Skocz do zawartości

Do 93% rabatu na 15 tys. książek (m.in. Helion)! Co wybrać?


Komentator

Pomocna odpowiedź

Do 93% rabatu na 15 tys. książek (m.in. Helion)! Co wybrać?

Ruszyła największa promocja tego roku, dzięki której można z bardzo dużym rabatem zakupić tytuły dotyczące elektroniki, programowania, IT, biznesu, ekonomi, języków obcych i nie tylko! Na jakie rabaty można faktycznie liczyć? Które książki warto wybrać? Sprawdźcie propozycje.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Promocja cieszyła się dużym zainteresowaniem, więc można wyciągnąć jakieś sensowne informacje ze statystyk 😉 Dla ciekawostki zaktualizowałem wpis o listę 10 najchętniej "klikanych" książek przez czytelników Forbota. Zaskoczyło mnie, że książka o OpenCV załapała się do tego zestawienia, a nie ma żadnej książki o Arduino 😮

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

To fakt, bywają pewne problemy 😉 O którym etapie mówisz? Generowanie książek i audiobooków zawsze podczas tych promocji trwa długo... Chyba, że utknąłeś w innym miejscu?

Link do komentarza
Share on other sites

Ja problemów żadnych nie miałem, książki przytuliłem już w piątek 🙂

Dzięki za cynka. 

Tak przy okazji 19.90 to by mogła być regularna cena większości pozycji 🙂

Niektóre z nich to chodzą grubo ponad 100 zł za sztukę.

Jedne z lepszych pozycji to te Tomasza Francuza do AVR, Xmega i ARM. Chyba wszystkie pozycje tego autora kosztowały poniżej 100zł - to prawie jak darmo, szkoda tylko, że swego czasu płaciłem regularnie po 80 zł i więcej za sztukę. No nic, na osłodę zakupiłem jednego ebooka tego autora jako dodatek do papierowej wersji, tak by ctrl+f wreszcie działało 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 5.11.2018 o 21:40, Belferek napisał:

Ja już prawie o przelewie zapomniałem, a tu ciągły status OCZEKIWANIE NA PŁATNOŚĆ 😞

Jak tam, Twoja płatność w końcu dotarła i udało się skorzystać z promocji 😉?

Dnia 6.11.2018 o 14:37, Zealota napisał:

Tak przy okazji 19.90 to by mogła być regularna cena większości pozycji 🙂

Niektóre z nich to chodzą grubo ponad 100 zł za sztukę.

Niestety... ceny książek nie są praktycznie zależne od ich formy. Sam druk fizycznej książki to stosunkowo niski koszt (oczywiście przy dużym nakładzie). Najwięcej zjadają różne prowizje, koszty dystrybucji itd. W przypadków ebooków jest jeszcze gorzej, bo obowiązuje na nie wyższy VAT (niż na książki drukowane). Ma to być zmienione w 2019 roku, więc zawsze coś 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Tak oczywiście, z pewnym poślizgiem lecz wszystko ok - dziękuję za troskę 🙂. Tak na marginesie zastanawiam się nad taką kwestią:

Książkę "papierową" kupuję i często ją np. pożyczam znajomym, a jak to wygląda z ebookiem w postaci pdf? Nie wiem, szukałem na stronie ebookpoint ale nie znalazłem na ten temat informacji - może za słabo szukałem?

Edytowano przez Belferek
Link do komentarza
Share on other sites

13 minut temu, Belferek napisał:

Książkę "papierową" kupuję i często ją np. pożyczam znajomym, a jak to wygląda z ebookiem w postaci pdf? Nie wiem, szukałem na stronie ebookpoint ale nie znalazłem na ten temat informacji - może za słabo szukałem?

To jest chyba ciężki temat. Jak pożyczysz książkę papierową to Twój kolega ją ma, a Ty nie. Jak "pożyczysz" mu ebooka to każdy z Was ma swoją działającą kopię i tu jest problem 😉 Plusem Ebookpoint jest brak zabezpieczeń DRM na książkach, więc można je czytać wygodnie praktycznie na wszystkich urządzeniach. Książki w momencie zakupu są jednak podpisywane cyfrowo danymi klienta, więc gdyby taka kopia wyciekła do sieci to bez problemu znajdą tego, kto udostępniał swój zakup 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dlaczego? 🙂 To książka w wersji elektronicznej. Taki produkt nie jest sztucznie popularyzowany przez wydawców (aby uniknąć "kosztownego" druku) to czytelnicy polubili ebooki, bo dzięki nim mogą mieć przy sobie setki książek w małym czytniku. Dlaczego więc uważasz, że nie powinno się nazywać ebooka książką?

Link do komentarza
Share on other sites

bo np. pożyczam ją znajomemu jak prawdziwą książkę "z duszą na ramieniu" i obawą o to czy aby przypadkiem ktoś nie posądzi mnie o nielegalne wykorzystanie (dystrybucję). Swoją drogą gdzie Helion o tym pisze - nie znajduję?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.