Skocz do zawartości

Koreański SPAM


Treker

Pomocna odpowiedź

Cześć, mieliśmy dziś niestety "najazd" koreańskich spamerów. Kto sprawdzał rano forum ten widział setki tematów z "krzaczkami". Niestety taki spam jest generowany ręcznie lub półautomatycznie stąd ciężko się przed nim obronić.

Forum zostało już wyczyszczone. Wdrożyłem również nowe zabezpieczenia, które mają nas chronić przed problemami tego typu. Nie będę podawał publicznie co zostało zrobione, bo równie dobrze takie spamowanie może być zamawiane przez jakiegoś polaka - nie chce ułatwiać mu zadania. Jedna zmiana będzie jednak od razu widoczna dla wszystkich: z powiadomień mailowych o nowych odpowiedziach została usunięta treść postów. Rozumiem, że to mogło być wygodne, ale miało też wady (szczególnie, gdy wysyłane były powiadomienia o długich postach z kodami programów itd). Głównym powodem usunięcia tych fragmentów jest jednak to, że gdyby taki spamer zaczął odpowiadać w tematach, które śledzicie to zaczęlibyście dostawać taki spam w mailach od Forbota, a oczywiście nie możemy do tego dopuścić. W związku z tym podjąłem decyzję o usunięciu treści postów z maili, przez lata (w starej wersji forum) żyliśmy bez takiej funkcji, więc chyba teraz też damy rade. Z góry dziękuję za zrozumienie 😉

Dla formalności zaznaczam, że nie doszło do żadnego włamania, hackowania itd. Po prostu założone zostały nowe konta na forum, z których opublikowano spamerskie tematy.

Dziękuje wszystkim osobom, które powiadamiały mnie o tym zdarzeniu przez maile i prywatne wiadomości. Działałem od rana nad naprawą tego problemu, nie zdążyłem Wam nawet jeszcze odpowiedzieć. Przy okazji gorąca prośba, aby takie zdarzenia zgłaszać za pomocą raportów, dzięki temu wszyscy moderatorzy otrzymają natychmiast maile o takim incydencie, więc porządki będą zaprowadzone jeszcze szybciej 😉

Pozdrawiam,
Damian

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.