Skocz do zawartości
Treker

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników

Pomocna odpowiedź

To ja także się przywitam, na imię mam Karol, chodzę do drugiej klasy technikum elektronicznego ( pozdro ZSEL). Jako że sama szkoła to zdecydowanie za mało, trafiłem na forbota szukając ciekawych artykułów i poradników w zakresie jakże interesującej nas elektroniki i nie tylko.

Pozdrawiam.

Hejka, jestem Piotr mam 27 lat i wylądowałem tu w zasadzie przez przypadek 😋 Chciałem wymienić końcówki w słuchawkach, więc stwierdziłem, że zobaczę jak się lutuje. Tak trafiłem na kurs lutowania. Spodobało mi się grzebanie z lutownicą, dlatego myślę, że zostanę przy temacie i zobaczę co dalej uda mi się zrobić. Generalnie nie spędzam czasu na forach, bo zawsze jestem w akcji 🙂 Przez co jet to dopiero moje drugie forum do którego dołączyłem i nie wiem co miałbym tu robić, ale życzę wszystkim owocnej pracy i udanych projektów.

• Lubię! 1

Yagner, witam na forum, powodzenia z lutowaniem 🙂

Zerknij jeszcze na kurs podstaw elektroniki i kurs Arduino - od tego zaczyna najwięcej osób: https://forbot.pl/kursy

Witam wszystkich przepraszam za napisanie postu bez przedstawienia się, ale ostatnio na jakich forach zakładam kantata to nie ma tam powitalni i jakoś tak już odruchowo wyszło.

Na imię mam Mateusz mam 30lat i jestem hobbistą z elektroniki, obecnie zamieniam wersje analogowe na cyfrowe by uprawić pracę swoje firmy.

A dzięki temu że z tym mam kupę problemów to trafiłem na to forum.

Mam nadzieje że wreszcie rozwiążę swoje problemy 😃

OG, witam na forum! W takim razie życzę powodzenia w "migracji" na cyfrówkę 😉

Cześć. Jestem Krzysiek. Mam 45 lat. Z wykształcenia jestem matematykiem i pracuję w ubezpieczeniach. Mam 10 letniego syna i to właśnie przez niego postanowiłem nieco szerzej zainteresować się elektroniką, programowaniem i robotyką. Ćwiczyłem trochę z synem podstawy programowania na kostce EV3 (Lego) ale w temacie "bebechów" elektroniki jestem kompletnie zielony.

Chcę wspólnie z synem zrobić jakiś kurs na Forbot.pl. Rozważam Arduino i Nucleo, bo tak się złożyło że przypadkiem trafiła w nasze ręce płytka STM32F411. W sumie to cały czas nie wiem co wybrać i nie ukrywam, że liczę na podpowiedź. 🙂

• Lubię! 1

Servator, witam na forum 🙂

Jak chcesz działać coś razem z synem to chyba najlepiej zacząć od Arduino. Szybko będą widoczne efekty Waszej pracy. Mamy 3 kursy dotyczące tej platformy, więc będziecie mogli poznać zupełne podstawy, zrobić coś bardziej zaawansowanego, a nawet zbudować robota. Po szczegóły odsyłam tutaj: https://forbot.pl/blog/kursy

Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego forum.

Witam Wszystkich forumowiczów i przede wszystkim Ciebie Treker 🙂

Mam na imię Rafał, 36 lat. Jak tu trafiłem? Długa historia i skomplikowana, nie ma potrzeby się rozpisywać 🙂

Jestem bardzo wdzięczny za dostęp do tak jakościowych kursów. Nareszcie mam możliwość na poznanie tego, co interesowało mnie od długiego czasu. Szczerze, jestem dumny i pod wrażeniem tak utalentowanej młodzieży 🙂 Wiedza, talent, zaparcie i sposób przekazywania tej wiedzy jest na najwyższym poziomie. Gratuluję i życzę wielu sukcesów!

Pozdrawiam

Edit

Byłbym zapomniał...

Jestem po kursie podstaw elektroniki, w trakcie kursu podstaw Arduino, a w szufladzie czeka na swoją kolej zestaw do kursu Raspberry Pi. Zestawy oczywiście z Botlandu, z kuferkami i gadżetami wspierającymi rozwój Forbot.pl 😉

• Lubię! 1

boo, bardzo dziękuję za miłe słowa! Cieszę się, że kursy są pomocne - powodzenia w eksperymentach z elektroniką 🙂

Miałem się nie przedstawiać, no ale..

Mam na imię Maciek, jestem studentem ostatniego semestru studiów magisterskich na kierunku Automatyka i Robotyka (specjalność automatyka - dobry żarcik 🙂 ). Mam 24 lata. Właściwie piszę magisterkę na temat algorytmów do wzmacniania mikroruchów (przetwarzanie i analiza obrazów). Pracuję już dłuższy czas jako automatyk w dziale utrzymania ruchu. Na forum zaglądam już dłuższy czas, ale dopiero teraz założyłem konto. Coś tam umiem programować plcki siemensa (step i tia), telemechanique. A z rzeczy bardziej amatorskich - czasem bawię się arduino, częściej jednak atmegi, bo to tani biznes, a sporo fajnych rzeczy można wytworzyć. Potwierdzam, że teraz era gotowych modułów, płytek itp. bardzo ułatwia naukę (jakby nie patrzeć też jestem z tego pokolenia).

• Lubię! 1

BananWszyscy, witam na forum! Faktycznie studia AiR niezbyt często mają związek ze swoją nazwą 😉

Cześć wszystkim, jestem Paweł i mam 29 lat. Elektroniką interesuję się od dawna ale bez szkoły - jestem samoukiem. Najpierw były komputery, potem elektroniczne kity, optoelektronika - projektory laserowe a teraz jestem tu. Arduino poznałem około rok temu ale podchodziłem sceptycznie. Teraz wiem że się myliłem 🙂 Obecnie poprawiam swoją lampkę na ESP i bawię się diodami ws2812b z Arduino.

Pozdrawiam 🙂

@Klos witam na forum! Powodzenia w dalszych eksperymentach z elektroniką 👍

• Lubię! 1

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »