Skocz do zawartości

Budowa korpusu robota BB-8


Atrophas

Pomocna odpowiedź

Cześć,

praca inżynierska zbliża się wielkimi krokami, więc chciałbym zacząć jak najwcześniej. Temat: robot mobilny BB-8. Chciałbym zacząć od części mechanicznej i tu chciałbym zadać Wam pytanie: czy tego typu kula styropianowa  https://allegro.pl/oferta/55-cm-to-moze-byc-gigantyczna-kula-styropianowa-5859406525  (wzmocniona włóknem szklanym)nada się na główną część ciała? Do wstępnych testów trwałość nie będzie aż tak istotna, bardziej zależy mi na łatwym otwieraniu i zamykaniu. 

Link do komentarza
Share on other sites

@Atrophas, witam na forum 😉 Widzę, że to Twoje pierwsze kroki na Forbocie, oto najważniejsze informacje na start:

  • Chcesz przywitać się z innymi członkami naszej społeczności? Skorzystaj z tematu powitania użytkowników.
  • Opis najciekawszych funkcji, które ułatwiają korzystanie z forum znajdziesz w temacie instrukcja korzystania z forum - co warto wiedzieć?
  • Poszczególne posty możesz oceniać (pozytywnie i negatywnie) za pomocą reakcji - ikona serca w prawym dolnym rogu każdej wiadomości.

5 godzin temu, Atrophas napisał:

Chciałbym zacząć od części mechanicznej i tu chciałbym zadać Wam pytanie: czy tego typu kula styropianowa  https://allegro.pl/oferta/55-cm-to-moze-byc-gigantyczna-kula-styropianowa-5859406525  (wzmocniona włóknem szklanym)nada się na główną część ciała?

Masz może jakieś szacunkowe informacje na temat tego ile będzie ważyła cała elektronika i mechanika, którą chcesz w środku zmieścić?

Link do komentarza
Share on other sites

Taka kula się nie nada z tego prostego powodu, że nie jest w środku gładka, a twój robot w końcu musi po niej od środka jeździć — tak przynajmniej wygląda większość dość już oklepanych klonów tego robota. Są oczywiście także bardziej nietypowe patenty, ale skoro nic o nich nie napisałeś, to zakładam, że idziesz po najmniejszej linii oporu.

Link do komentarza
Share on other sites

@Treker

Wstępnie zakładam do 3 kg.

 

@deshipu

Po linii najmniejszego oporu, ale owszem, nie chcę skupiać się na części mechanicznej, bo najbardziej zależy mi na oprogramowaniu, co do nierówności wewnątrz kuli, to wcale nie musi być idealnie gładka, bo do napędu i łożyskowania wykorzystam omni wheel'e.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

26 minut temu, Atrophas napisał:

co do nierówności wewnątrz kuli, to wcale nie musi być idealnie gładka, bo do napędu i łożyskowania wykorzystam omni wheel'e.

Doczytaj sobie jak omniwheele działają na nierównej powierzchni, szczególnie jeśli planujesz napęd holonomiczny.

Edytowano przez deshipu
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Przezroczysty akryl ma dużo zalet — dobrze wygląda, jest gładki, łatwo zobaczyć co się w środku dzieje, można dodać diody lub wyświetlacz do debugowania, etc. Niestety, największe akrylowe "bombki" jakie widziałem to 20cm średnicy: https://www.aliexpress.com/item/200mm-Transparent-ball-Christmas-decorations-Home-party-Xmas-Tree-ornaments-ball-hanging-ball-wedding-decoration-window/32750315192.html — nie wiem jakiej wielkości są modele użyte w filmie. Przy okazji połówka mniejszej bombki może posłużyć za głowę.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

A gość ma jakiś cennik? Jako przyszły/potencjalny inżynier powinien wziąć pod uwagę również kwestię opłacalności. W tym przypadku podejrzewam, że te kule to wyroby uznane za artystyczne i luksusowe i w związku z tym mogą mieć artystyczną i luksusową cenę 🙂 No - ale mogę się mylić.

Tak przy okazji - masz tam jakiś teatr w pobliżu (najlepiej teatr lalek)? To pogadaj z chłopakami z pracowni konstruktorskiej czy by Ci czegoś takiego tanio nie zrobili... przecież na dobrą sprawę tu wystarczy papier-mâché machnięty jakimś lakierem...

Link do komentarza
Share on other sites

Właśnie napisałem do producenta, jakby cena była przystępna to chyba by było najlepsze rozwiązanie, bo z galerii widać, że nawet jest łatwy montaż demontaż.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.