Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników

Treker

Pomocna odpowiedź

Witam, mam na imię Mirek, 45 lat technik - elektronik, majsterkowicz. Z racji że mam obecnie dużo wolnego czasu równocześnie przerabiam kursy Arduino oraz Raspberry PI. W niedalekiej przyszłości planuję programować ESP32.

• Lubię! 2

@tenNowy witam Łukaszu na naszym forum 🙂 Dobrze, że się zarejestrowałeś. Widziałem twoje pytanie, niedługo odpiszę.

@miro88 witam Mirku 🙂 widzę, że masz ambitne plany. To są bardzo ciekawe tematy w które można wpaść na dłużej. Powodzenia!

Cześć. Przygodę z elektroniką zaczynałem w jej epoce kamienia łupanego na kursie radioamatorów. Potem wiele lat przerwy i teraz powracam do grupy maluchów w elektronicznym przedszkolu. Mam nadzieję, że będę pilnym i grzecznym uczniem aby bez problemów pójść do podstawówki. Obiecuję, że nie będę na forum zadawał głupich pytań.

• Lubię! 1

@Oldboy-46 witam serdecznie 🙂 

20 minut temu, Oldboy-46 napisał:

Obiecuję, że nie będę na forum zadawał głupich pytań.

Uzasadnione głupie, albo raczej trywialne pytania mogą być 🙂 A tak na poważnie to fajnie że do nas trafiłeś. Powodzenia w nauce!

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć - jestem Andrzej (31 lat) - kiedyś naprawiałem laptopy ale bez porządnej wiedzy z zakresu elektroniki. Teraz jestem inżynierem jakości przy produkcji silniczków elektrycznych i pasuje wgryźć się w temat - dlatego tu jestem 🙂 Pozdrawiam.

• Lubię! 1

Cześć, w wieku 43 lat postanowiłem że nauczę się elektroniki bo uznałem że jest to dla mnie 😄 Zamierzam mieć szklarnię i tam systemy mierzenia temperatury, wilgotności, podlewania i wentylacji. Na razie jestem nowicjuszem, który zna pojęcia prądu, napięcia i wie jak obsługiwać multimetr. Czytam teraz książkę "Zostań samoukiem - jak opanować wiedzę w samemu w krótkim czasie. Niektóre zalecenia  z tej książki chcę przetestować na sobie. Pozdrawiam innych samouków! 
Poza tym myślałem że system edukacji w Polsce jest zły. Gdy czytam te książkę to jestem tego pewien. 

• Lubię! 1

@Suaweku Witam na forum 🙂 Fajnie że masz konkretne cele, próbuj, eksperymentuj, czytaj. Jak będziesz miał już jakieś efekty to pochwal się w dziale DIY. Powodzenia!

Witam wszystkich. Elektroniką zajmuję się od zawsze-zawodowo. Moja specjalność to radiokomunikacja i radionawigacja, coś co już odeszło ze względu na połączenia satelitarne. Wrocilem do eksperymentowania. Dla mnie odkryciem jest płytka stykowa. Nareszcie bez lutowania mozna sprawdzić pomysły. Pozdrawiam wszystkich

Marwit

• Lubię! 2

@Marwit witam serdecznie na forum 🙂 Fajnie że masz pasję wżyciu i chcesz ją rozwijać. Uważaj tylko z płytką stykową przy wyższych częstotliwościach, towarzysząca pojemność i indukcyjność ścieżek oraz rezystancję złącz uniemożliwi poprawne działanie 😞 

Cześć, Mam na imię Łukasz, mam 40 lat. Będąc w liceum zainteresowałem się tworzeniem stron internetowych, sprawiało mi to wtedy wielką przyjemność. Później poszedłem na studia prawnicze, po których zacząłem pracować w handlu w firmie rodzinnej...  Od pewnego czasu wracam do dawnej pasji, a nowym odkryciem jest Python i jego możliwości związane z webscrapingiem i automatyzacją. Jakiś czas temu kupiłem z Forbota zestaw do nauki Raspberry Pi, jest to niesamowita pomoc przy nauce wspomnianych tematów. Poza tym lubię spędzać czas z moimi dwiema córkami i trenować triathlon 🙂     

• Lubię! 2

@skull_crusher witam Łukaszu na naszym forum 🙂 masz ciekawą historię, poznałeś wiele dziedzin niekoniecznie powiązanych ze sobą. Powodzenia w nauce Python to naprawdę genialny język.