Skocz do zawartości

AMEX RCT - Moduły ZIO Qwiic do inteligentnego projektowania


Treker

Pomocna odpowiedź

Do naszego katalogu dołączyła kolejna firma. Zapraszam do zapoznania się z jej ofertą!

AMEX RCT

Moduły ZIO Qwiic do inteligentnego projektowania dla twórców w elektronice i robotyce

Realizowanie projektów w elektronice i robotyce związane jest z użyciem mikrokontrolerów oraz dodatkowych akcesoriów w postaci układów i modułów rozszerzających funkcjonalność tworzonych prototypów. Dostępność nowych technologii stwarza nowe możliwości w elektronice i robotyce nawet dla mniej doświadczonych projektantów i konstruktorów w praktycznej realizacji własnych pomysłów.

Moduły_QWIIC.png

Projektowanie w elektronice i robotyce jeszcze nigdy nie było tak szybkie i proste

Nasza aktualna oferta dotyczy nowoczesnych Modułów ZIO Qwiic firmy Smart Prototyping przeznaczonych dla twórców w elektronice i robotyce w zakresie inteligentnego prototypowania układów i urządzeń m.in. do kontroli i pomiarów w różnych dziedzinach nauki techniki. Oferta ta skierowana jest do firm projektowych i produkcyjnych oraz instytucji prowadzących działalność edukacyjną (szkoły, uczelnie, laboratoria, szkolenia, kursy, koła naukowe, zajęcia techniczne, warsztaty edukacyjne, pracownie fizyczne, chemiczne i modelarskie itp). Dotyczy to również osób zajmujących się hobbystycznie elektroniką, informatyką, robotyką i mechatroniką.

Zastosowana technologia połączeń Qwiic Connect System stwarza atrakcyjne możliwości dla studentów, uczniów oraz hobbystów w realizacji ambitnych prac dyplomowych oraz własnych projektów w sposób szybki i prosty. Miniaturowe Moduły ZIO Qwiic pełnią funkcję m.in. 32 bitowego mikrokontrolera (ESP32, WiFi, BLE, kompatybilny z Arduino IDE) oraz wielu różnych czujników, wyświetlaczy, ekspanderów, sterowników silników, serwomechanizmów i sterowników diod RGB - pracujących z popularnym interfejsem I2C. Pozwala to na łatwe prototypowanie m.in. projektów w aplikacjach typu Internet Rzeczy (IoT) nawet przez mniej doświadczonych elektroników i robotyków bez ryzyka popełnienia błędów związanych z połączeniami pomiędzy różnymi modułami. Połączenia te są realizowane za pomocą kabelków (4 żyłowych) zakończonych standardowymi złączami JST-SH z rastrem 1 mm.

System Qwiic Connect wykorzystuje protokół komunikacyjny I2C (Inter-Integrated Circuit). Protokół ten umożliwia wielu cyfrowym układom scalonym ("podległym chipom") komunikowanie się z jednym lub większą liczbą "głównych" układów za pomocą zaledwie dwóch przewodów. System Qwiic Connect to bardzo wygodny sposób komunikowania się mikrokontrolera z różnymi czujnikami i sterownikami za pośrednictwem interfejsu I²C.

System Qwiic Connect posiada następujące zalety:

  • małe wymiary modułów zapewniają mobilność i przenośność projektów, co ma także znaczenie w edukacji z zakresu elektroniki i robotyki w szkołach i uczelniach technicznych;       
  • nie istnieje potrzeba lutowania pomiędzy poszczególnymi modułami (płytkami);
  • spolaryzowane złącza zapobiegają błędom połączeniowym;
  • połączenia modułów realizowane są w formie łańcuchowej (jeden moduł za drugim w dowolnej kolejności);
  • projekty można łatwo modyfikować w zależności od potrzeb.

Więcej informacji i dokumentacja na stronie: https://www.amexlab.com.pl/moduly-zio-qwiic.html
Dystrybutorem w Polsce jest firma AMEX Research Corporation Technologies: https://www.amexlab.com.pl/

Wpis sponsorowany, przesłany przez AMEX Research Corporation Technologies.

Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.