Skocz do zawartości

Robomaticon – wybierz się na zawody robotów w Warszawie!


Pomocna odpowiedź

Co do Linefllower-ów to słyszałem komunikat, że zawody odbywają się w sali 206 obok małej auli. 

Chyba w tym roku starty niektórych konkurencji  odbywały się później niż w zeszłym roku. 

W tym roku też nie widziałem przedstawicieli z drukarkami 3d. Za to na duży + były zajęcia dla dzieci, w tym z Python-a.

W kategorii PuckCollect tylko 2 zawodników i nawet nie zorientowałam się kiedy te zawody zostały rozegrane, w zeszłym chyba nie było ich więcej.  

W konkurencji HumanoidSprint w mojej ocenie tylko jeden uczestnik (niebieski robot) spełniał kryteria regulaminu tj. szedł (wyraźnie miał podniesiona jedną nogę nad matą, nawet balansował "ciałem") a nie szorował obiema nogami po macie - ale jakoś sędziowe łaskawie podchodzili do zapisów regulaminu.

Edytowano przez olo_ps
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ja także jak @Alvedro startowałem w kategorii minisumo. Niestety także twierdzę że organizacja zostawiała wiele do życzenia. Rozumiem że każdy jest człowiekiem i popełnia błędy, ale jeżeli zawodnik musi uczyć sędziego jak posługiwać moduły startowe to powoli przestaje być śmieszne. Gdyby nie dobra wola innych graczy, którzy osobiście mnie szukali żeby powalczyć nawet nie wiedziałbym że walka nastąpiła. Oprócz rzeczy wymienionych wyżej uderzyło mnie to że zawodnicy mimo opłat za wystawienie robota i sponsorów nie otrzymali pamiątkowych koszulek... Trochę przykro, ale cieszę się że zabrałem udział i tak

Edytowano przez Treker
Poprawa błędy ort.
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Właśnie ja jestem zdania, że albo koszulka jest czysta i zawiera jedynie logotypy samych zawodów i wtedy za nią płacę lub zawiera dodatkowo logotypy sponsorów, jest jednocześnie reklamą i wtedy zawodnicy dostają ją gratis. Tutaj było tak pomiędzy, bo był chyba tylko jeden logotyp sponsora, ale jednak. 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

17 godzin temu, Sabre napisał:

(...)
I tutaj dziękuję wszystkim, którzy ze mną rozmawiali, za cierpliwość 😃, wróciłem do domu z bólem gardła 😫. Gratuluję Mateuszowi zajęcia pierwszego i drugiego miejsca w linefollowerach, a Kornelii zwycięstwa w minisumo. Mam nadzieję, że następnym razem spotkamy się po tej samej stronie barierek, trochę mnie zmobilizowaliście do ukończenia dawno odkładanych nowych linefollowerów 😎.

Dziękuję za gratulacje. Liczę że ruszysz w temacie, bo odstawiłeś do szuflady na prawdę ciekawe pomysły i zdecydowanie brakuje świeżego podejścia w konkurencji 😀

Startując w konkurencji LF sam na początku musiałem chwilę poszukać odpowiedniej sali, ale było to ok. godz. 9. Później zauważyłem porozwieszane kartki kierujące zawodników/widzów we własciwe miejsce. Faktycznie z powodu przeniesienia konkurencji, odczułem mniejsze zainteresowanie konkurencją, ale z drugiej strony w poprzednich latach miałem problem poruszać się z salki technicznej na dół, a następnie przedzierać się przez tłumy widzów upchane pomiędzy barierkami - było ciasno.
Samą konkurencję uważam za dobrze zorganizowaną. Wydaje mi się, że nie było opóźnień ze startem konkurencji i wszystko przebiegło dość gładko. Później ze względu na opóźnienia xsumo, finały lf i lf enhanced musiały troszkę zaczekać.
Na duży plus zasługuje fakt, że trasy względem poprzednich lat zostały ~dwukrotnie powiększone. W ostatnich latach średni czas przejazdu szybkiego robota bez turbiny wynosił 6s, w tym roku trasa liczyła co najmniej 20m długości i czas przejazdu sięgał 11-18 sekund (w eliminacjach krótsze, finały trudniejsze-wolniejsze).
Ekipa od LF spisała się bardzo dobrze, sędziowie trzymali się regulaminu, trasy były wyklejane bardzo sprawnie.

Problem z komunikacją również mnie dotknął - przegapiłem rozdanie nagród w swojej konkurencji będąc w strefie technicznej - informację dostaliśmy od znajomych, którzy oglądali transmisję w TVPW 😅  Na szczęście nagrody nie przepadły i nawet daliśmy radę zrobić sobie zdjęcie pamiątkowe na podium 🙂

Jeżeli chodzi o nagrody - subiektywnie zabrakło statuetki na pamiątkę (osobiście wolę statuetki od nagród materialnych).

