało się..) zżymałem się na pisanie 100 Ohm/Om/Omów 😲 100R 😕 2PI🙄. Być może nie umiałem wstawiać dziwnych znaków, a być może ich nie było. Teraz nareszcie, oficjalnie mamy kΩ, cos(φ), 2π i nawet °C 🙂 Suuuper.

BTW: To teraz może jakiś edytor wyrażeń arytmetycznych? Wiesz, żeby matematyka nie wyglądała jak żywcem wyjęta z linii programu: Rx = (R1*R2)/(R1+R2), a miała licznik, mianownik i kreskę ułamkową na środku wysokości. Wierzę w Ciebie 🧙‍♂️

Edytowano przez marek1707
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, marek1707 napisał:

Być może nie umiałem wstawiać dziwnych znaków, a być może ich nie było.

Niestety nie było takiej opcji, pojawiła się dopiero dziś 🙂

1 godzinę temu, marek1707 napisał:

BTW: To teraz może jakiś edytor wyrażeń arytmetycznych? Wiesz, żeby matematyka nie wyglądała jak żywcem wyjęta z linii programu: Rx = (R1*R2)/(R1+R2), a miała licznik, mianownik i kreskę ułamkową na środku wysokości. Wierzę w Ciebie 🧙‍♂️

Z tym tematem będzie ciężko, bo tutaj raczej nie ma żadnych półśrodków. Trzeba byłoby wdrożyć wsparcie dla całego LaTeXa. Nie wiem tylko czy to nie jest zbyt duża "kobyła" jak na liczbę miejsc, w których na forum pojawiają się wzory. Niestety nie ma żadnej gotowej opcji, więc wprowadzenie tego potrwa długo (jeśli się uda). Do tego czasu jedyne co mogę polecić do półśrodek... Większe wzory można pisać np. w takim prostym edytorze LaTeXa: https://www.codecogs.com/latex/eqneditor.php?lang=en-en A następnie utworzone tam wzory wgrywać do wiadomości jako załącznik. Przykład:

gif.gif

Wiem, że to mało eleganckie rozwiązanie, ale podaję, bo może się kiedyś przyda 😉

1 godzinę temu, Marooned napisał:

Szok i niedowierzanie™ 😉

Rok temu forum nie było nawet responsywne... Więc idziemy w dobrą stronę 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.