Skocz do zawartości
Treker

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników

Pomocna odpowiedź

@piter1010, witam na forum - cieszę się, że materiały publikowane na Forbocie są pomocne! Zachęcam do stałej aktywności na forum 😉

Cześć!

Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem. Kurs elektroniki rozpocząłem od usmażenia bezpiecznika w mierniku już pierwszego dnia. Zapowiada się ekscytująco... 😉

Pozdrawiam

Marcin

• Lubię! 1

@crus7pl, witam na forum - powodzenia w nauce elektroniki! Grunt, aby wykonywać wszystkie ćwiczenia po kolei i dokładnie tak jak jest to opisane w kursie. Wtedy unikniesz przykrych niespodzianek 😉

Z grubsza idę po kolei. Akurat niechcący dotknąłem tam, gdzie nie powinienem. Bądźmy dobrej myśli... 😁 Choć z drugiej strony może warto by pomyśleć o kursie elektroniki w którym nauka polegałaby na popełnianiu błędów? Podobno tak się człowiek najlepiej uczy... 😉 Tylko zestawy do takiego kursu musiałyby być o wiele droższe, bo szybko by się "zużywały" części. Prawdziwa żyła złota... 😂

PS. Jakby co pamiętaj, że pomysł był mój... 😉

• Lubię! 1

Cześć wszystkim!

Studiowałem kiedyś fizykę i pamiętam, że ta cała elektronika to była dla mnie czarna magia. W sumie dalej tak jest  :). Bo jak to jest możliwe, żeby za pomocą kilku półprzewodników połączonych w różnej konfiguracji powstała maszyna licząca, procesor, czy jakieś inne cuda. Na Twoich kursach można się dużo nauczyć, takie maszyny "zapamiętujące"(kurs poziom I), albo kogut policyjny to podstawy tego jak działają struktury bardziej złożone. Pewien doktor kiedyś maglował mnie kilka zajęć z połączenia pn (połączenie dwóch półprzewodników typu n i p), wiem że nie dawał za wygraną kiedy przychodziłem do niego pewny, że wiem jak działa takie połączenie, a jednak okazywało się, że jednak nie wiem. W końcu zaliczyłem na 3+,  z tego plusa to byłem dumny 🙂.  Chciałbym w przyszłości być w stanie wykonywać jakieś proste projekty i rozumieć jak działają. Pozdrawiam wszystkich na forum, a w szczególności twórcę tych kursów. Mało można w dzisiejszym świecie spotkać ludzi, których pasja jest jednocześnie źródłem utrzymania, a w tym wypadku wydaje się tak być 🙂

• Lubię! 1

@VLAD, witam na forum! Oj też pamiętam ze studiów jak to było z zaliczaniem takich przedmiotów "teoretycznych" o elektronice. Grunt, że jednak w praktyce może to być znacznie ciekawsze i łatwiejsze w zrozumieniu. Dziękuję za miły komentarz i życzę powodzenia w nauce elektroniki od strony praktycznej 😉

• Lubię! 1

Witam Wszystkich. 

Już od jakiegoś miesiąca dwóch jestem stałym bywalcem forbot-a i botlandu. Coś o sobie? Interesuję się elektryką i elektroniką od czasu gdy za gówniaka sprawdzałem co się stanie jak włożę folię alu z gumy do żucia w oprawkę lamki biurkowej 😉 nic oprócz korków i zjebki… 

A wracając do tematu, chciałbym na nowo w wolnych chwilach pobawić się elektroniką tylko widzę, że trochę wystrzeliła do przodu. Arduino, raspberry… Mam rolety z silnikami somfy i chyba chciałbym zacząć od sterowania nimi z poziomu telefonu przez wifi. Im dłużej czytam to tym mniej wiem czy Arduino czy raspberry się do  tego nadaje. O programowaniu nie mam pojęcia więc w obu przypadkach będę musiał posiłkować się kursami. Najlepiej żebym znalazł jakąś cechę w tych platformach żeby Żonie wytłumaczyć że jest to niezbędny element w naszym domu i jego zakup jest bardziej konieczny niż pieluchy dla dziecka 😉 (żart oczywiście).

Witam i pozdrawiam!!!!!!!!!!!!

• Lubię! 2

@ekimek, witam na forum! Faktycznie w ostatnich latach sporo się wydarzyło w takiej elektronice "do majsterkowania". Jest ogrom gotowych platform i ciekawych rozwiązań. Załóż osobny temat i opisz dokładnie swój problem - doradzimy jak przekonać żonę 😉

A w jakim temacie mogę zapytać żeby nie byly: "ten temat wałkowany milion razy" "zamykam bo pytan o to  był już sporo". Wg. mnie fora są dla laików takich jak ja, dlatego pytam. Chcialbym nauczyć się obsługi platformy żeby też Żoną widziała że to tylko dla niej robię;) jakiś bajer ze smogiem itp.

28 minut temu, ekimek napisał:

A w jakim temacie mogę zapytać żeby nie byly: "ten temat wałkowany milion razy" "zamykam bo pytan o to  był już sporo".

Spokojnie, walczę, aby u nas tak nie było 😉 Załóż temat w dziale, który najbardziej będzie pasował do tematyki pytania i coś doradzimy 😉

Cześć!

Jestem w drugiej klasie technikum informatycznego. Zaczynam pasjonować się robotyką, kręcą mnie tematy i mam nadzieję, że moja przyszłość będzie się wiązała właśnie z tym pojęciem.🙂 Nie miałem nigdy styczności z elektroniką precyzyjnie , jedynie komputery i urządzenia peryferyjne były moim skromnym pośrednikiem informacji pomiędzy moim światem a światem elektroniki.😌

• Lubię! 1

Cześć. Mam na imię Paweł. Elektroniką interesuję się amatorsko od 2 lat mimo to nie miałem okazji zająć się tym tematem na poważnie. Być może dzięki waszemu forum się to zmieni. 

Pozdrawiam forumowiczów.

@paperfalse, witam na forum! Życzę powodzenia przy nauce i cierpliwości - przyda się 😉

Witam

Nazywam sie Andrzej Brzeziński mam 43 lata

Jestem konstruktorem siłowni okrętowych i pasjonatą fotografii

Mieszkam w Gdyni

• Lubię! 1

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »