Skocz do zawartości
Treker

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników

Pomocna odpowiedź

Witam, mam na imię Krzysztof, to moje pierwsze wystąpienie na forum i początek przygody z elektroniką. 

• Lubię! 1

@jedi550 witam na forum 🙂 Faktycznie teraz nie zawsze opłaca się naprawiać sprzęt w serwisie (lub jest to nawet niemożliwe), a samodzielnie czasami można jeszcze coś naprawić. Powodzenia w nauce elektroniki!

17 godzin temu, jedi550 napisał:

Zakupiłem zestaw bo chcę czegoś nauczyć syna - obecnie w szkole takich rzeczy nie uczą.

A teraz spróbuję znaleźć jakieś schematy, bo niestety w pudełku ich nie było.

Nie wiem o jakim zestawie mowa, bo nie masz zarejestrowanego żadnego naszego zestawu (nie widzę takiej informacji w Twoim profilu), ale jeśli chodzi o nasze kursy to wszystkie schematy znajdują się w kursach: https://forbot.pl/kurs

@krzysztof1905 witam na forum i życzę udanych eksperymentów z elektroniką! W razie problemów pytaj śmiało na forum 🙂

• Lubię! 1

Hej. Mam na imię Wojtek i mam 25 lat. Z zawodu jestem Informatykiem. Po szkole zaprzestałem nauki w dziedzinach informatyki itp. Dużo rzeczy zapomniałem. Na forbot trafiłem przypadkowo, ale po przejściu podstaw elektroniki połknąłem "bakcyla" i chce uczyć się dalej i wiecej😄 Nawet nie wiedziałem wcześniej że istnieje takie coś jak ARDUINO.

• Lubię! 1

@Wojtas002424 cześć Wojtek, witam na forum! Miło słyszeć, że nasze kursy są pomocne - powodzenia w eksperymentach z elektroniką 🙂

Cześć! To moje pierwsze kroki z elektroniką i programowaniem i pierwsze słowa na tym forum.  Witajcie!

Postanowiłem spóbować z Arduino. Ma to być dla mnie sprawdzian, czy (jako szeroko rozumiany humanista) jestem w stanie to ogarnąć 😉 

Po przygodę!

• Lubię! 1

@Filipo Cześć, witam serdecznie na forum! 🙂 

Powodzenia z Arduino, myślę że spokojnie sobie poradzisz. Środowisko jest dość, proste a kurs i liczne przykłady ułatwiają pracę.

Witam wszystkich.

46 letni świerzak który od dwóch tygodni nie może oderwać się od późno odkrytego Arduino i programowania w C++. Z elektroniką do czynieenia miałem kiedyś i to mało, na razie przerobiłem kilka kursów na Forbot i walczę testując całe mnóstwo czujników 😄

• Lubię! 1

Cześć, mam na imię Tomasz.

Mam 41 lat, jestem nauczycielem przedmiotów humanistycznych, mieszkam na Śląsku.

Dzięki znajomemu informatykowi stałem się posiadaczem RPi - no i postanowiłem je jakoś ogarnąć 😉

Mam nadzieję, że forum i kurs mi w tym pomogą.

Pozdrawiam 🙂

• Lubię! 1

@marboz witam na forum! Cieszę się, że tu trafiłeś. Faktycznie Arduino to ciekawe hobby. 😉 

@xtk cześć Tomku, również Ciebie serdecznie witam na forum! 🙂 Ciekawe zestawienie pracy i zainteresowań, powodzenia w nauce.

Witam.

Mam 69 lat, jestem inżynierem elektrykiem (praktykującym) i mam zamiar wreszcie zająć się tym o czym od dawna marzę, ale nigdy nie miałem na to czasu.

Serdecznie pozdrawiam.

• Lubię! 1

@JanuszZ serdecznie witam na forum! Nauczyć się czegoś można w każdym wieku 🙂 Zachęcam też do aktywności na forum i dzielenia się swoim doświadczeniem.

Witam wszystkich! 😉

• Lubię! 1

Cześć! Serdecznie witam na forum i zachęcam do aktywności! 🙂 

Cześć! Tutaj Marcin. Mam 38 lat. Elektronika i kodowanie to moje hobby. Koduję głównie w języku C. Lubię poznawać wszelkiej maści mikrokontrolery i stosować je gdzie tylko się da. Obecnie robię pierwsze kroki z VHDL i FPGA. Oprócz tego lubuję się w komputerach domowych ubiegłego wieku. Dema, gry, soft i wszystko co jest retro nastraja mnie pozytywnie - zupełnie jak widok dwóch magicznych pasków na ekranie strojenia głowicy w magnetofonie od C64.

• Lubię! 1

@GGG witamy na forum 😃!

• Lubię! 1