Skocz do zawartości
xirtt

Dwa przyciski i 14 diod led i wyświetlacz

Pomocna odpowiedź

2 godziny temu, xirtt napisał:

while (digitalRead(A1) == LOW)

Nie może działać  bo ten kod jest błędny.

(edytowany)

Mój najserdeczniejszy Przyjacielu .😀

Odpowiem tak.......

Parę lat temu naukowcy teoretycznie wyliczyli pewną rzecz, którą chcą potwierdzić w praktyce .

Dla tego zbudowali największy akcelerator na świeci, aby potwierdzić tą teorię, gdy ona się potwierdzi to trzeba będzie zmienić twierdzenia w fizyce , matematyce , astronomii itd.....

Dodali jeszcze jedno , że jeżeli to się potwierdzi to  Albert Einstein się mylił.............

Przyjacielu mój w teorii  ten kod jest błędny, ale ja sprawdziłem to w praktyce i DZIAŁA.......👨‍🔧 

Masz kosmiczną wiedzę , proszę Cię wgraj to w ARDUINO i sam zobaczysz na własne oczy. Może w tedy będzie łatwiej jakoś to wytłumaczyć.

Jeżeli się zgodzisz , to mam propozycję dotyczącą  mojej nauki.👨‍🎓 

Napiszmy program twoją metodą , żeby miał dokładnie te same funkcje co mój program. Zobaczymy jak on będzie wyglądał, a ja przy okazji będę się starał czegoś nauczyć.👨‍🎓

Jeżeli się zgodzisz to dokładnie opisze jego funkcje.

Zgadzasz się Przyjacielu? 😀

Oczywiście proszę o pomoc wszystkich.

Serdecznie pozdrawiam.😀

Edytowano przez xirtt

W robotyce każdy dąży do sztucznego człowieka,  androida . Dążą wszyscy programiści i elektronicy itd...aby on był jak najbardziej podobny do człowieka , myślę że trzeba brać w programowaniu pod uwagę, nie tyko psychiatrie, ale i psychologie i nawet medycynę itd ......

Pozdrawiam Cię serdecznie przyjacielu.

• Nie zgadzam się! 1

Panowie, ja już swoje zdanie w tej sprawie wyraziłem i było ono zgodne powyższą sugestią Elvisa. Nie mogę przecież banować osób, które mają specyficzny tryb bycia i pisania na forach, a nie łamią przy tym żadnych poważniejszych zasad i są przyjaźnie do wszystkich nastawione. 

Dla przypomnienia cytuję moją wiadomość: 

Dnia 2.12.2018 o 14:51, Treker napisał:

Gorąca prośba to pozostałych osób, które brały udział w poprzedniej dyskusji - nie drążmy już tematu. Czasami na forach zdarza się ta, że niektóre tematy pozostają bez odpowiedzi - zdarza się, niestety taka jest specyfika for.

Delikatnie sugerowałem, aby być oszczędnym w pisaniu wiadomości w tym temacie, ale jak widać dyskusja niektórych mocno wciągnęła i się rozciągnęła...

Witam wszystkich serdecznie i życzę miłego dnia.😀

Dziękuje za ciekawe wpisy, wszyscy macie rację. Bo takie jest życie.

Mam gorącą prośbę , przy okazji naprawdę ciekawej dyskusji proszę nawiązywać do mojego programu.

Jak pisałem wcześniej , chce się dowiedzieć ( przy okazji też uczyć), dlaczego teoretycznie mój program powinien nie działać , a jednak dzieła.👨‍🔧

Napisałem do BELFERKA o pomoc w napisaniu programu "prawidłowego", który będzie miał identyczne możliwości jak mój program (który działa , a nie powinien), będzie mi łatwiej zrozumieć , bo mam materiał porównawczy ( mój program)  . Naprawdę chce się czegoś nauczyć, dla swojej zabawy i poszerzenia mojej i tak marnej  wiedzy w tym temacie, nie mam szans osiągnąć waszych wyżyn w dziedzinie programowania. Pozwólcie mi się tym bawić. Programowanie jest SUPER.👨‍🔧

Proszę o cierpliwość i zrozumienie.

