Skocz do zawartości

Sterowanie diodami za pomocą przycisków


Adikon

Pomocna odpowiedź

@Adikon, zrozum, że nauczyć musisz się sam. Nikt za Ciebie nie opanuje programowania - większość z uczestników tego forum kiedyś zaczynała, więc masz dowód przez przykład, że da się. Mogę Cię też zaskoczyć, ale niektórzy uczyli się programować kiedy jeszcze nie było internetu i nie można było przy każdym, prostym problemie prosić albo i żądać pomocy. Nie było też mody na korepetycje ze wszystkich przedmiotów, więc albo sami się czegoś nauczyli, albo zostali przy łowieniu ryb lub innym hobby.

Moim zdaniem najlepsza pomoc jaką możemy Ci zaoferować to zamknięcie wszystkich tematów napisanych przez Ciebie oraz @xirtt -a oraz na przyszłość szybsze reagowanie w podobnych przypadkach.

Wydaje mi się, że poziom forum i tak od dawna spada niemiłosiernie, coraz mniej osób o jakiejkolwiek wiedzy i doświadczeniu się wypowiada, a podobne tematy odstraszą ostatnich, którzy cokolwiek sensownego wnoszą. I jak tak dalej pójdzie, Forbot zmieni się w kolejną sciaga.pl i to jeszcze w wersji dla opóźnionych.

 

Link do komentarza
Share on other sites

I tak zrobię. Teraz zaczynam od nowa wszystko. Na początek postanowiłem przerobić kurs C++ z codeblocks. Później będę przerabiał od nowa podstawy kursu forbota i dopiero wtedy będę kombinował z własnymi pomysłami. Dla mnie najważniejsze to zrozumieć dlaczego tak, a nie inaczej. Co każda komenda oznacza. Nie czerpę przyjemności z gotowego programu. Podłączanie urządzeń, sterowników itp nie stanowi problemu. Robienie czegoś od podstaw ze zrozumieniem to jest to. 

Link do komentarza
Share on other sites

Nie było mnie przez weekend i widzę, że tutaj sytuacja wymknęła się trochę spod kontroli. Więc idąc po kolei:

@Adikon, witam na forum 😉 Widzę, że to Twoje pierwsze kroki na Forbocie, oto najważniejsze informacje na start:

  • Chcesz przywitać się z innymi członkami naszej społeczności? Skorzystaj z tematu powitania użytkowników.
  • Opis najciekawszych funkcji, które ułatwiają korzystanie z forum znajdziesz w temacie instrukcja korzystania z forum - co warto wiedzieć?
  • Poszczególne posty możesz oceniać (pozytywnie i negatywnie) za pomocą reakcji - ikona serca w prawym dolnym rogu każdej wiadomości.

Wszystkie posty, które delikatnie mówiąc odbiegały od głównej tematyki wydzieliłem do specjalnego wątku - więc zainteresowani mogą nadrobić zaległości. Pozostałe osoby zapewniam, że sprawdziłem wszystkie raporty dotyczące powiązań kont i @Adikon oraz @xirtt i z całą pewnością mogę Wam zagwarantować, że to nie jest jedna i ta sama osoba. A jeśli jest, to musiałaby się niezwykle napracować i do tego "na złość" nam wszystkim kupić dwa razy zestaw do kursu Arduino 😉

Faktycznie tematy poruszane przez te osoby wyglądają podobnie, ale to przypadek. Podobne błędy muszą wynikać z prób kopiowania kodów umieszczonych w kursach. Dziękuję wszystkim za czujność, ale pamiętajcie proszę, aby na przyszłość raportować takie posty i darować sobie publiczne przepychanki. Akurat tym razem się pomyliliście, a przez to oberwało się zupełnie nowemu użytkownikowi naszego forum. Nie wygląda to zachęcającą dla postronnych czytelników. Reasumując: pomimo, że problemy i błędy są podobne, to tematy zostały rozpoczęte przez zupełnie różne osoby. Jeśli ktoś chce pomóc w rozwiązaniu problemu to niech śmiało pomaga, a inne osoby mogą zachować swoje uwagi dla siebie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

@Treker dziękuję za wyjaśnienie 🙂. Nie dziwię się pozostałym, że mogli coś takiego podejrzewać. Zapewniam jednak, że jestem osobą, która lubi pomagać i oczekuje też tego od innych. Wcale nie mam żadnych pretensji do chłopaków, ponieważ poniekąd mają rację. Jestem może zbyt szybki, ale po ponownej analizie wszystkiego stwierdziłem, że sporo przede mną i muszę dobrze poznać podstawy. Przepraszam jeśli ten post kogoś zdenerwował, ale nie taki był zamiar. 

Edytowano przez Adikon
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.