Skocz do zawartości

AMEX RCT - Moduły ZIO Qwiic do inteligentnego projektowania


Treker

Pomocna odpowiedź

Do naszego katalogu dołączyła kolejna firma. Zapraszam do zapoznania się z jej ofertą!

AMEX RCT

Moduły ZIO Qwiic do inteligentnego projektowania dla twórców w elektronice i robotyce

Realizowanie projektów w elektronice i robotyce związane jest z użyciem mikrokontrolerów oraz dodatkowych akcesoriów w postaci układów i modułów rozszerzających funkcjonalność tworzonych prototypów. Dostępność nowych technologii stwarza nowe możliwości w elektronice i robotyce nawet dla mniej doświadczonych projektantów i konstruktorów w praktycznej realizacji własnych pomysłów.

Moduły_QWIIC.png

Projektowanie w elektronice i robotyce jeszcze nigdy nie było tak szybkie i proste

Nasza aktualna oferta dotyczy nowoczesnych Modułów ZIO Qwiic firmy Smart Prototyping przeznaczonych dla twórców w elektronice i robotyce w zakresie inteligentnego prototypowania układów i urządzeń m.in. do kontroli i pomiarów w różnych dziedzinach nauki techniki. Oferta ta skierowana jest do firm projektowych i produkcyjnych oraz instytucji prowadzących działalność edukacyjną (szkoły, uczelnie, laboratoria, szkolenia, kursy, koła naukowe, zajęcia techniczne, warsztaty edukacyjne, pracownie fizyczne, chemiczne i modelarskie itp). Dotyczy to również osób zajmujących się hobbystycznie elektroniką, informatyką, robotyką i mechatroniką.

Zastosowana technologia połączeń Qwiic Connect System stwarza atrakcyjne możliwości dla studentów, uczniów oraz hobbystów w realizacji ambitnych prac dyplomowych oraz własnych projektów w sposób szybki i prosty. Miniaturowe Moduły ZIO Qwiic pełnią funkcję m.in. 32 bitowego mikrokontrolera (ESP32, WiFi, BLE, kompatybilny z Arduino IDE) oraz wielu różnych czujników, wyświetlaczy, ekspanderów, sterowników silników, serwomechanizmów i sterowników diod RGB - pracujących z popularnym interfejsem I2C. Pozwala to na łatwe prototypowanie m.in. projektów w aplikacjach typu Internet Rzeczy (IoT) nawet przez mniej doświadczonych elektroników i robotyków bez ryzyka popełnienia błędów związanych z połączeniami pomiędzy różnymi modułami. Połączenia te są realizowane za pomocą kabelków (4 żyłowych) zakończonych standardowymi złączami JST-SH z rastrem 1 mm.

System Qwiic Connect wykorzystuje protokół komunikacyjny I2C (Inter-Integrated Circuit). Protokół ten umożliwia wielu cyfrowym układom scalonym ("podległym chipom") komunikowanie się z jednym lub większą liczbą "głównych" układów za pomocą zaledwie dwóch przewodów. System Qwiic Connect to bardzo wygodny sposób komunikowania się mikrokontrolera z różnymi czujnikami i sterownikami za pośrednictwem interfejsu I²C.

System Qwiic Connect posiada następujące zalety:

  • małe wymiary modułów zapewniają mobilność i przenośność projektów, co ma także znaczenie w edukacji z zakresu elektroniki i robotyki w szkołach i uczelniach technicznych;       
  • nie istnieje potrzeba lutowania pomiędzy poszczególnymi modułami (płytkami);
  • spolaryzowane złącza zapobiegają błędom połączeniowym;
  • połączenia modułów realizowane są w formie łańcuchowej (jeden moduł za drugim w dowolnej kolejności);
  • projekty można łatwo modyfikować w zależności od potrzeb.

Więcej informacji i dokumentacja na stronie: https://www.amexlab.com.pl/moduly-zio-qwiic.html
Dystrybutorem w Polsce jest firma AMEX Research Corporation Technologies: https://www.amexlab.com.pl/

Wpis sponsorowany, przesłany przez AMEX Research Corporation Technologies.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.