Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

To ja także się przywitam, na imię mam Karol, chodzę do drugiej klasy technikum elektronicznego ( pozdro ZSEL). Jako że sama szkoła to zdecydowanie za mało, trafiłem na forbota szukając ciekawych artykułów i poradników w zakresie jakże interesującej nas elektroniki i nie tylko.

Pozdrawiam.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Hejka, jestem Piotr mam 27 lat i wylądowałem tu w zasadzie przez przypadek 😋 Chciałem wymienić końcówki w słuchawkach, więc stwierdziłem, że zobaczę jak się lutuje. Tak trafiłem na kurs lutowania. Spodobało mi się grzebanie z lutownicą, dlatego myślę, że zostanę przy temacie i zobaczę co dalej uda mi się zrobić. Generalnie nie spędzam czasu na forach, bo zawsze jestem w akcji 🙂 Przez co jet to dopiero moje drugie forum do którego dołączyłem i nie wiem co miałbym tu robić, ale życzę wszystkim owocnej pracy i udanych projektów.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich przepraszam za napisanie postu bez przedstawienia się, ale ostatnio na jakich forach zakładam kantata to nie ma tam powitalni i jakoś tak już odruchowo wyszło.

Na imię mam Mateusz mam 30lat i jestem hobbistą z elektroniki, obecnie zamieniam wersje analogowe na cyfrowe by uprawić pracę swoje firmy.

A dzięki temu że z tym mam kupę problemów to trafiłem na to forum.

Mam nadzieje że wreszcie rozwiążę swoje problemy 😃

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć. Jestem Krzysiek. Mam 45 lat. Z wykształcenia jestem matematykiem i pracuję w ubezpieczeniach. Mam 10 letniego syna i to właśnie przez niego postanowiłem nieco szerzej zainteresować się elektroniką, programowaniem i robotyką. Ćwiczyłem trochę z synem podstawy programowania na kostce EV3 (Lego) ale w temacie "bebechów" elektroniki jestem kompletnie zielony.

Chcę wspólnie z synem zrobić jakiś kurs na Forbot.pl. Rozważam Arduino i Nucleo, bo tak się złożyło że przypadkiem trafiła w nasze ręce płytka STM32F411. W sumie to cały czas nie wiem co wybrać i nie ukrywam, że liczę na podpowiedź. 🙂

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Servator, witam na forum 🙂

Jak chcesz działać coś razem z synem to chyba najlepiej zacząć od Arduino. Szybko będą widoczne efekty Waszej pracy. Mamy 3 kursy dotyczące tej platformy, więc będziecie mogli poznać zupełne podstawy, zrobić coś bardziej zaawansowanego, a nawet zbudować robota. Po szczegóły odsyłam tutaj: https://forbot.pl/blog/kursy

Link do komentarza
Share on other sites

Witam Wszystkich forumowiczów i przede wszystkim Ciebie Treker 🙂

Mam na imię Rafał, 36 lat. Jak tu trafiłem? Długa historia i skomplikowana, nie ma potrzeby się rozpisywać 🙂

Jestem bardzo wdzięczny za dostęp do tak jakościowych kursów. Nareszcie mam możliwość na poznanie tego, co interesowało mnie od długiego czasu. Szczerze, jestem dumny i pod wrażeniem tak utalentowanej młodzieży 🙂 Wiedza, talent, zaparcie i sposób przekazywania tej wiedzy jest na najwyższym poziomie. Gratuluję i życzę wielu sukcesów!

Pozdrawiam

Edit

Byłbym zapomniał...

Jestem po kursie podstaw elektroniki, w trakcie kursu podstaw Arduino, a w szufladzie czeka na swoją kolej zestaw do kursu Raspberry Pi. Zestawy oczywiście z Botlandu, z kuferkami i gadżetami wspierającymi rozwój Forbot.pl 😉

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Miałem się nie przedstawiać, no ale..

Mam na imię Maciek, jestem studentem ostatniego semestru studiów magisterskich na kierunku Automatyka i Robotyka (specjalność automatyka - dobry żarcik 🙂 ). Mam 24 lata. Właściwie piszę magisterkę na temat algorytmów do wzmacniania mikroruchów (przetwarzanie i analiza obrazów). Pracuję już dłuższy czas jako automatyk w dziale utrzymania ruchu. Na forum zaglądam już dłuższy czas, ale dopiero teraz założyłem konto. Coś tam umiem programować plcki siemensa (step i tia), telemechanique. A z rzeczy bardziej amatorskich - czasem bawię się arduino, częściej jednak atmegi, bo to tani biznes, a sporo fajnych rzeczy można wytworzyć. Potwierdzam, że teraz era gotowych modułów, płytek itp. bardzo ułatwia naukę (jakby nie patrzeć też jestem z tego pokolenia).

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć wszystkim, jestem Paweł i mam 29 lat. Elektroniką interesuję się od dawna ale bez szkoły - jestem samoukiem. Najpierw były komputery, potem elektroniczne kity, optoelektronika - projektory laserowe a teraz jestem tu. Arduino poznałem około rok temu ale podchodziłem sceptycznie. Teraz wiem że się myliłem 🙂 Obecnie poprawiam swoją lampkę na ESP i bawię się diodami ws2812b z Arduino.

Pozdrawiam 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.