Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników

Pomocna odpowiedź

Witam serdecznie forumowiczów. Właśnie zaczynam swoją przygodę od kursów elektroniki i zaraz potem wjedzie kursik arduino. Na tą chwile moja wiedza nie jest zbyt duża więc moje posty będą raczej zapytaniami ale od czegoś trzeba zacząć:) pozdrawiam 

• Lubię! 1

Jestem Maciej i generalnie jestem IT, po dwoch uczelniach, mialem dość dużo z elektroniką ale information zawsze na pierwszym miejscu. Mam jednakzawodowa świadomość że oprócz IT wszystko działa razem więc atematyka, elektronika, elektryczność, i fizyka są niezbędne w stopniu zaawansowanym.

• Lubię! 1

@huntingOwl witam serdecznie, fajnie że tu trafiłeś 🙂 Powodzenia w nauce!

Dnia 18.09.2021 o 19:00, huntingOwl napisał:

więc moje posty będą raczej zapytaniami ale od czegoś trzeba zacząć:)

Zgadza się 🙂 

@Maczas również serdecznie witam Cię Macieju 🙂 tak zgadza się, dobrze mieć wgląd w pokrewne dziedziny, acz nie trzeba być fizykiem jądrowym 😄 wystarczą podstawy.

@Mateusz32 witam serdecznie 🙂 

16 godzin temu, Mateusz32 napisał:

postanowiłem rozszerzyć swoją wiedzę z zakresu elektroniki.

Super, to dobrze. Powodzenia!

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć,

Nazywam się Bartek, mam 35 lat. Obecnie zajmuje się zawodowo programowaniem i analizą wydajności sterownika kart graficznych. Elektroniką interesowałem się już od lat dziecięcych lecz wraz z dostępem do komputerów, moja zawodowa kariera potoczyła się w lekko innym kierunku. Lubię wiedzieć jak różne rzeczy działają od podstaw i dlatego postanowiłem połączyć moją obecną wiedzę z nauką elektroniki od podstaw. Moim celem jest zdobycie umiejętności w robotyce i amatorskie budowanie takich urządzeń.

Na razie przeszedłem przez oba kursy elektroniki oraz techniki cyfrowej. Kursy elektroniki bardzo mi się podobały, zwłaszcza część druga. W kursie techniki cyfrowej prawie spaliłem bramkę NOT ale skończyło się tylko na lekkim poparzeniu palca 😃. Obecnie zabieram się za kurs lutowania (dowiedziałem się, że całe życie robiłem to źle 😃). W przyszłości chcę jeszcze przejść przez Arduino lub RaspberryPi.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

• Lubię! 1

Cześć!

Jestem Michał, na co dzień bliżej mi do informatyki niż elektroniki, służbowo ogarniam programistów, ale w końcu zdecydowałem się na poznanie podstaw.

Mam za sobą projekty na RaspberryPi 3b, coś tam robiłem na Arduino i z ESP8622, ale jeszcze jestem zielony w temacie.

Witaj świecie 🙂

• Lubię! 1

@Genciak witaj Bartku na naszym forum 🙂 z zaciekawieniem czytałem twój wpis, super że zająłeś się elektroniką, ale szczególnie zaciekawiła mnie Twoja praca. Mógłbyś napisać coś więcej o tym co robisz?

@majkel206 witaj Michale na Forbocie 🙂 

17 godzin temu, majkel206 napisał:

coś tam robiłem na Arduino i z ESP8622, ale jeszcze jestem zielony w temacie.

Żeby być naprawdę dobrym to pewnie trzeba sporo lat i pracy po kilak godzin dziennie 😄 ale do wszystkiego da się powoli dojść, powodzenia i dużo wytrwałości 🙂 

Hej, hej!
Nazywam się Tomek. Dobry rocznik 78. Na co dzień zajmuję się projektowaniem wnętrz. Elektroniką i programowaniem hobbistycznie interesuję się od kiedy pamiętam. Jako maluch, zamęczałem Atari 65XE Basiciem i Logo. A potem śrubokrętem i lutownicą... To były czasy 😉 Teraz wkraczam w świat STM32L4, ale nie tak jak zwykle na hurra. Ostatnie hura skończyło się uszkodzeniem Arduino. Teraz jestem mądrzejszy i zacznę naukę z mądrzejszymi 😉 Cieszę się, że kurs poświęcony STM32L4 jest już w całości opublikowany. Działam!
Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia!

• Lubię! 1

@Gieneq Jest to dość obszerny temat więc może w skrócie powiem tak, że polega ona na wynajdywaniu "wąskich gardeł" w kartach graficznych (np.: na grach 3D), wymyślanie optymalizacji zwiększających wydajność (np.: przez optymalizacje stanu lub samych kerneli asm) i w rezultacie z 40fps zrobić np.: 60. Dobrym przykładem optymalizacji jest znany z Quake 3 "fast inverse square root" - to algorytm funkcji F(x) = 1/pierwiastek(x), który działa zdecydowanie szybciej niż liczenie pierwiastka a następnie dzielenie. 

• Lubię! 1

@tomi822 witam Tomku na naszym forum 🙂 Powodzenia!

@jozman również serdecznie witam na Forbocie!

14 godzin temu, jozman napisał:

Ostatnie hura skończyło się uszkodzeniem Arduino.

To z L4 byłaby większa strata 😞 

Kurs jest dość ciężki, ale naprawdę warto go przerobić i zapoznać się dokładnie z niuansami programowania w C. Życzę dużo samozaparcia i powodzenia! 🙂 

@Genciak bardzo ciekawy przykład 🙂 Kiedyś hobbystycznie zajmowałem się pisaniem shaderów w GLSL i niektóre z operacji były opisane jako w pełni sprzętowe, zoptymalizowane, więc coś kojarzę. 1/pierwiastek domyślam się, że pojawia się przy normowaniu wektorów i nawet w jednym miejscu autor kursu, który przerabiałem wspominał, że operacja jest kosztowana i przybliżymy sobie wynik pomijając pierwiastek.

• Lubię! 1

Witam wszystkich serdecznie, już trochę latek mam, ale nie powiem, ile  🙂 , zawsze interesowała mnie robotyka, czasu było mało, żeby się zagłębić w ten temat. Teraz postanowiłem poszerzyć wiedzę, a motorem napadowym stała się maszyna, którą podarował mnie znajomy, która powinna pracowała na RaspianiePi , ale wysypał się program.  Mam nadzieję, że wspólnie ją uruchomimy.

Pozdrawiam

• Lubię! 1

@Jacki witam serdecznie na naszym forum 🙂 

22 godziny temu, Jacki napisał:

maszyna, którą podarował mnie znajomy, która powinna pracowała na RaspianiePi , ale wysypał się program.

A możesz rzucisz nieco więcej światła na tę sprawę? Wiele urządzeń na Arduino czy RaspberryPi jest niezbyt praktycznych, a coś co rozwiązuje konkretny problem na pewno jest ciekawe. 🙂 

@mari83pl również serdecznie witam, powodzenia w nauce! 🙂 

Hej. Jestem Piotrek. Mam możliwość pobawienia się trochę elektroniką i wpadłem na to forum gdy szukałem informacji o programowaniu gotowych płytek PCB. Bedę się uczył  trochę. Pozdrawiam 

• Lubię! 1