Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich 🙂 Na imię mam Kamil i mam 24 lata. Na co dzień nie zajmuję się typowo elektroniką, lecz w wyniku zainteresowania tym tematem zacząłem "bawić się" w Arduino... może kiedyś przestanę się tylko bawić i wpadną bardziej ambitne projekty 😉 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@TadzikT, witam na forum 🙂 Mam nadzieję, że szybko uda Ci się nadrobić ewentualne braki w programowaniu - powodzenia w nauce!

@kempa662, również witam na forum! W takim razie życzę owocnej nauki programowania Arduino. Pamiętaj, że ambitne projekty też mogą być zabawą 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich na forbot.pl

Nazywam się Łukasz, mam 36 lat.

Moja mała pasia to elektronika. Niestety nie mam na nią za dużo czasu, ale niekiedy uda mi się coś zrobić. Jak istnieje potrzeba to nawet coś zaprogramuję (arduino, rasp pi, avr, stm), oczywiście wspomagam się w takich wypadkach aktywnie internetem.

Z wykształcenia jestem automatykiem i zajmuję się projektowaniem układów automatyki, programowaniem PLC (Fanus, Siemens, Mitsubishi, Omron, Wago, inne wg potrzeb), tworzeniem aplikacji SCADA (iFix, InTouch, Cimplicity), tworzeniem wizualizacji na HMI (Weintek, Siemens, inne wg potrzeb). Dodatkowo zajmuję się eksploatacją układów automatyki u siebie w zakładzie wraz z utrzymaniem ruchu systemów DCS (Ovation, PCS7, DeltaV).

Edytowano przez lukaszd82
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@lukaszd82, witam na forum! Powodzenia przy tworzeniu kolejnych konstrukcji. Twoja wiedza z automatyki też może się przydać na naszym forum - było już trochę dyskusji na takie tematy. Głos doświadczonego praktyka zawsze się przyda 😉

44 minuty temu, lukaszd82 napisał:

Witam wszystkich na forobot.pl

Wiem, że to literówka, ale dla formalności: Forbot.pl 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć jestem Wojtek

Chodzę do technikum elektroniką interesowałem się od małego ale dopiero niedawno zdecydowałem się sam coś stworzyć dołączyłem do forum bo tutaj są osoby które są wstanie mi pomóc w kwestiach elektronicznych (w szkole takich osób praktycznie niema) 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@locztek, witam na forum - powodzenia w nauce elektroniki 👨‍🔬 Trochę to przykre, że w technikum nie możesz spotkać osób, które mogłyby pomóc w praktycznych eksperymentach z elektroniką. Dobrze, że jest Internet 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

mam na imię Ernest, mam 36 lat i jestem zupełnie "zielony" jeśli chodzi o tematy elektroniki oraz programowania Arduino/ RPi. Jedyny mój kontakt z tą tematyką to lekcje fizyki w liceum. Szczególnie interesowały mnie wtedy zagadnienia dotyczące prądu. Nigdy jednak nie miałem okazji zająć się tym praktycznie.

Zainteresowały mnie możliwości jakie daje Arduino na poziomie czysto hobbistycznym, więc kursy Forbot spały mi z nieba. Mam nadzieję, że dzięki zdobytej tu wiedzy uda mi się zrealizować kilka prostych i nieco zwariowanych projektów, które zaczęły chodzić mi po głowie;). Choć może porywam się z motyką na słońce.

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@ebucior, witam na forum 🙂

10 godzin temu, ebucior napisał:

Choć może porywam się z motyką na słońce.

Nie masz się czego bać, kursy pisane były z myślą o zupełnie początkujących, więc na pewno dasz sobie radę. Pamiętaj tylko, aby wykonywać wszystkie przykłady 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich jestem Adam mam 28 lat z wykształcenia mechatronik. zamiłowanie do elektroniki mam po tacie.

Interesuje się Elektroniką i mechaniką od niedawna programowaniem.

Moj plan to zaprogramowanie Arduino do sterowania bierznią elektryczną w której oryginalny sterownik nie działa i raczej już nie będzie działał stąd mój pomysł na zbudowanie zastępczego który zastąpił by uszkodzony mikrokontroler na oryginalnej płycie sterującej.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@maly145, witam na forum 🙂 Życzę powodzenia przy realizacji sterownika dla bieżni. Może zdecydujesz się na założenie workloga, w którym będziesz opisywał swoje postępy? Na pewno łatwiej uzyskasz wtedy pomoc: https://forbot.pl/forum/kategoria/27-w-budowie-worklogi/

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

mam na imię Jarek i nieco ponad 40 lat. Elektroniką zajmuję się od niedawna, programowaniem od dzieciństwa 🙂 Korzystam głównie z Arduino i z kilkunastu Digisparków.

Jestem miłośnikiem lotnictwa, żeglarstwa, RC, muzyki oraz szeroko rozumianej symulacji.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.