Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Treker

Sprawy techniczne: nowości, aktualizacje, planowane przerwy

Pomocna odpowiedź

W celu utrzymania większego porządku zakładam wątek zbiorczy, w którym będę informował o zmianach technicznych na Forbocie.

------------

Ostatnie kilka dni praktycznie w całości poświęciłem na aktualizację i optymalizację bloga. Dzięki temu strona powinna działać szybciej i płynniej nawet przy stosunkowo dużej liczbie odwiedzających. Nie ma praktycznie żadnych zmian wizualnych, ale bardzo dużo zmieniło się "pod maską". Dzięki temu udało się uzyskać obniżenie czasu ładowania strony oraz odpowiedzi serwera o połowę (tak przynajmniej wskazują narzędzia do monitorowania stron):

42a78-2019-02-10_12-33-55-5794.png

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi na temat działania bloga, bo oczywiście mogłem popełnić jakiś błąd i coś może nie działać.

-----------

W ciągu kilku najbliższych dni czeka mnie jeszcze trochę operacji związanych z aktualizacją bloga, ale będą to mniej inwazyjne zmiany. Dajcie znać z jakąś prędkością działa Wam blog (na forum nie było nic zmieniane) 😉 

Uwielbiam informować o "nowościach", które wymagały XX godzin pracy, a nie ma z tego tytułu żadnych wizualnych efektów. Pora na kolejna aktualizację tego typu 🎇

Wczoraj w nocy oraz dziś w ciągu dnia trwały kolejne aktualizacje bloga, które mają przyspieszyć wczytywanie strony i przygotować nas na większy ruch. Wygląda na to, że wszystko działa poprawnie, ale zostało wprowadzone tak dużo nowych mechanizmów, że to aż podejrzane... Jeśli zauważycie jakieś nieprawidłowości w działaniu bloga to dajcie proszę znać.

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
Zaloguj się, aby obserwować