Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość es2

Usunięto z: Skrypt w pythonie, sterowanie silnikiem za pomocą DRV8835

Pomocna odpowiedź

Gość es2
14 minut temu, ethanak napisał:

W tym przypadku wystarczy zwykły komparator (8 bitów to o 7 za dużo)

Wystarczy ale jak trzeba będzie zmienić próg zadziałania komparatora to trzeba sięgnąć za lutownice lub wkrętak, gdy użyje się ADC, takiego problemu nie ma. Ponadto, liczba elementów zewnętrznych w przypadku ADC będzie mniejsza niż w przypadku komparatora.

W pewnych przypadkach, rolę komparatora może pełnić GPIO, więc nie potrzeba zewnętrznych układów! Tak więc jestem lepszy, komparator niepotrzebnie komplikuje konstrukcję!

Poza rozwiązaniem z komparatorem, można iść na dalsze "uproszczenia", po co Raspberry? Po co jakiś driver do silnika? To wszystko można zbudować z tysięcy innych elementów, modułów.Driver z kilkoma kondensatorami i rezystorem? Po co? Można na 4(6) tranzystorach, kilku rezystorach!  Raspberry? Można taniej na Arduino + ESP. Jeszcze tańsza opcja, stary PC (koszt 0 zł) + stara karta Wi-Wi (0 zł). Dalej wymienić możliwości skomplikowania konstrukcji z jednoczesnym zmniejszeniem możliwości?

Edytowano przez es2

Udostępnij ten post


Link to post

To nawet zabawnie się czyta. Kiedy ktoś zaproponuje rozwiązanie, nasz samozwańczy. choć niedouczony mega-ekspert @es2 krytykuje od razu zarówno pomysł, jak i autora. Bo jest nieoptymalne, niebiznesowe i niefajne ogólnie. Ale jak sam mistrz @es2 coś wymyśli, a później się okazuje że jest do d.. i można taniej prościej, to już obraza majestatu. Jak u 5-latka 🙂

Udostępnij ten post


Link to post
Gość es2
1 godzinę temu, Elvis napisał:

o nawet zabawnie się czyta. Ki

Jak zwykle NIE NA TEMAT!

To już norma u Elvis'a, pisać aby pisać, nie na temat ale pisać, wszędzie go dużo, bez sensu ale dużo. Doda, Elvis, nie ważne co i jak się pisze, ważne, że się pisze. Chyba Elvis ma płacona od ilości znaków a nie ich sensu. Proponuje do polityki, tam się dużo mówi, pisze, głupio ale ważne, że się coś robi, nie ważne, że niczemu to nie służy albo szkodzi ważne aby było zajęcie i kasa.

Życzę sukcesów z okazji najbliższego dnia świątecznego. Jak święto to i impreza, jak impreza, to będzie okazja, mówić, pisać, bez sensu, ale można się "wykazać".

Udostępnij ten post


Link to post
Zaloguj się, aby obserwować  
×
×
  • Utwórz nowe...