Skocz do zawartości
Treker

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników

Pomocna odpowiedź

@Kachniarz witamy na forum 🙂

Jestem Konrad

Chodzę do II klasy technikum na kierunku mechatronicznym i mam problemy z elektrotechniką, pojęcia typu prąd trójfazowy, czy reaktancja są dla mnie kompletną enigmą, nie pomaga tu brak w kadrach nauczycielskich z powodu dodatkowego rocznika, chciałbym trochę sie poduczyć by mieć ten zawód

• Lubię! 1

@Weeden cześć Konrad, witam na forum! Może nie zajmujemy się tutaj takimi tematami jak prąd trójfazowy, ale na pewno będziemy mogli pomóc w opanowaniu podstaw elektroniki w praktyce. Chociaż pewnie jak zadasz pytanie o bardziej elektrotechniczne zagadnienia to też ktoś pomoże 🙂

(edytowany)

Witam wszystkich serdecznie 😁

Nazywam się Oskar, 22 lata i aktualnie mieszkam we Wrocławiu, pochodzę ze Świdnicy. Z zamiłowania i od dziecka interesuję się astronomią i inżynierią kosmiczną - cokolwiek kojarzy wam się ze słowem kosmos, na pewno to lubię😁. Programowałem także trochę w C++ i Pythonie. Aktualnie mam przerwę w studiowaniu zaocznym na Politechnice Wrocławskiej podyktowaną zmianą pracy, ale w przyszłym roku wracam. Pojawiłem się tutaj z chęcią nauczenia się elektroniki i budowania robotów, bo ta myśl krążyła mi od dłuższego czasu po głowie, a przekonało mnie w pełni natrafienie na informacje, iż NASA wypuściła dokumentację i plan budowy jednego ze swoich lazików marsjańskich, Curiosity w pomniejszonej wersji. Uznałem, że muszę go kiedyś zbudować. I oto jestem!

Chciałbym pracować w branży kosmicznej w Europie bądź za oceanem, także szeroka wiedza z zakresu elektroniki, robotyki i programowania poparta fajnymi projektami pomoże mi w wymarzonej pracy!

Zamówiłem zestaw do podstawowego kursu elektroniki, jestem zaopatrzony w kilka książek, także start jest dobry.

Rozgadane w ciul😅

Edytowano przez Dootix
  • Lubię! 1

Witam wszystkich,

kiedyś zakupiłem Raspberry PI 3, które wykorzystywałem jako mediacenter, teraz chcę go wykorzystać jakoś inaczej i tak trafiłem na to forum. 

Po zapoznaniu się z różnymi tematami na początek postanowiłem nauczyć się lutować, żeby potem przejść do bardziej złożonych projektów.

Pozdrawiam wszystkich.

• Lubię! 1

Cześć, na imię mam Zbyszek i swoje pierwsze kroki związane z programowaniem stawiałem na klonie ZX Spectrum. Niemal 2 lata temu temu wróciłem do układów o podobnej skali komplikacji czyli Arduino i skonstruowałem na bazie Nano Lekomat - urządzenie do dozowania leków. Opisywałem je już na innym portalu więc tu tylko filmik: wydawanie leku. Teraz przyszła kolej na malinkę - na razie w konkretnym zastosowaniu (Home Assistant) ale nie wiadomo czy na tym się skończy :-)

2017-12-22 23.04.43.jpg

• Lubię! 1

@twoface witam na forum 🙂 W takim razie powodzenia w nauce lutowanie!

@TumblerLogic cześć! Udanych eksperymentów z elektroniką 😉

@zoon cześć Zbyszek, witam na forum! Powodzenia w eksperymentach z Raspberry Pi 😉

@g_i Cześć Grzesiek, witamy na naszym forum!

Fajnie że masz cel podejść do elektroniki od praktycznej strony, na pewno Ci się to przyda. Powodzenia 😁

• Lubię! 1

Dzień dobry.

Witam się i już nie wtargnę w buciorach na forum gdyby napadła mnie spontaniczna potrzeba opublikowania posta 🙂

• Lubię! 2

@azael Cześć witamy na forum!

Faktycznie dobrze jest się przywitać, także teraz możesz śmiało wypowiadać się na forum. 😀

• Lubię! 1

(edytowany)

Witam serdecznie, mam na imię Sebastian. Trafiłem tutaj poprzez kursy a na kursy, bo szukałem podstawowych informacji o elektronice. Mam trochę sprzętu audio z pewnymi usterkami i chciałbym potrafić samemu je sobie naprawić a może ulepszyć. Zawsze bałem się że coś zepsuję i prosiłem o pomoc w serwisach a tam się często nie kalkuluje naprawa lub fachowiec sam nie wie jak... Koszty przewyższają wartość urządzenia itp. A dla mnie z Waszą pomocą będzie to frajda mam nadzieję 🙂 Lubię sprzęty ok 40 letnie ( w moim wieku mniej więcej) i super byłoby jak bym mógł takie ocalić by mogły nadal cieszyć oko i ucho ale wpierw potrzeba wiedzy i doświadczenia. Mieszkam w Anglii i pracuję jako kierowca „tira”. W wolnym czasie słucham winyli. W sumie to dzięki temu tutaj trafiłem. 

Edytowano przez Samuraj
  • Lubię! 1