Skocz do zawartości

XI Robotic Arena – Wrocław, 12.01.2019


Komentator

Pomocna odpowiedź

XI Robotic Arena – Wrocław, 12.01.2019

Od wielu lat fani robotyki przyjeżdżali w grudniu do Wrocławia, aby wziąć udział w Robotic Arenie. Kolejna już, XI edycja zawodów przynosi jednak kilka ważnych zmian. Tym razem wydarzenie odbędzie się w styczniu, zmianie ulegnie również lokalizacja.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ruszyła rejestracja na zawody! Formularz dostępny jest na stronie http://www.roboticarena.pl/pl/ w zakładce "Rejestracja". Drużynę zgłasza kapitan (wybrana osoba z drużyny), wpisując w formularzu dane pozostałych zawodników oraz informacje o robotach. Koniec rejestracji: 17.12.2018, 23:59:59. 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

9 godzin temu, Mechano napisał:

W jakim rozmiarze są roboty "mega sumo"? Od jakiegoś czasu nie śledziłem już zawodów ale z taką konkurencją spotykam się pierwszy raz.

Na Robitc Arenie nazywa się tak roboty o rozmiarach Sumo, które są dodatkowo wyposażone w magnesy i jeżdżą po metalowych ringach.

Link do komentarza
Share on other sites

Organizator opublikował grafik 🙂 Można przypuszczać, że czasy trwania  konkurencji są proporcjonalne do ilości zgłoszeń 😉

PS Kto będzie na 100% na RA? Jako zawodnik czy oglądający? Jeżeli to pierwsze, to w jakiej kategorii? 🙂

49571348_2275308792501536_53552177987945

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Niestety lokalny internet nie pozwolił na livestream (a siedzieliśmy całą noc próbując go odpalić), ale mam nagrane wszystkie przejazdy LF w 4k, sporo sumo, a chłopaki z ElektroŚwiata (subskrybujcie, dobrzy ludzie) nagrali combat (bo nasze GoPro miało jakieś problemy ze sobą), to prawie to samo, nie?

Ogólnie to mam jakieś 200GB materiału do obrobienia, za jakiś miesiąc coś powinno się pojawić 😉

W tym tygodniu ogłosimy też konkurs na zdjęcia i filmy z RA, będą nagrody 😄

Edytowano przez Chumanista
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

15 godzin temu, Chumanista napisał:

mam nagrane wszystkie przejazdy LF w 4k

A masz też LFa z przeszkodami? Chętnie bym zobaczył jak sobie radziły z pętlą, a niestety przegapiłem te zmagania 😕

Dojechałem trochę później niż planowałem i byłem "tylko na finałach". Ogólnie bardzo fajnie, sporo osób było obecnych nawet na samym końcu. Ciekawa lokalizacja do organizacji takiej imprezy. Dużo młodych zawodników, więc wszystko na plus. Jedyna moja obserwacja "na minus" to ogólny poziom, w niektórych konkurencjach. Mam wrażenie, że np. w minisumo poziom był niższy niż był kilka lat temu (wnioski po obserwacji finału). Nie krytykuję autorów konstrukcji - to tylko taka ogólna uwaga w stylu "kiedyś to było". Czy ktoś podziela taką opinię? 😉

Kilka zdjęć:

IMG_4885.JPGIMG_4886.JPGIMG_4888.JPGIMG_4889.JPGIMG_4890.JPGIMG_4891.JPGIMG_4892.JPGIMG_4893.JPGIMG_4894.JPGIMG_4895.JPGIMG_4896.JPGIMG_4897.JPGIMG_4899.JPGIMG_4901.JPGIMG_4904.JPGIMG_4912.JPGIMG_4909.JPG

Ostatnie zdjęcie może być niejasne dla osób nieobecnych. Z identyfikatora zawieszonego na szyi wyglądało, że to chyba "organizator", a nie konstrukcja z kategorii "freestyle". Ale tutaj muszę chyba poprosić o potwierdzenie "konstruktora" - @baton, jak było? 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Treker Nie wiedzieliśmy się?

Poniżej przedstawiam film z dwoma robotami, które prezentowałem. Za Mustanga w freestyle otrzymałem wyróżnienie za "najlepszy wyraz artystyczny", a z Focusem zająłem V miejsce w "uratuj misia", chociaż bardziej był to zdalnie sterowany pojazd bluetooth (i został szybko zbudowany dla zabawy) 🙂

 

Edytowano przez wn2001
Link do komentarza
Share on other sites

Przechodziłem koło freestyle, więc pewnie się widzieliśmy. Niestety tym razem nie miałem czasu, aby dokładniej obserwować zmagania i zbadać wszystkie konstrukcje. Mam nadzieję, że nadrobię w Warszawie podczas Robomaticonu 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.