Skocz do zawartości
Treker

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników

Pomocna odpowiedź

@tenacious witam na forum, powodzenia w rozwijaniu hobby 🙂 

@BartekAiR witam serdecznie na forum! 🙂 Wybrałeś dość trudny temat, ale na pewno rozwojowy. Powodzenia, w razie problemów śmiało pisz na forum.

@Cerber88 część Krzysztofie, miło czytać pozytywny komentarz na temat kursów. Fajnie że znalazłeś hobby, życzę dalszego zapału i ciekawych projektów 🙂 

@kmik witam na forum, powodzenia w nauce 🙂 żadne pytania nie są zbędne jeżeli mają do czegoś prowadzić.

@Rodi cześć Damianie, już coś pisaliśmy na forum ale i tu się dla formalności przywitam 🙂 niestety z pracą w zawodzie bywa różnie... ale fajnie że interesuje Cię to co robisz. Faktycznie kursy pisane są tak by były zrozumiałe i prowadziły do praktycznego wykorzystania wiedzy. Powodzenia w nauce!

Witam wszystkich, trafilem tutaj gdyz wlasnie( mam nadzieje ) tego szukalem, jestem mechanikiem okretowym, moja praca jest coraz bardziej zalewana mnostwem elektroniki, cos tam czlowiek wie albo wydaje mu sie ze wie takze chce poczuc sie mocnieszy w danej dziedzinie a nie ma jak od zera. Pozdrawiam 

• Lubię! 2

@gibonn witamy na forum ! Mechanik okrętowy, brzmi interesująco 😃. Czy to jakaś tajemnica co to za okręt?

• Lubię! 1

żadna tajemnica, ale coraz ciezej w branzy dlatego jednostki sie zmieniaja 😉  obecnie plywam na PSV ( platform supply vessel) mozna powiedziec ze najnizszy ranga ( co nie znaczy ze najmniej pracowity 😉 )   statek ktory pracuje z platformami i innymi bardziej zaawansowanymi jednostkami dzialajacymi przy wydobywaniu zlóż itp. Wszystkie jednostki nawet te najmniej wazne sa coraz mocniej zaawansowane technologicznie  takze mam nadzieje ze kurs pomoze mi poczuc sie pewniej 🙂 

Dzień dobry, witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów! Jestem studentem elektroniki, a moja rejestracja na forum wynikła z chęci rozwinięcia zdolności potrzebnych w elektronice 😀

• Lubię! 1

@wojslaw witam serdecznie na forum 🙂 Myślę, ba! nawet jestem pewny że dobrze trafiłeś. Fajnie jakbyś zagościł tu na dłużej. Pozdrawiam! 

Cześć wszystkim 🙂 parę dni temu zobaczyłem post na fb "10 powodów dlaczego warto uczyć się elektroniki" ,z ciekawości zaglądnąłem, nasunęła się myśl ,dlaczego by nie spróbować , no i jestem 😄 pozdrawiam !

• Lubię! 1

@pawel312 Witam serdecznie na naszym forum 🙂 

10 godzin temu, pawel312 napisał:

parę dni temu zobaczyłem post na fb "10 powodów dlaczego warto uczyć się elektroniki"

w końcu te 10 powodów jest na prawdę, więc nie dziwię się, że któryś do Ciebie trafił 🙂 fajnie że chcesz się rozwijać, powodzenia w nauce, w razie problemów śmiało pisz na forum.

Dzień dobry,
Jestem studentem, pisanie programów do mikrokontrolerów to dla mnie nowość, mam troszkę większe doświadczenie w podłączaniu układów i elektronice. Przy budowie jakiegokolwiek urządzenia zawsze sam wykonywałem mechanikę i stronę tzw. hardware natomiast korzystałem z gotowego programu udostępnionego na opensource i schematów na podstawie których budowałem układ.
Teraz, posiadam pompę 12V sterowaną PWM 2Hz i będę chciał stworzyć układ i program który wraz ze wzrostem oporu termistora będzie zwiększał wypełnienie PWM.
Wybrałem ST ponieważ tylko z takimi procesorami miałem doczynienia.
Korzystam z kursu STM32 i chciałbym na podstawie jego stworzyć program dla płytki STM32F103C8T6, zdjęcie poniżej oraz zdjęcie charakterystyki czujnika.
Nie wiem czy to dobry pomysł mając zielone pojecie o programowaniu kupować tą płytkę ale jest mała i zapewne wystarczająca do tego zadania, natomiast jak się spodziewałem już podczas tworzenia projektu pojawiły się pytania ze względu na używanie innej płytki niż opisanej w kursie. Będę chyba zmuszony otworzyć temat w odpowiednim dziale, mam nadzieję że pomożecie.

1475523200_1584572515.thumb.png.6b1d3d2d4b5a75a48dce9731338e4584.png

4312619600_1584572492.thumb.png.cb58dc9003e25443a62d5a7640d8f704.png