Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość es2

Usunięto z: Dobranie zasilania do robota typu MicroMouse

Pomocna odpowiedź

Gość es2
8 godzin temu, Treker napisał:

Jeśli nie widzisz różnicy między telefonem komórkowym, a projektem takiego robota to cóż, nie zamierzam się tutaj przekomarzać.

Jeśli nie widzisz podobieństw między telefonem komórkowym, a projektem takiego robota to cóż, nie zamierzam się tutaj przekomarzać.

Jednak z jakiegoś powodu sporo początkujących natrafia właśnie na problem resetowania się robotów lub błędnego ich działania przez nieodpowiednie zasilanie

Jak włączają wszystkie silniki na raz, bez tzw soft startu, to maja problemy.

Nie wiem tylko z jakiego powodu omijasz temat zasilania czujników z 2V -

Czytaj ze zrozumieniem, napisałem:

Cytat

Napisz mi jaki negatywny wpływ na pracę uC ma wahanie napięcia w dopuszczalnym zakresie w tej akurat aplikacji.

Gdzie ja tam pisze o peryferiach? Pisze wyraźnie o samym uC. Inna sprawa, ze piszesz o 2V a uC w Arduino MICRO pracuje od 2,7. Twoje wypowiedzi to zwykła manipulacja! Próbujesz wykazać swoją wielką wiedzę a wnioskuję, ze nie potrafisz zbudować (piszesz "Uważam,że...", "Dlaczego inni mają kłopoty") urządzenia zasilanego z baterii bez stabilizatorów, przetwornic itp. Ja potrafię, GSM też. Właśnie na GSM można się dużo nauczyć (twierdzisz, ze to zupełnie coś innego niż silnik). Gdybyś budował GSM to dowiedział byś się o problemach z zasilaniem. Porównaj sobie pojemność(wydajność prądową) baterii w GSM i max pobór prądu modułu. Następnie porównaj to do robota z tematu. Okaże się, ze z GSM jest trudniej, bo różnice są większe.Zastosuj sobie stabilizator w GSM (w robocie możesz, bo większość czasu pracuje, GSM większość czasu "nic nie robi") i sprawdź o ile krócej będzie pracować (stabilizator pobierze porównywalny prąd do GSM w stanie czuwania).

Edytowano przez es2

@es2, to kolejny temat, w którym prowadzisz do konfliktowych sytuacji, pierwszy raz dałem się w to niestety sam wciągnąć. Świetnie, że radzisz sobie z budową GSM - gratulacje. Tutaj padło pytanie o robota i trzymajmy się tego tematu. Zapominasz chyba, że porównujesz skomplikowane i staranie zaprojektowane telefony z prostym, hobbystycznym robotem. Pojeździłbyś trochę po zawodach robotów i zobaczył jakie tam występują problemy to może zmieniłbyś swoje zdanie. Zresztą wystarczy rozejrzeć się po forum, większość problemów dotyczących układów z napędami tyczy się tego, że silniki pobierają zbyt duży prąd, napięcie spada i układ się resetuje lub działa niepoprawnie.

Gość es2
(edytowany)
38 minut temu, Treker napisał:

Zapominasz chyba, że porównujesz skomplikowane i staranie zaprojektowane telefony z prostym, hobbystycznym robotem

Nie zapominam, zarówno w GSM jak i w robocie mamy duże skoki prądu obciążenia.

Silnikami sterowałem wielokrotnie (AC, DC, krokowe, szczotkowe, bezszczotkowe, serwa) i problemu nie było, ale trzeba pamiętać, co czym już pisałem, aby nie włączać wszystkich silników równocześnie i zrealizować soft start. To cała tajemnica sukcesu. Można oczywiście stosować protezy w postać dużych pojemności, stabilizatorów (choć w danej aplikacji nie ma takiej potrzeby)i inne duperele, tylko po co? Kompensacja swojej niewiedzy sprzętem? Pewnie tak uczą na uczelniach? Nie potrafisz napisać programu dodaj sprzęt, zmień akumulator na większy o mniejszej rezystancji wewnętrznej choć nie trzeba itp.

Takie podejście to amatorszczyzna i nie ma szans w projekcie biznesowym a w amatorskim niepotrzebnie zwiększa koszty.

Edytowano przez es2

1 minutę temu, es2 napisał:

Pewnie tak uczą na uczelniach? Nie potrafisz napisać programu dodaj sprzęt, zmień akumulator na większy o mniejszej rezystancji wewnętrznej choć nie trzeba itp. Takie podejście to amatorszczyzna i nie ma szans w projekcie biznesowym.

No to wreszcie wiemy, że żadnej uczelni nie skończyłeś skoro pytasz...

Gość es2

Jak widać, wystarczyło mi skończyć 6 klas aby  sterować silnikami bez resetów a innym i 10 uczelni nie pomogło.

6 klas? To jakaś eksternistyczna nauka, ale ważne że skuteczna. To może pochwal się który model telefonu GSM projektowałeś, jestem pod dużym wrażeniem że nie są do tego potrzebne studia - ale skoro tak napisałeś, to na pewno prawda i nie będziesz ukrywał swoich osiągnięć.

(edytowany)

Przypomniał mi się słynny doktor pewnej polskiej uczelni wyższej, który na pierwszym wykładzie zaszczycał studentów prelekcją na temat jego wkładu w opracowanie niebieskich diod. 😅 Zapomniałbym i badaniach jego kumpla z Japonii. Kimura czy jakoś tak...

Edytowano przez Gieneq

Gość
Ten temat został zamknięty.
Zaloguj się, aby obserwować  
  • Utwórz nowe...