Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników

Pomocna odpowiedź

Witam serdecznie,

Karol, mam 32 lat z wykształcenia jestem biotechnologiem a pracuje w branży BHP. Niby zawsze coś mnie ciągło do elektroniki, ale prąd zawszy był dla mnie zjawiskiem całkowicie abstrakcyjnym. Dopiero po zainteresowaniu się drukiem 3D i różnymi projektami DIY na nowo zainteresowałem się elektroniką. Na kurs zdecydowałem się po tym jak mój ostatni projekt - aspirator indywidualny stopił się przez odwrotne podłączenie baterii😅 (teraz już wiem jak temu zaradzić).

Edytowano przez madkyuss
  • Lubię! 2

Witam , Mam na imie Pawel ,uczylem sie troche elektroni w wieku 10-11 lat ,okolo  32 lata temu.Wiec moj wiek sami obliczycie 🙂

ja z liczenia zawsze bylem kiepski i w szkole kamieniami rzucalem , w tamtych czasach za dzieciaka w (MDK) mlodziezowy dom kultury -na zajecia elektrotechniki przynosilo sie stare lampowe radia i szukalo 2 -3cm plytki z elektronika aby wylutowac przydatne czesci.

za wiele nie pamietam z tamtych lat poniewaz to bylo dawno.....a w zadnym kierunku elektronicznym nie udalem sie pozniej.

zawsze bylem ciekawski jesli chodzi o elektronike i w zasadzie 90% mechanicznych rzeczy naprawiam sam a jak padnie jakas czesc elektroniczna to padam na tym etapie dlatego chcialbym jeszcze ten temat ogarnac. niby na nauke nigdy nie jest za pozno....

mam nadzieje ze wiedze ktora tu osiagne bedzie przydatna w naprawach roznego domowego sprzetu

• Lubię! 2

@madkyuss witaj Karolu na Forbocie 🙂 fajnie, że wróciłeś do tego tematu. Druk 3D, elektronika i programowanie pozwalają teraz na budowę ciekawych urządzeń. Zwłaszcza jak coś powstaje można powiedzieć z niczego, a później się tego używa. 

16 godzin temu, madkyuss napisał:

mój ostatni projekt - aspirator indywidualny stopił się przez odwrotne podłączenie baterii

Zachęcam Cię do opisania tego, z ciekawości sprawdziłem w internecie jak to w ogóle działa, ale myślę że znalazłoby się trochę zainteresowanych tematem 🙂 

@PawelK1 również serdecznie witam Cię Pawle 🙂

9 godzin temu, PawelK1 napisał:

na zajecia elektrotechniki przynosilo sie stare lampowe radia i szukalo 2 -3cm plytki z elektronika aby wylutowac przydatne czesci.

Jestem zdecydowanie młodszy, ale robiłem coś podobnego - chodziłem do serwisów AGD i prosiłem o płyty z elektroniką. 0,25 m2 elektroniki to dla 16 latka była frajda w rozlutowywaniu - to była taka forma relaksującej rozrywki 🙂 

9 godzin temu, PawelK1 napisał:

mam nadzieje ze wiedze ktora tu osiagne bedzie przydatna w naprawach roznego domowego sprzetu

Niestety nie wszystko da się naprawić, miniaturyzacja sprawiła że niektóre sprzęty są już za trudne w analizie, ale te prostsze urządzenia na pewno się da. Powodzenia! 

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam, jestem inżynierem-automatykiem i emerytowanym nauczycielem akademickim. Pomimo podeszłego wieku lubię uczyć się sam, oraz dzielić swoją wiedzą z innymi. Nadal więc pracuję w swoim zawodzie. Ofertą Botlandu i witryną forbot.pl zainteresowałem się, ponieważ coraz więcej moich studentów przy praktycznej realizacji swoich projektów zaczęło korzystać z modułów Arduino i Raspberry Pi. Postanowiłem więc sam sprawdzić jakie, dzięki aktywnie wykorzystującym internet "zapaleńcom", możliwości ma współczesna młodzież by uzupełniać praktyczną wiedzę z mikroprocesorowej techniki sterowania oraz zastosowań elektronicznych i cyfrowych elementów automatyki - na której przekazywanie w państwowym systemie kształcenia inżynierów zaczyna brakować czasu i warunków (sic!).
Pozdrawiam

mloda-stara.jpg

• Lubię! 2

Cześć wszystkim pasjonatom elektroniki i ogólnie nowych technologii :) zaczynam prawie że od zera. Prawie ponieważ z zawodu jestem Devopsem to elektronikę pamiętam tylko z czasów studenckich. Czyli dawno.. dawno temu i tylko podstawy. Zawsze miałem niedosyt z powodu elementarnych braków wiedzy w tej dziedzinie. Ok ale czas to nadrobić, więc zaczynamy :)

• Lubię! 1

@Boreasz witam serdecznie na forum 🙂 

Dnia 14.08.2021 o 16:06, Boreasz napisał:

na której przekazywanie w państwowym systemie kształcenia inżynierów zaczyna brakować czasu i warunków (sic!).

Niestety ale to prawda, na studiach jest podobnie - zamiast uczyć się tworzenia trzeba uczyć się zaliczania egzaminów 😞 Za to jak już ktoś podłapie temat to wsiąka na dłużej, dla wielu staje się to pasją na całe życie 🙂 

@Olas również Was serdecznie witam 🙂 super, że rozwijasz u synka pasje w tak młodym wieku. Sam dostałem od ojca lutownicę jak byłem w podobnym wieku i tak mi jakoś zostało, u Olka może być podobnie 🙂 

Dnia 14.08.2021 o 17:46, Olas napisał:

Będę wdzięczna za pomoc i zrozumienie przy zadawaniu pytań z serii oczywistych

Śmiało, pytajcie jak pojawią się niejasności.

@thrax super że chcesz uzupełnić wiedzę 🙂 programowanie i elektronika zaczęły się ze sobą mocno przeplatać więc to w czym już siedzisz na pewno się przyda. Powodzenia!

@bwilk315 witam serdecznie 🙂 

13 godzin temu, bwilk315 napisał:

chciałbym się dowiedzieć więcej o elektronice

To dobrze trafiłeś, jeżeli pojawią się jakieś pytania to śmiało pytaj.

Dzień Dobry, nazywam się Mateusz, mam 17 lat i od jakiegoś roku, dużo uczę się programowania(samo zainteresowanie tym zaczęło się około wieku 12-13 lat)

Kolega pokazał mi arduido, zainteresowałem się tym i kupiłem zestaw z kursem, aby się rozwijać. Przy okazji abym lepiej rozumiał układy i różne "części typu czujniki, buzzery, etc" planuję przejść teorię elektroniki. Miło będzie mi używać tego forum i uczyć się od doświadczonych programistów!

• Lubię! 2

@buitenlander witam serdecznie na forum 🙂 To zachęcam do aktywności, zwłaszcza teraz jest dobra okazja - w okresie urlopowym dzieje się tu nieco mniej.

@mateuszmariasik dzień dobry Mateuszu, fajnie że tu trafiłeś 🙂 

6 godzin temu, mateuszmariasik napisał:

samo zainteresowanie tym zaczęło się około wieku 12-13 lat)

Wow! To w bardzo młodym wieku zaczynałeś 🙂 Powodzenia w dalszej nauce, w razie pytań śmiało pisz na forum.

• Lubię! 1
  • Dimar zmienił tytuł na: Witam serdecznie :) - cześć wszystkim mam na imię Andrzej i...