Skocz do zawartości

[Teoria] Mostek H (H-bridge) - kompendium dla robotyka


Treker

Pomocna odpowiedź

wiec pomozecie z tymi tranzystorami?? jak zapytalem w sklepie o irl540, to sie za glowe zlapal facet i nic wiecej;/ jakie moga byc inne tranzystory?? moga miec mniejsza wydajnosc pradowa

Podać kolejny symbol, wtedy znowu pójdziesz do sklepu i znowu się sprzedawca za głowę złapie?

Zapytaj go jakie ma, skoro koniecznie chcesz jemu płacić za te tranzystory.

no nie zupelnie. a gdybym tak zbudowal mostek na bipolarnych np bd139 i bd140?? tylko one maja spory prad bramki i co zrobic, zeby procka nie spalic?? moze je wysterowac przez bc548?? pomozcie!! to jedyny elektroniczny w miescie, a z netu, to wysylka wyjdzie drozej niz czesci same;/

[ Dodano: 18 Mar 09 07:47 ]

prosze o sprawdzenie kogos tego pcb. nie powinno byc bledow, ale chce, zeby ktos inny na to spojzal, to moze cos zauwazy. prosze o szybka odpowiedz

[ Dodano: 18 Mar 09 07:49 ]

aha. robilem ze schematu z tego tematu. tranzystory sa bipolarne 8x bd139 i 4x bd140

Link do komentarza
Share on other sites

Mostki możesz kupić w postaci scalaków (patrz pierwsza strona lub porównanie scalonych H brigde) lub złożyć samemu (schemat też jest na pierwszej stronie). Nie wiem czy są kity, ale wątpię - nie byłoby sensu dla producenta, a koszt scalaków nie jest taki duży.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jakie realnie napięcia dostają silniki przy mostku L298? Chciałbym zasilać 6V silniki z aku 7,2V i niestety niecałe 4V przekazane na silniki na L293DNE (zasilanie 6V) mnie trochę zniechęciły do tego założenia. Może jakieś inne propozycje mostków z niewielkim spadkiem napięcia?

Link do komentarza
Share on other sites

jaki jest sposob na obliczanie mocy tranzystorow mosfet uzytych w mostku.przypuscmy,ze mamy silnik dc na 12V i 2 A w normalnej pracy a 3A w impulsie; moc pobierana przez silnik to 12*3=36W? przez tranzystory plynie 2 A,czyli tyle ile przez silnik;i jak teraz dobrac tranzystory,czy tylko aby ich prady byly wieksze od pradu w szczycie i jak najmniejsza rdc,aby spadek na nich byl jak najmniejszy czy te tranzysory musza miec moc wieksza od mocy silnika?czy moze polowa mocy na jeden tranzystor?

dzieki.

Link do komentarza
Share on other sites

Najlepiej sobie zakupić tranzystory z Id ok dwa razy większym od planowanego ciągłego prądu. Należy również zwrócić uwagę na parametr Rds(on). Im mniejszy Rds(on) tym lepiej, ponieważ na tranzystorze wydzielą sie mniejsze ilości ciepła czyli straty 😉.

Wzór na moc czynną P=U*I a więc dla U = 12V, I=2A P=12*2=24W

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Dzieki.

Tylko,że jak przeglądam katalogi to są tranzystory na ten sam prąd np.6A ale jest spora rozbieżność mocy; ta moc jest rzędu 100W; i właśnie nie wiem czy potrzeba tranzystorów o takich dużych mocach na silnik,który podałem czyli o 36W w impulsie. co się stanie jeśli zastosuję tranzystor o mniejszej mocy np.10W o prądzie 6A ?jak wyliczyć tę krytyczną moc tranzystorów?

Link do komentarza
Share on other sites

Mhm, ponieważ tranzystor z Ud = 50V i Id = 6A będzie miał P=300W.... 😉 no tak mniejwięcej. Dobierz sobie tranzystory na mostek z napięciem Ud tak ok 2razy większym od planowanego. I policz sobie mniejwięcej dla swoich planowanych parametrów jakie ci moce wyjdą 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Jestem nowym tutaj i z góry przepraszam za jakiekolwiek błędy.

Witam serdecznie drogich kolegów z forum, mam takie pytanie co myślicie o Driverze BA6418 (jest to układ pod jeden silnik). Z góry dziękuję za odpowiedź

Link do komentarza
Share on other sites

A mam pytanie odnośnie L298. z noty katalogowej wynika, że:

Wyjścia SENS_A i B należy podłączyć do masy, żeby mostek w ogóle działał, przez bocznik, jeśli chce się mierzyć prąd płynący przez mostek, a i tak wyście trzeba podłączyć do układu mierzącego napięcie, obliczającego wartość prądu i wyłączającego ew mostek?

Dobrze myślę, czy się mylę?

Sory wyjścia SNES_A i B, pomyliłem się.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam

Parę uwag. Przykładowy mostek na tr. bipolarnych jest błędny. W kolektorach tr. wejściowych muszą być jakieś R ( zal. od zastosowanego Uz i β tr ). Bez nich będzie krótkie zwarcie.

Dyskusyjna jest potrzeba bocznikowania MOS-ów diodami. Wszystkie mają wewnętrznie zintegrowane diody. Dodatkowe chronienie i tak chronionych MOS-ów nie zaszkodzi ale tu trzeba przede wszystkim zadbać tłumienie szpil zakłóceń tam, gdzie powstają - bezpośrednio na pinach silnika. Najlepiej wlutowywać tam transila. Dla Uz 12V np. P6KE15.

Optymalne do mostków na większe prądy MOS-y występujące na rynku to IRF3205 / IRF4905.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.