Skocz do zawartości

Czy jest możliwość rozbudowania systemu rang/reputacji?

Pomocna odpowiedź

Anonim

Przyznawanie reputacji aby było uczciwe musi być jawne. Ktoś kto dostaje MINUSIK musi wiedzieć za co i od kogo, wszak uczciwość nie powinna być anonimowa. System reputacji winien też zawierać opcję odwołania, jak w każdym sądzie - zanim zapadnie wyrok mamy możliwość bronić się - zatem zanim pojawi się MINUS pod Avatarem miłoby było aby obok zapodanej MINUSOWEJ reputacji był LINK do "odwołaj się" przenoszący do specjalnie spreparowanego tematu (jakiś ukryty dla niezalogowanych dział) w którym rozmowę mogliby toczyć oskarżyciel, poszkodowany i nadzorcy (admin, mody). Wtedy sprawa byłaby ucziwa, albowiem wiadomo byłoby za co delikwent dostał MINUS i czy dostał ten minus w "racji" wystawiającego. Wtedy spotko, można działać, byłbym nawet za i to mocno.

Zobaczcie co stało się z Allegro i z systemem komentarzy. Co mi po komentarzu i takiej ocenie gdy przy NEGATYWIE widzę przykłądowy nick:  h.....0 i mam zero możliwośći skontaktowania się z ocieniającym danego sprzedawcę/produkt w celu zdobycia potrzebnych mi informacji, np. nie wiem czy klient odesłał reklamowany towar i czy ten towar to nie jest przypadkiem ten sam którego ja teraz oglądam w celu zakupu.

Takie anonimowe opiniowanie czegokolwiek to skecz prawdziwy, pamiętam czasy początku internetu w Polsce, prawie wszędzie na forach wyświetlali czyjeś IP i wtedy było cacy! Było uczciwie wszak BeniekA będący na forum A kierowcą ciężarówki, piszący o zmaganiach z zawodem i sprzętem bardzo szybko był namierzony gdy na innym forum był już BeńkiemB mającym lat 14 i użerającym się nad Wolfsteinem. A dzisiaj? Ustawki o ochronie pseudo danych zrobiły swoje, można hejtować co się chce i jak się chce. Wchodzę do sklepu po dysk twardy a tam opinii 100% na "supeeeer dysk". Gdyby ustawa nakazywała wyświetlać hwID oraz IP i hosta to ... sam sprzedający te dyski czyli szczerze mówiąc sam opiniujący te dyski miałby problemicho z wystawieniem sobie takich fejkowych opinii.

To samo jest na forach społecznościowych, hejtujemy wszystko bo prawo tego chce i pozwala na to, ciekawe czy napisalibyśmy jakiegoś aroganckiego wpisa gdyby pod spodem wyświetlił się nasz IP z prawdziwą lokalizacją (przybliżoną) oraz HardwareID urządzenia z którego wpis namazaliśmy.

Gdybym to ja był ustawodawcą to z hejtem i arogancją w internecie poradziłbym sobie w miesiąc!

Ustawa o ochronie danych... hehe...   Wodolej na potrzeby zakłamania rynku i przyspieszenie sprzedaży, wszak do byle czego dzisiaj wyhejtować mogę się sam, to jest uczciwość, aż dziwne że dorośli ludzie to wymyślili...

Ja tak nieśmiało chciałbym zauważyć, że ocenia się posty a nie autorów. I pod każdym ocenionym postem są takie kolorowe znaczki, i jak się tam dobrze popatrzy i poklika to można zobaczyć kto komu dawał...

• Lubię! 1