Skocz do zawartości

Opisz DIY związane z elektroniką i odbierz 50 zł w Botland


Komentator

Pomocna odpowiedź

Pojawiają się pierwsze osoby, które opisały kilka projektów, więc publikuję informację na temat kwestii formalnych. Oczywiście nadal podtrzymujemy, że nie ma limitów kodów itd. Chodzi tylko o rozegranie całej zabawy zgodnie z prawem. Po opisaniu 5 (i więcej) projektów konieczne będzie przekazanie danych do wystawienia PIT-11, który jest niezbędny do rozliczenia nagrody z Urzędem Skarbowym (z takimi osobami będę kontaktował się indywidualnie). Osoby, które opiszą od 1 do 4 projektów nie będą musiały podawać takich danych (zwolnienie na podstawie Art. 21 ust. 1 pkt. 68a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).

Link do komentarza
Share on other sites

Witam.

Pytanie, czy wymienione projekty nadadzą się ? :)

- Sterownik urządzenia - czasowo-temperaturowy, niestety problem ze zdjęciami, gdyż zabudowane w maszynie. Ale jest schemat, oprogramowanie ( na Attiny13 ).

- działający układ na płytce stykowej, wciąż testowany, także sterownik urządzenia ( na Attiny104 ).

- prosty zespół dzielników napięcia, wieloobrotowy potencjometr, wybór kilku źródeł zasilania, wbudowane rezystory.

IMG_20190123_131015.thumb.jpg.62e08cbeea71fc0a8d5164bb01280e57.jpgIMG_20190123_131022.thumb.jpg.e7481d9671acd47bc12fc2ff43d790c9.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

2 minuty temu, tomcat65 napisał:

Sterownik urządzenia - czasowo-temperaturowy, niestety problem ze zdjęciami, gdyż zabudowane w maszynie. Ale jest schemat, oprogramowanie ( na Attiny13 ).

Jeśli uda Ci się spełnić wymóg umieszczenia 6 zdjęć to nie będzie problemu. Niestety same zdjęcia maszyny raczej nie wystarczą, bo niestety w podobny sposób można byłoby trochę oszukiwać. Oczywiście nie mówię, że tak byłoby w Twoim wypadku, ale muszę ogólnie chronić forum przed wysypem projektów w stylu "Tam w środku w szafce jest układ, nie mogę go pokazać, ale działa świetnie".

5 minut temu, tomcat65 napisał:

działający układ na płytce stykowej, wciąż testowany, także sterownik urządzenia ( na Attiny104 ).

Jeśli układ jest wciąż na płytce stykowej, to wskazuje, że jednak kiedyś będzie przeniesiony i nie jest teraz konstrukcją ukończoną, a takie kwalifikujemy do tej akcji 😉 Jeśli nie zdążysz go teraz dokończyć to spokojnie, na pewno w przyszłości pojawią się inne akacje tego typu i wtedy będziesz mógł zgłosić ten projekt.

7 minut temu, tomcat65 napisał:

prosty zespół dzielników napięcia, wieloobrotowy potencjometr, wybór kilku źródeł zasilania, wbudowane rezystory.

Trochę na granicy, ale jeśli dobrze opiszesz taki projekt to będzie zakwalifikowany 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Kolejna aktualizacja:

Dodany został punkt informujący o tym, że opisywane projekty nie mogą być przedstawiane w tymczasowych obudowach np. z papieru lub kartonu. Oczywiście tyczy się to DIY, które będą zgłaszane od tego momentu i zapis ten nie działa wstecz. Tym razem liczymy na opisy skończonych, działających konstrukcji. Ciężko uznać projekt z obudową z papieru lub kartonu za ukończony. Rozumiemy, że w niektórych przypadkach taka obudowa może być wygodna, ale na pewno nie jest trwała - nie chcemy promować takich prowizorycznych rozwiązań. Co więcej, dopuszczanie takich projektów mogłoby doprowadzić do nadużyć i szybkiego, sztucznego generowania projektów.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

4 godziny temu, romeok01 napisał:

I mamy piątek, a w Niedzielę obiecano rozsyłać kody, mój projekt jest pierwszy na liście projektów akcji rabatowej.

Nie otrzymałem kodu rabatowego.

Cytuję moją wiadomość z niedzieli:

Dnia 20.01.2019 o 15:50, Treker napisał:

1) W nadchodzącym tygodniu będą rozsyłane pierwsze kupony, wysyłka będzie robiona etapami od pierwszych projektów. Z dużym prawdopodobieństwem kody rabatowe trafią od razu do wszystkich osób, które do tej pory opisały swoje projekty.

