Skocz do zawartości
Treker

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników

Pomocna odpowiedź

@pawel268 cześć Paweł, witam na forum i życzę udanych eksperymentów z Raspberry Pi!

@iredz1 cześć Irek, mam nadzieję, że elektronika wciągnie Cie teraz na dobre! Zachęcam do stałej aktywności na forum 🙂

Witam,

Interesuję się elektroniką oraz programowaniem w Unity i C#. Planuję zamieszczać posty dla amatorów elektroniki i programowania, gdyż lubię zarażać innych dookoła pasją do programowania.

• Lubię! 1

Dnia 29.04.2020 o 20:57, Sinporec napisał:

Hej. Rozpoczynam pracę z Malinką pod kątem małego komputerka do konkretnego zastosowania. Dzisiaj poskładany - jutro instalacja systemu, pojutrze instalacja docelowego oprogramowania i potem testy. Jak wszystko będzie OK to podzielę się specyfiką zastosowania. Do potrzeb domowych korzystam z Maca ( fotografia i obróbka zdjęć),  Linuksa -(domowy zestaw do wszystkiego) i niestety z przyczyn służbowych  Wingrozy - system łatek które jak załatają jedno to dziury w innym miejscu. Sukcesów Wam i sobie rzyczę.

Sinporec

Malinka zainstalowana i zaktualizowana. Mocarz szybkości to to nie jest to fakt, ale przecież to jest tylko maleństwo które daje radę. Czas na zainstalowanie docelowego oprogramowania dla którego Malinka została przez mnie zakupiona. Jak na razie wrażenia pozytywne. Mam nadzieję, że uda się to zrealizować i jak nie jutro to pojutrze osiągnę zamierzony cel.

• Lubię! 1

@male_kiwi witam na forum i zachęcam do stałej aktywności 🙂

Cześć 🙂

Jestem Marcin, lat 36. Na co dzień montuje podcasty lub video. Podchodziłem kilka razy do tematu RPi ale zawsze stwierdzałem że nie będę miał na to czasu.`
Wreszcie trafiłem na kurs na forbot i zacząłem czytać. Po godzinie zamówiłem zestaw lvl 1 z elektroniki i RPi 4 / 4GB.
Dzisiaj przyszła paczka i zacząłem działać 🙂

• Lubię! 1

Docelowe przeznaczenie Malinki (Pi4 z wentylatorem)  osiągnięte - Malinka w połączeniu z odbiornikiem SDR - RSPduo pracuje bez zająknięcia - obciążenie procesora nie przekracza 45 % a temperatura do maks 43 stopni. Zatem wszystko w granicach luzu. Jestem naprawdę zadowolony z tego zestawu.

• Lubię! 1

Siema, jestem 35-letnim programistą w gamedevie. W ramach przygotowań do odpalenia starego Atari, które czeka na mnie na poddaszu u kuzyna, postanowiłem liznąć trochę elektroniki. Ogarnąłem podstawowe pojęcia, zamówiłem miernik i zestaw z komponentami do zabawy, po czym podłączyłem pierwszy z brzegu rezystor (100Ω / 0.25W) do baterii 9V 😁 Ciekawe jakie jeszcze przygody mnie czekają 🤓

• Lubię! 1

Cześć! Jestem Krzysztof, normalnie pracuję jako drukarz. Kursy na forbot znalazłem szukając sobie nowego hobby a do nauki obecnie motywuje mnie projekt pasa chłodzącego na fermentor do piwa. Mam nadzieję, że zagoszczę tu na dłużej. 🙂

• Lubię! 1

@nurek cześć Marcin, witam na forum 🙂 W takim razie życzę udanych eksperymentów z elektroniką - może teraz zaczniesz tworzyć wideo o RPi? 😉

@Sinporec miło słyszeć, ciesze się, że Raspberry Pi sprawdziło się w Twoim zastosowaniu! Mamy kolejny dowód, że malinka to niezwykle uniwersalna platforma.

@sfider witam na forum! Początki są najtrudniejsze, później będzie z górki - powodzenia w eksperymentach!

@Vescus cześć Krzysztof, witam na forum! Elektronika może być świetnym, hobby na pewno się wciągniesz! Zachęcam do stałej aktywności na forum 🙂

@Tradisek o proszę! 😄 Ja akurat chodziłem jak jest zejście na perony od strony zapiekanek. Tam jak idziesz schodami w dół to są drzwi za winklem. To były ciekawe czasy, wtedy w kafejkach królowało GTA i wchodziła Tibia.

@piter04 Cześć Piotrze, fajnie że jesteś na naszym forum 🙂 

@Gieneq super:) tam nie chodziłem, przez mroczny, dworcowy klimat:p ibia.... Ilu się pobiło przez tą grę... 

• Lubię! 1

Witam wszystkich 🙂

Nazywam się Okjak, mam 39 lat z czego od około 26-ciu zajmuję się programowaniem, a od ostatnich 10-ciu również zarządzeniem projektem.

Swoją przygodę z elektroniką zacząłem dopiero 2 miesiące temu i strasznie żałuje że nie wczesniej.

Wielkie dzięki dla załogi (czy tez po prostu Trekera?) za super kursy 🙂

Pozdrawiam, Okjak

• Lubię! 1

@okjak witam serdecznie na naszym forum 🙂 Fajnie że tu trafiłeś, zwłaszcza że wychodzi na to, że masz ogromne doświadczenie w programowaniu. Zachęcam Cię do aktywności na forum.

• Lubię! 1