Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników

Pomocna odpowiedź

Cześć,

Jestem Szymon. Skończyłem technikum mechatroniczne a obecnie studiuję automatykę i robotykę, więc temat elektroniki nie jest mi całkowicie obcy 😄. O Forbocie słyszałem już dawniej, ale z racji na zainteresowanie tematem tylko na potrzeby edukacyjne bardzo rzadko zaglądałem. Ostatnio mam trochę więcej czasu więc postanowiłem zainteresować się elektroniką bardziej hobbystycznie, a może i w kwestii przyszłej pracy w tej branży. Temat na tyle zaciekawił, że na pewno będę odwiedzał forum częściej 😄. Zakupiłem elementy do dwóch kursów (elektronika część I i II) i muszę przyznać, że są bardzo przystępne dla osób początkujących, a osoby które już trochę znają temat również się świetnie bawią odświeżając czy uzupełniając wiedzę.

Pozdrawiam! 

• Lubię! 1

Siemanko!

Mam na imię Dominik i mam 25 lat. Właśnie kończę studia II stopnia z Mechaniki i Budowy Maszyn. Do tej pory byłem głównie związany z układami elektrycznymi w samochodach osobowych (mniej z elektroniką) oraz mechaniką. Od dłuższego czasu chciałem zgłębić temat mikrokontrolerów, jak i pewnych dziedzin elektroniki, jednak zawsze jakoś brakowało trochę czasu i samozaparcia. W planach jest na początek zrobieniu kilku (a może i wszystkich) kursów Forbota, następnie rozwój we własnym zakresie oraz z pomocą forum 🙂 

Pozdrawiam!

Edytowano przez Kwasny
  • Lubię! 1

@szymon812 witaj Szymonie na naszym forum 🙂 dziękujemy za miłe słowa, to bardzo budujące! Powodzenia z kursem, w razie problemów śmiało pytaj na forum 😉 

@Kwasny Cześć Dominiku! Witam Cię na naszym forum 🙂 Fajnie, że chcesz się rozwijać, zachęcam Cię zatem do aktywności na forum i jego lektury, jest tu sporo tematów, które na pewno Cię zainteresują.

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam

Jestem tu nowy I po pierwszym kursie elektroniki. Mam nadzieję, że ostatecznie uda mi się skonstruować coś co jeździ (lub chodzi), a może nawet I uzyska samoświadomość 🙂

• Lubię! 1

Cześć, 

Mam 26 lat, skończyłem studia muzyczne a teraz kończę informatykę na Polibudzie Śląskiej. Pracuję w korpo.

Pracuję nad projektem automatycznej podlewaczki roślin opartej na AtMega88 - projekt na studia ale mi się przyda bo często wyjeżdżam na dłuższy okres a roślinki więdną.

Cześć wszystkim i od razu pytanie. Ile się mniej więcej czeka na zatwierdzenie wątku? 😄 

• Lubię! 1

@Strogg witam na forum 🙂 widzę, że masz już za sobą kilka postów niemniej witam 🙂 

@se7en941 również serdecznie witam na naszym forum 🙂 fajnie że masz ciekawy projekt, choć temat ten jest też dość niewdzięczny, czujniki korodują, a te pojemnościowe to często nic nie wskazują, ale to już temat nie na dział z przywitaniami 😉 powodzenia a w razie wątpliwości pytaj na forum, np. w dziale z worklogami albo mikrokontrolery/Arduino.

13 godzin temu, se7en941 napisał:

Cześć wszystkim i od razu pytanie. Ile się mniej więcej czeka na zatwierdzenie wątku?

Akurat w Twoim przypadku 13 godzin 🙂 

Hej wszystkim, mam na imię Klaudia, mam 21 lat i studiuję inżynierię materiałową. Zdecydowałam się na kurs arduino, gdyż w związku z pozamykaniem uczelni brakowało mi praktycznych zajęć z szeroko rozumianą techniką :) 

• Lubię! 2

Cześć

Informatyką przemysłową zajmuję się od około ćwierć wieku. Od pewnego czasu zazwyczaj dość wysokopoziomowo - projekt systemu, analityka, założenia R&D. Ale jednocześnie staram się mieć kontakt z każdą warstwą, w tym z zagadnieniami na pograniczu sprzętu. Oprócz tego aktywnie zarażam bakcylem wiedzy młodsze pokolenie, stąd też moja obecność tu. :)

• Lubię! 1