@romeok01, wczoraj wieczorem otrzymałem listę wygenerowanych kuponów. Będą rozsyłane zgodne z podaną informacją, czyli do końca tego tygodnia (zostały więc jeszcze 3 dni). Do niedzieli kody trafią na pewno do właściwych osób 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Czy "pojazd" na dwóch silnikach, arduino, sterowniku silników L293D  i czujniku odległości na przodzie w celu omijania przeszkód będzie ok? Wiem że to bardzo amatorskie ale dopiero zaczynam zabawę z tym. Albo jeszcze zrobiłem światłoluba co prawda bez aruino ani żadnego innego procesora ale może by się nadawał do tego??

 

 

Edytowano przez Kosma
Link do komentarza
Share on other sites

Rozesłałem pierwszą porcję kuponów, konkretnie za 38 projektów 🙂 Kolejne na dniach, a wszystkie pozostałe kupony zostaną rozesłane na początku lutego.

 

4 godziny temu, Kosma napisał:

Czy "pojazd" na dwóch silnikach, arduino, sterowniku silników L293D  i czujniku odległości na przodzie w celu omijania przeszkód będzie ok? Wiem że to bardzo amatorskie ale dopiero zaczynam zabawę z tym. Albo jeszcze zrobiłem światłoluba co prawda bez aruino ani żadnego innego procesora ale może by się nadawał do tego??

Nie jestem w stanie realnie ocenić Twoich projektów, przypominam zasady:

Dnia 14.01.2019 o 10:17, Treker napisał:

Nie wiesz czy Twój projekt się kwalifikuje? Zapytaj w komentarzu do tego wpisu. Umieść jedno zdjęcie projektu oraz ~2 zdania opisu.

Link do komentarza
Share on other sites

Tworzę gamepada na Arduino. Składa się z dwóch joysticków, ośmiu przycisków i diody informującej o zasilaniu. Całość jest sterowana za pomocą Arduino, przewodowo podłączana do komputera. Gamepad ma kartonową obudowę 😄, aczkolwiek nie jest ona tymczasowa, karton jest sztywny, a konstrukcja solidna. Górny panel nie jest jeszcze osadzony na stałe ponieważ cały czas pracuję nad projektem ale gdy go przymocuję pada naprawdę trudno będzie uszkodzić przy normalnym użytkowaniu. Czy ten projekt się nada mimo użytego kartonu? 🙂

WP_20190126_01_16_55_Rich.jpg WP_20190126_01_00_23_Pro.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

@Programista3, mam dylemat - bo to jest blisko jakiejś tam granicy, ale jeśli pokażesz program i udowodnisz, że ma to praktyczny sens to ok. Chociaż ciężko mi uwierzyć, że granie z użyciem zwykłych microswtichy 5 mm jest przyjemne 😉

@Bartmerd, jeśli udowodnisz, że układ działa sensownie w praktyce (film) to tak, nie będzie problemu 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

2 minuty temu, Treker napisał:

@Programista3, mam dylemat - bo to jest blisko jakiejś tam granicy, ale jeśli pokażesz program i udowodnisz, że ma to praktyczny sens to ok.

Pokażę schemat połączeń, zdjęcia z budowy oraz kod w Arduino i Pythonie. 

12 minut temu, Treker napisał:

Chociaż ciężko mi uwierzyć, że granie z użyciem zwykłych microswtichy 5 mm jest przyjemne 😉

Niestety tylko takie akurat miałem 😕 Jeśli granie miałoby być przyjemne to kupiłbym gotowy pad, ten ma działać i sprawiać przyjemność tym, że sam go zbudowałem i mogę go dowolnie modyfikować 😀.

Link do komentarza
Share on other sites

4 godziny temu, Treker napisał:

@Programista3, mam dylemat - bo to jest blisko jakiejś tam granicy, ale jeśli pokażesz program i udowodnisz, że ma to praktyczny sens to ok. Chociaż ciężko mi uwierzyć, że granie z użyciem zwykłych microswtichy 5 mm jest przyjemne 😉

@Bartmerd, jeśli udowodnisz, że układ działa sensownie w praktyce (film) to tak, nie będzie problemu 🙂

@Trekeroczywiście, zaraz zabieram się za przedstawianie projektu 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.