Skocz do zawartości
Komentator

NanoPi R1 - tani router DIY z Linuksem na pokładzie

Pomocna odpowiedź

NanoPi R1 - tani router DIY z Linuksem na pokładzie

FriendlyElec rozpoczął sprzedaż komputera SBC z dwoma portami Ethernet, dedykowanego do zastosowań sieciowych. Jeśli szukacie dość taniej, prostej i nieskończenie konfigurowalnej bramy, to NanoPi R1 może się okazać dobrym wyborem.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

przydałby się poradnik jak skonfigurować taki router

• Lubię! 1

A po co przepisywać jeszcze raz to, co w sieci występuje w milionie odsłon?

"router ubuntu" w wyszukiwarce i masz poradników ile chcąc...

• Lubię! 1

Jedyne co może pójść nie tak to Zasilanie przez USB dla modemów 3G/4G bo modemy się bedą zawieszać. 

• Lubię! 1

@Inari dziękuję za sugestię, zapisuję na liście tematów. Przy okazji prośba do Ciebie - większość Twoich postów jest raportowana przez innych czytelników za braki w interpunkcji, notoryczne zaczynanie postów z małej litery itd. Będę wdzięczny, jeśli trochę nad tym popracujesz 😉

@SweetDreams dzięki, poprawione 🙂

(edytowany)

@Treker super. Myślę, że byłby to przydatny artykuł jak taki router od zera postawić na jakimś prostym mikrokomputerze. Popracuję nad tym, ale imo przesada by czepiać się o nie zaczynanie posta z wielkiej litery.

Edytowano przez Treker
Usunięcie grafiki osadzonej z obcego serwera.

artykuł byłby przydatny - ale może nie o ubuntu 16.04 ( bo to już powoli przechodzi do historii) ale np. "jak zrobić prowizoryczny router na rpi zanim otworzą sklep z tplinkami". konfiguracja routera to nie jest jest pięć linijek poradnika. nie mówiąc o prostej konfiguracji interfejsów - masz tam nat, dhcp, dnsmasq, firewalla... po co robić artykuł który nic nowego nie wnosi? przepisywać teksty z innych stron? których?

btw. akurat ja się o zaczynanie posta z małej litery nie czepiam... ale interpunkcja i ortografia by się przydała.

Pomyślimy co da się zrobić z taką tematyką 🙂

12 minut temu, ethanak napisał:

btw. akurat ja się o zaczynanie posta z małej litery nie czepiam..

Teraz to mnie zaskoczyłeś (tzn. nie brakiem "czepiania", tylko pisaniem z małej litery)... Aż sprawdziłem wstecz Twoje posty, zawsze pisałeś "poprawnie", a teraz od tygodnia shift przestał działać i faktycznie brak wielkich liter. Może to jakaś nowa moda... 😉 Dobra kończę temat, bo zaraz ktoś mi będzie wypominał, że się czepiam pisowni tylko...

usprawiedliwię się - połączenie dość wrednej wady wzroku z ekranikiem androida skutkuje tym, że piszę praktycznie na pamięć, i wolę dbać o czytelność niż wytężać swoje kaprawe oczka żeby znaleźć jakieś wielkie czy małe literki:)

kiedyś przy postach była ikonka z jakiego systemu pisałeś - jeśli masz dostęp do starych danych zobaczysz, że wszystko pisane z telefonu było małymi literami, z ubuntu czy debiana już nie.

mam nadzieję że nikomu to nie przeszkadza...

• Lubię! 1

Jakby ktoś pytał, to port 100Mbps jest na chipie RTL8152B podpiętym pod port USB SoC-a. Gigówka jest normalnie, na RTL8211E podpiętym pod RGMII. Informacji o tym kwiatuszku nie ma nigdzie poza schematem...

Schemat dla weryfikacji: http://wiki.friendlyarm.com/wiki/images/a/ab/NanoPi_R1_V1.0_1809-Schematic.pdf 

• Lubię! 1

@Pyth0n  Lepsze to niż 1GB/s w Pi3 podpięte pod usb i realnie jest 300 - tutaj ten 1Gb/s powinien być.  Pytanie jak to wpłynie na prace modemu 3G/4G. Ze schematów na plus jest fakt że usb mają bezpośrednie zasilanie i modemy bardziej energetyczne nie bedą się zawieszały

• Lubię! 1

Dnia 5.03.2019 o 18:06, ethanak napisał:

usprawiedliwię się - połączenie dość wrednej wady wzroku z ekranikiem androida skutkuje tym, że piszę praktycznie na pamięć, i wolę dbać o czytelność niż wytężać swoje kaprawe oczka żeby znaleźć jakieś wielkie czy małe literki:)

Cześć @ethanak,

czy Ty większość swoich postów piszesz na smartfonie z Androidem?

Jeśli tak to - respect 😉

Pozdrawiam

• Lubię! 1