Oczywiście proszę o pomoc wszystkich. 

Serdecznie wszystkich pozdrawiam.😀

Posty niezwiązane z tematem tej dyskusji zostały usunięte. Proszę o nieciągnięcie tematu. Kolejne osoby próbujące wtrącać politykę lub inne przemyślenia niezwiązane z elektroniką będą otrzymywały ostrzeżenia, tak jak miało to miejsce w przypadku @es2. Jeśli uważacie, że temat jest nieodpowiedni to wystarczy się przestać w nim udzielać. Ja zrobiłem już to dawno temu i gdyby nie ten chaos to bym się tutaj wcale nie odzywał. "Porządek" przywrócony, więc zakładam, że teraz albo w temacie będzie prowadzona techniczna dyskusja, albo temat "umrze" śmiercią naturalną, jak tysiące innych tematów na forach.

Dziękuje Tobie Przyjacielu, "Sabre", za konkretną odpowiedzi w temacie wyświetlacza. Już  doszedłem do tego , że do graficznego wyświetlacza jest konwerter 20 pin.( ten konwerter 16 pin do wyświetlacza tekstowego nie kupowałem  tylko miałem. Wyświetlacz graficzny kupiłem, i nie wiedziałem czy konwerter 16 pin go obsłuży ).

Dziękuje za potwierdzenie tego, do czego doszedłem. Mam pytanie do Ciebie przyjacielu "Sabre", jaka będzie najlepsza biblioteka do tego wyświetlacza graficznego i skąd można ją pobrać? 

Jeśli chodzi o zarys programu BELFERKA . To przyjacielu BELFEREK, kombinuje na razie i  nic mi nie wychodzi.......👨‍🔧

Serdecznie wszystkich pozdrawiam. 😀

Gość es2
3 minuty temu, xirtt napisał:

Już  doszedłem do tego , że do graficznego wyświetlacza jest konwerter 20 pin

Na jakim układzie jest ten konwerter?

1 godzinę temu, xirtt napisał:

Mam pytanie do Ciebie przyjacielu "Sabre", jaka będzie najlepsza biblioteka do tego wyświetlacza graficznego i skąd można ją pobrać? 

Ni znam Arduino jako środowiska, ale z tego co kojarzę, to w samym Arduino wpisujesz w wyszukiwarce bibliotek po nazwie sterownika wyświetlacza i powinno Ci znaleźć.

Przyjacielu es2, ten konwerter, który ma niby pasować  do wyświetlacza LCM12864 , jest na MCP23017 20 pin.

Czy mógłby Cię prosić o potwierdzenie ,czy to się zgadza?👨‍🔧

Jeśli chodzi o bibliotekę do tego wyświetlacza to ściągnąłem -u8glib.arduino v1.18.1-, ale w tej bibliotece tylko jeden przykład nie zawiera błędu. Dlatego ponawiam prośbę , gdzie mógłbym ściągnąć poprawną bibliotekę?👨‍🔧

Serdecznie pozdrawiam.😀

Proszę o pomoc

Jeśli chodzi o bibliotekę do wyświetlacza LCM12864, to pobrałem chyba bzdurę. Czy nie powinna być  -I2C_graphical_LCD_displa-.👨‍🔧

Serdecznie pozdrawiam.😀

Proszę o pomoc.

Ponawiam prośbę o odpowiedzi na pytania dotyczące biblioteki i konwertera .( jak wyżej )👨‍🔧

Mam następne pytanie. czy można jakoś uprości ten zapis, tak żeby działał ?...👨‍🔧

digitalWrite(0,   LOW);
  digitalWrite(1,  HIGH);
  digitalWrite(2,  HIGH);
  digitalWrite(3,   LOW);
  digitalWrite(4,   LOW);
  digitalWrite(5,   LOW);
  digitalWrite(6,   LOW);
  digitalWrite(7,   LOW);
  digitalWrite(8,   LOW);
  digitalWrite(9,   LOW);
  digitalWrite(10, HIGH);
  digitalWrite(11,  LOW);