Skocz do zawartości

Wielokanałowy sterownik akwarium jako element automatyki domowej


Karolus

Pomocna odpowiedź

JA się skupiłem na arduino nano - kwestia kosztów płytki,  sposobu podpinania oraz wielkości. Do tego mam zaprojektowaną płytkę pcb która  dość mocno ułatwia pracę - nie trzeba większości urządzeń podpinać kablami tylko są już gotowe ścieżki. pierwsza płytka przygotowana pod drivery ldd firmy meanwell druga bardziej uniwersalna do montażu za wyświetlaczem.

Bella compact - opisy.jpg

Bella Main - big.jpg

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

własna płytka PCB - szacun, ja uprawiam druciarstwo  na maksa. tragicznie sie to obsługuje. jak oglądam soft do projektowania PCB to wymiękam, widzę ze masz miesce na esp8266 - szkoda że dałeś małą wersję, a nie pełnego nod-a, lub tylko samą płytkę bez "osprzętu", można łatwo wykorzystać dodatkowe IO z esp

Edytowano przez adam1004a
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

7 minut temu, adam1004a napisał:

jak oglądam soft do projektowania PCB to wymiękam

@adam1004a, może zainteresuje Cie nasz kurs EAGLE? Cadsoft Eagle – część 1. Bazuje na starej wersji programu, ale w nowym EAGLE zajdziesz analogiczne funkcje (większość będzie pewnie nawet w tym samym miejscu) 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Projekt płytki to jeszcze jest do ogarnięcia, to nie takie straszne, ale potem wykonanie fizycznie samego druku to już gorsza sprawa. Wiem że są jakieś patenty z termo transferem ścieżek na płytkę, ale to wszytko jest jednak strasznie upierdliwe. Chociaż pamiętam czasy gdy ścieżki na płytce malowałem ręcznie lakierem do paznokci, a potem trawiłem w chlorku, syfiąc przy okazji całą kuchnie 😄

Link do komentarza
Share on other sites

@Karolus nie trzeba już robić płytek samemu 😉 Nawet na Forbocie ogłasza się teraz kilka chińskich firm, które robią prototypy PCB po 2-5$ i to w 24 godziny. Najdroższa jest przesyłka, ale finalnie dostajesz profesjonalną płytkę i to w 5-10 egzemplarzach. Ja już od dobrych 5 lat nie robiłem samodzielnie PCB.

Link do komentarza
Share on other sites

@Karolus, najczęściej wysyła się gerbery, ale większość z tych stron dostarcza bardzo dokładne instrukcje opisujące sposób wygenerowania gerberów, więc nie trzeba się tego bać. Do tego, jeśli popełnisz jakiś ewidentny błąd to odeślą projekt do poprawki z uwagami. 

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 19.01.2019 o 08:47, Karolus napisał:

warto chyba się zorientować w temacie... a możesz polecić jakąś stronę?

Do największych firm tego typu na pewno trzeba zaliczyć: https://jlcpcb.com/ oraz https://www.pcbway.com/ to są naprawdę gigantyczne fabryki, więc można spokojnie korzystać z ich usług. Jak jesteś zainteresowany szczegółami to na blogu możesz zobaczyć wirtualną wycieczkę po jednej z takich fabryk: Jak powstaje PCB? Wycieczka po fabryce płytek drukowanych

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.