Ogólnie zawody pod wieloma względami uważam za lepiej zorganizowane niż rok wcześniej.

Edytowano przez mice.co
gramatyka
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

potwierdzam opinię @Alvedro jako zawodniczka MiniSumo. Myślę, że ze wszystkich kategorii właśnie MiniSumo najciężej na takich zawodach przeprowadzić i jest potrzebne bardzo duże doświadczenie. Niestety Robomaticon co roku organizują w dużej mierze nowe osoby, stąd ciężko mówić o ciągłości edycji, co by na pewno dużo dało. W xSumo było bardzo duże opóźnienie jak co roku, ale tym razem spowodowane dużym skupieniem na kategorii LegoSumo, które jako zawodnicy wiemy jak bardzo potrzebuje uwagi, które często rozwiązuje się poprzez wyznaczenie osobnego stanowiska tylko dla tej kategorii. Według mnie 95% problemu w tej konkurencji rozwiązałaby komunikacja z górą w jakiejkolwiek postaci oraz jak wspomina Alvedro umieszczanie informacji na stronie na temat grup. Brak komunikacji najbardziej widoczny był gdy mniej więcej 2h po rozpoczęciu xSumo przyszli zawodnicy z Sumo i LegoSumo, którzy byli zdziwieni, że byli wywoływani, bo siedzieli na górze i nie mieli żadnej informacji. Nie zapominajmy, że strefa jest dwa piętra wyżej i niestety na niej nie było nic słychać z tego, co było mówione na głównej sali.

Też myślę, przydałoby się więcej informacji o drugiej sali z LineFollowerami. Pierwszy raz organizatorzy postawili na takie rozwiązanie i uważam, że było to bardzo dobre posunięcie, gdyż umożliwiło jakikolwiek ruch na głównej sali, który w poprzednich edycjach był praktycznie niemożliwy. Sama zazdroszczę zawodnikom Linefollower braku konieczności biegania na dół co chwilę 😉

Byłam na zawodach trzeci raz i uważam, że ze wszystkich te były najlepiej zrobione. Nagrody były ciekawe, chociaż mi nadal brakuje choćby malutkich statuetek. Widać było, że organizatorzy starają się bieżąco naprawiać problemy, brakuje jednak doświadczenia, które by te problemy niwelowały zanim się pojawiły.

Nie mogę jednak pozostawić bez komentarza uwagi Atomowy o "Nieprzyjemna pani, której nie pasowała waga robota 502g na minus.". Nie spotkałam się z żadnymi zawodami, na których dopuszczalna była waga większa niż 500g. Nie raz widziałam zawodników, którzy dopiłowywali elementy, by zbić masę robotów, gdy ważyły nawet gram więcej niż regulaminowe 500g. Na innych zawodach by robota także nie zatwierdzili. 

Dziękuję za gratulację od @Sabre. Bardzo się cieszę, że miałam okazję poznać i za rok (a może i wcześniej, na przykład na zawodach Robotic Arena we Wrocławiu 😉 ) widzimy się jako zawodnicy!

Tutaj filmik z mojego występu:

https://www.youtube.com/watch?v=BcKX9AVf7aU

Edytowano przez Nels
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@Nels witam na forum i dziękuję za podzielenie się spostrzeżeniami 😉 Przy okazji zachęcam do opisania Twojego minisumo w dziale DIY, aktualnie za opis konstrukcji można zdobyć dodatkowo rabat do Botlandu (50 zł). Szczegóły na temat akcji: Opisz elektroniczne DIY i odbierz rabat do sklepu Botland

Wysłałem dziś link do tego wątku organizatorom Robomaticonu, więc na pewno będą tu zaglądać. Zachęcam wszystkich do dzielenia się swoimi opiniami. Na pewno pomoże to w organizacji jeszcze lepszych zawodów za rok.

Link do komentarza
Share on other sites

Drodzy widzowie i uczestnicy,

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze zawody! Staraliśmy się jak tylko mogliśmy, aby turniej przebiegł jak najsprawniej, niestety nie obyło się bez wpadek za co bardzo przepraszamy. Dziękujemy też za wszytkie komentarze i krytykę, którą przyjmujemy na klatę 😛 Będziemy się starali, aby przyszła (już 10. edycja!) wypadła lepiej. 

Chętnie wysłuchamy też innych uwag dotyczących wydarzenia. 

Zapraszamy do kontaktu przez naszą stronę https://www.facebook.com/robomaticonpl/ 

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.