Skocz do zawartości

Kurs STM32 F1 HAL – #13 – podsumowanie, nowa seria?


Komentator

Jaki powinien być nowy kurs?  

76 użytkowników zagłosowało

Wyniki głosowania są ukryte!


Pomocna odpowiedź

4 godziny temu, SACZI napisał:

Zaczynam sobie zdawać sprawę, że chyba porywamy się z "motyką na słońce"?
Pisanie "z palca" sterownika PID, filtra dolno/górno - przepustowego czy analizy fouriera to zadania raczej dla profesjonalnych programistów, a nie dla amatorów.
Prostsze aplikacje można realizować z powodzeniem na Arduino, czy tanich nucleo (które i tak będą bezrobotne).

Oczywiście takie płytki pozwalają na tworzenie bardzo ciekawych i rozbudowanych przykładów. Problem jest tylko taki, że przygotowanie takich materiałów jest ciężkie, a skorzysta z nich garstka osób. Sam fakt, że od 2 września w ankiecie udział wzięło tylko 55 osób to niezbyt dobry sygnał. Możliwe, że jednak trochę odejdziemy od wyników tej ankiety i przygotujemy trochę inny kurs dotyczący STMów, ale to jeszcze przed nami - o wszystkim będę informował na blogu 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam.

Skończyłem obydwa kursy F1 stdperiph i HAL, właśnie zabieram się za F4. Osobiście bardzo chętnie wziął udział w kursie dotyczących układów ARM Cortex M7, proponując przy tym płytkę STM32 NUCLEO-F767ZI. Chciałbym przykładowo zobaczyć lekcję w której konfiguruje się protokół IP do wysyłania pakietów przez ethernet.

Jestem bardzo zadowolony z Waszych kursów, świetna robota!

Jeżeli powstanie kolejny, możecie na mnie liczyć. 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Anonim

Świetny kurs, można sobie podstawy przećwiczyć. Najwięcej osób i tak zmaga się z F1 więc dziwi trochę wybór procka w ankiecie. A przecież mimo, że F1 jest niewielki to udostępnia taką przestrzeń możliwości, że można by całe tomy książek o nim napisać. Mam tu też nieśmiałą prośbę, mógłby ktoś skrobnąć mikrotutorial jak sobie poskładać IDE pod linuxa bez eclipsa? Może jakiś gotowy makefile. Chodzi o to żeby nie trzeba było błądzić w necie szczególnie na początku zabawy szukając jakichś sensownych rozwiązań. Obsługa kompilatora, debugera i st-linka z konsoli też byłaby mile widziana co najmniej przeze mnie 😉 (może jakieś skrypty). Szukanie, czytanie i zastanawianie się kosztuje dużo czasu dla kogoś bez pojęcia a na koniec i tak brak pewności czy tak a tak powinno być na pewno.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam serdecznie!

Właśnie przerobiłem sobie kurs STM32 F1 HAL, naprawdę był bardzo ciekawy i poruszył moją ciekawość do elektroniki. Ostatnio zacząłem się interesować komunikacją pomiędzy urządzenie - serwer. Na Arduino robiłem różne request'y na server za pomocą GSM/GPRS A6 i powiem, że działało ciekawie. Teraz za pomocą STM32, FreeRTOS, HAL oraz GSM/GPRS A6/A7/A9 chciałbym uruchomić połączenie urządzenie server oparte na socket'cie, więc kolejny kurs ruszymy w tym kierunku, co o tym myślicie? 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@kita witam na forum 🙂 Cieszę się, że kurs był pomocny! Nie planujemy w tej chwili zajmować się dokładnie taką tematyką, ale możliwe, że pojawią się materiały dla osób zainteresowanych wykorzystywaniem RTOSa. Mam nadzieję, że taka ogólna wiedza będzie pomocna dla wielu osób zajmujących się mikrokontrolerami od ST.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.