Skocz do zawartości
facemob

Możliwości Raspberry Pi

Pomocna odpowiedź

Witam. Czy ktoś może mi powiedzieć, jakie ma możliwości to maleństwo. Oprócz oczywiście typowych możliwości jak mały komputerek. Do czego można to wykorzystać?

trochę dziwne pytanie. a do czego chciałbyś?

Jeśli chcesz budować roboty, czyli w praktyce podłączać dużo różnej elektroniki, a nie planujesz łączności z internetem, wykorzystywania kamery itd., to Arduino będzie lepszym wyborem. Niezależnie co wybierzesz, to i tak kiedyś sięgniesz po "tę drugą" platformę, bo Arduino i RPi się uzupełniają 🙂 Jeśli chcesz działać z robotami to szybciej dojdziesz do ciekawych wyników z Arduino. Warto jednak zacząć od czegoś mniejszego (a nie od razu o takiego giganta, jak ten którego linkujesz). Zerknij na nasz kurs budowy robotów z Arduino: Kurs budowy robotów – #1 – wstęp, spis treści

Oczywiście 🙂  Nie planuję się brać za coś wielkiego nie mając wiedzy i na pewno poczytam to co podesłałeś. 

Jeszcze jedno pytanie odnośnie programowania. Czy przy arduino jest potrzebny Python? Bo coś mi się kiedyś obiło o uszy? 🙂

Nie, arduino to C++. Przy Raspberry Pi się Python przydaje, ale możesz użyć w zasadzie dowolnego języka programowania.

• Lubię! 1

Ja np. używając Raspberry korzystam też z C++, w internecie króluje Python, ale pomocy przy C++ też jest dużo jakby co 😉

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »