Skocz do zawartości

Kurs Raspberry Pi, projekty - #6 - konsola do gier retro


Pomocna odpowiedź

A ja mam pytanie. W końcu dostałem malinkę (jeszcze raz dziękuję za bony z akcji rabatowej) i niestety mam pod ręką tylko klawiaturę na PS/2. Instalując Lakkę (faktycznie, do retropie coś mnie nie ciągnie) straciłem dostęp przez SSH (nic dziwnego, format był przy wgrywaniu), ale nie mogę uzyskać ponownego dostępu - przez UART też nie idzie. Całość odpala się poprawnie, mam obraz na monitorze. Wina samej Lakki czy złego wgrania systemu? Dodam, że po prostu nie widzę nowego urządzenia wpiętego w wifi, a wcześniej tak było. Z Raspbianem nie było żadnego problemu.

 

Edytowano przez Leoneq
Link do komentarza
Share on other sites

Właśnie problem w tym, że klawiatury podpiąć nie mogę. Na kartę SD wgrałem te same pliki (ssh oraz wpa_supplicant.conf) co przy raspbianie działały. No i z racji tego że klawiatury nie mogę podpiąć, nie zobaczę IP (ale to routerze też powinno być, no i przy raspbianie było). Gdyby chociaż myszka działała...

Edytowano przez Leoneq
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@Filip123 witam na forum 🙂 Wszystkie projekty były realizowane na Raspberry Pi 3B+, Raspberry Pi 4 też będzie odpowiednie, ale tutaj mogą wystąpić problemy wieku dziecięcego, czyli brak kompatybilności niektórych rozwiązań, które z czasem na pewno zostaną rozwiązane przez Twórców konkretnych programów. Odpowiednie zestawy znajdziesz podlinkowane w kursie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

A jaką malinkę najlepiej kupić? Chciałbym by była również wyborem przyszłościowym.

Obecnie zastanawiam się nad RPI 4b lub 3b+ jednakże nie wiem które i z jakim zestawem.

Byłbym zobowiązany gdyby ktoś mi doradził.

O przepraszam nie zauważyłem odpowiedzi 

dzięki:)

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli chcesz uruchomić wszystko bezproblemowo to weź zestaw z RPi 3B+, jeśli zależy Ci na najnowszym rozwiązaniu to wybierz RPi4, ale musisz mieć świadomość, że nie wszystko jeszcze tam zadziała 😉

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Treker napisał:

Jeśli chcesz uruchomić wszystko bezproblemowo to weź zestaw z RPi 3B+, jeśli zależy Ci na najnowszym rozwiązaniu to wybierz RPi4, ale musisz mieć świadomość, że nie wszystko jeszcze tam zadziała 😉

Ok to już wiem co wybrać. Wybiorę na razie RPI 3b+ a jak będę potrzebował rozwiązań które daje RPI 4b to najwyżej dokupię je. 

Dzięki za doradzenie bo , miałem duży dylemat.

Edytowano przez Filip123
Link do komentarza
Share on other sites

@kingdeimons niestety tymczasowo można to tak nazwać, bo wiele planów namieszała nam nieplanowana premiera RPi4. Jest sporo ciekawych projektów, które nie są w pełni kompatybilne z najnowszą malinką. Pierwotnie chcieliśmy zwyczajnie poczekać na aktualizacje oprogramowania, ale czekamy i czekamy, a aktualizacji brak. Mam jednak ten temat na uwadze i na pewno do niego wrócimy. W między czasie, w razie problemów, zachęcam do zadawania pytań na forum - jeśli będziemy mogli to pomożemy 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem czemu, ale u mnie wszystkie gry grają się same , nic nie muszę robić a gra przechodzi się sama . Tak jak bym oglądał film .Jedyne co mogę robić to poruszanie się po menu gry. Nie mam pada a zwykłą klawiaturę . Wie ktoś może jak to naprawić?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.