Skocz do zawartości

Sterownik oświetlenia DIY


Masterpc96

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Właśnie zaakceptowałem Twój opis, możesz go teraz zgłosić do akcji rabatowej umieszczając link w temacie zbiorczym. Dziękuję za przedstawienie ciekawego projektu, zachęcam do prezentowania kolejnych DIY oraz aktywności na naszym forum 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Teraz planuję podpiąć wszystkie esp pod jedno rasberry pi zero w które będzie się komunikowało z serwerem mqtt (niestety nie mam możliwości wykupienia stałego ip w upc) i ono będzie rozdzielać sygnały między esp. Trochę urządzeń przybywa i wchodzić na stronę każdego esp to kiepski pomysł 😄

PS. dzięki za poprawę 😉 

Edytowano przez Masterpc96
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

miałem taki sam pomysł 😛 to znaczy u mnie obsługa miała być wykonana za pomocą lokalnego serwera napisanego w pythonie. ale niestety bbyłem zbyt leniwy i nie chciało mi sie tego składać 😛

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Albo korzystasz z jakiegoś gotowego serwisu, który da Ci subdomenę (łatwo wygooglac kilka pod hasłem dyn dns) albo we własnej domenie tworzysz subdomenę ktorej cronem na swoim raspberry pi będziesz aktualizował IP np. zawsze po północy. Niektóre routery mają też funkcję integracji z różnymi providerami dyn dns.

Wtedy praktycznie cały czas jesteś widoczny pod konkretną domeną. Oczywiście musi być odpowiednie TTL.

Edytowano przez roger_z
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ja kiedyś skorzystałem z domeny którą miałem w OVH. Tam dodałem w zakładce dynhost subdomenę coś w rodzaju dom.moja-domena.pl do domeny moja-domena.pl, na RPI do crona (co minutę) wrzuciłem coś takiego:

#!/bin/bash
curl --user "ovh-login:ovh-password" "https://www.ovh.com/nic/update?system=dyndns&hostname=dom.moja-domena.pl"

Oczywiście warto tutaj pomyśleć jak w miarę dobrze ochronić login i hasło, żeby nie leżało to na RPI w plain text. 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Znalazłem tez inne rozwiązanie 

http://avrkwiat.nstrefa.pl/omnie/index.php?option=com_content&view=article&id=242&Itemid=270

EDIT:

Podpiąłem teraz i działa opis ze strony powyżej. Trzeba pamiętać żeby zrobić przekierowanie portu na routerze na port 80 i adres ip naszej malinki

Edytowano przez Masterpc96
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 9.04.2019 o 08:22, roger_z napisał:

Zostaje cron i dyn dns w takiej sytuacji... 😉

Cześć, 

Kombinujecie jak koń pod górę ;) po co wam do mqtt stałe i otwarte IP. Korzystając z publicznego serwera mqtt (broker.hivemq.com lub iot.eclipse.org) wszystko dział na każdej sieci z dostępem do internetu i malinę można sobie darować. ;)

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Jak szukałem informacji o hivemq to nie znalazłem że udostępniają serwer 😄 znalazłem opcję deployu na własnym serwerze. Na początku do testów miałem cloud mqtt ale w jednym momencie może być podpięte 5 urządzeń w planie darmowym. Teraz projekt trochę się rozrasta i postanowiłem go podpiąć do aplikacji home od Apple. Do tego właśnie wykorzystam malinkę, pod którą z czasem podepnę kamerkę 😄. Jak zrobię wszystko to opiszę w nowym wątku. Dodatkowo pracuję nad drugą wersją sterownika. Sterowanie przyciskami dotykowymi. Będę mógł umieścić elektronikę w puszcze na której będzie zamontowany panel szklany 😉

Link do komentarza
Share on other sites

11 godzin temu, JacekKWT napisał:

Cześć, 

Kombinujecie jak koń pod górę 😉 po co wam do mqtt stałe i otwarte IP. Korzystając z publicznego serwera mqtt (broker.hivemq.com lub iot.eclipse.org) wszystko dział na każdej sieci z dostępem do internetu i malinę można sobie darować. 😉

Po to, by było bezpieczniej. 😉 Sorry, ale jak zaczynasz wprowadzać możliwość sterowania urządzeniami elektrycznymi w domu, to nie robisz tego via publiczny serwer.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.