Skocz do zawarto┼Ťci
jahu

Piny w ATmega32u2

Pomocna odpowied┼║

Witajcie­čśÇ,

Czy kto┼Ť potrafi┼éby mi wyt┼éumaczy─ç co oznaczaj─ů oznaczenia pin├│w (na do┼é─ůczonym rysunku w linku) w ATmega32u2?

Ciekawi mnie jeszcze jak pod┼é─ůczy─ç dobrze reset?┬á­čĄö

Wybaczcie, ale jestem pocz─ůtkuj─ůcy┬á­čśü

Link do zdjęcia: http://imgur.com/TaytF8G

Udost─Öpnij ten post

Z którymi konkretnie oznaczeniami masz problem? Wszystkie informacje znajdziesz w tzw. datasheet układu - wpisujesz w google "ATmega32u2 datasheet" i szukasz w pierwszych z brzegu PDFach. Np. tutaj:

http://ww1.microchip.com/downloads/en/DeviceDoc/doc7799.pdf

czytaj od strony 4. O resecie masz na stronie 47 - przeczytaj uwa┼╝nie i wyci─ůgnij wnioski. Mi na pocz─ůtku pomaga┼éo te┼╝ przegl─ůdanie profesjonalnych p┼éytek z danym mikrokontrolerem - patrzy┼éem, jak by┼éy pod┼é─ůczone r├│┼╝ne peryferia i stara┼éem si─Ö doj┼Ť─ç do tego, dlaczego kto┼Ť to tak a nie inaczej zrobi┼é. Polecam w tym temacie schematy z Kamami, chocia┼╝ nie wiem, czy jest co┼Ť akurat dla tego mikrokontrolera.

• Lubi─Ö! 1

Udost─Öpnij ten post

3 minuty temu, Nawyk napisał:

Z którymi konkretnie oznaczeniami masz problem? Wszystkie informacje znajdziesz w tzw. datasheet układu - wpisujesz w google "ATmega32u2 datasheet" i szukasz w pierwszych z brzegu PDFach. Np. tutaj:

http://ww1.microchip.com/downloads/en/DeviceDoc/doc7799.pdf

czytaj od strony 4. O resecie masz na stronie 47 - przeczytaj uwa┼╝nie i wyci─ůgnij wnioski. Mi na pocz─ůtku pomaga┼éo te┼╝ przegl─ůdanie profesjonalnych p┼éytek z danym mikrokontrolerem - patrzy┼éem, jak by┼éy pod┼é─ůczone r├│┼╝ne peryferia i stara┼éem si─Ö doj┼Ť─ç do tego, dlaczego kto┼Ť to tak a nie inaczej zrobi┼é. Polecam w tym temacie schematy z Kamami, chocia┼╝ nie wiem, czy jest co┼Ť akurat dla tego mikrokontrolera.

Okey, nie zauwa┼╝y┼éem┬á­čśä

I tam s─ů wszystkie piny, tak?

Udost─Öpnij ten post

Wszystkie powinny by─ç opisane w datasheet

Udost─Öpnij ten post

Zarejestruj si─Ö lub zaloguj, aby ukry─ç t─Ö reklam─Ö.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Szukasz producenta PCB?
Sprawd┼║ przetestowan─ů firm─Ö JLCPCB. Dlaczego warto?
┬á┬á ÔÇó Prototypy PCB za 2$ (gotowe w 24 godziny)
┬á┬á ÔÇó Kody zni┼╝kowe dla nowych klient├│w (po rejestracji)
┬á┬á ÔÇó Produkcja w profesjonalnej fabryce (zobacz film)
Sprawd┼║ te┼╝ ┬╗ Jak powstaje PCB? Wycieczka po fabryce

Do┼é─ůcz do dyskusji, napisz odpowied┼║!

Je┼Ťli masz ju┼╝ konto to zaloguj si─Ö teraz, aby opublikowa─ç wiadomo┼Ť─ç jako Ty. Mo┼╝esz te┼╝ napisa─ç teraz i zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej.
Uwaga: wgrywanie zdj─Ö─ç i za┼é─ůcznik├│w dost─Öpne jest po zalogowaniu!

Go┼Ť─ç
Do┼é─ůcz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisa─ç...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywr├│─ç formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Tw├│j link b─Ödzie automatycznie osadzony.   Wy┼Ťwietla─ç jako link

×   Twoja poprzednia zawarto┼Ť─ç zosta┼éa przywr├│cona.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz wklei─ç zdj─Ö─ç bezpo┼Ťrednio. Prze┼Ťlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utw├│rz nowe...