Skocz do zawartości

Napęd dla robota sumo

Pomocna odpowiedź

Czy na tych zdjęciach to owoc Twoich przemyśleń, opracowań i pracy Twoich rąk? pytam bo zastanawia mnie napis na płytce obok silnika "enkodery", to polskie brzmienie a może się mylę. Jeżeli to Twoja konstrukcja to szczerze gratuluję i podziwiam. Tak przy okazji, możesz podać adres gdzie w kraju można kupić te maxony?

a gdzie można zamówić układ zrobiony z elementów SMD??

To znaczy?

Przepraszam, może i masz wiedzę i zdolności do budowy robota sumo, ale czytając Twoje posty jakoś, wątpię że cokolwiek z tego wyjdzie. Jesteś w stanie wydać na ten projekt 20tys zł. a nie przeczytałeś nawet regulaminu zawodów. Mam wrażenie, że po prostu nagle przyszło Ci do głowy, że fajnie byłoby zbudować takiego robota i od razu napisałeś wiadomość na diodzie dotyczącą tytanowej obudowy, a teraz to.

Może jestem w błędzie, więc wypowiedz się jakie masz doświadczenie w takich pracach?

To trochę wygląda tak jakbyś pooglądał robotice i chciał zbudować robota:/

To tak jak ja po obejrzeniu house chciałbym ludzi leczyć...

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jeśli chodzi o me doświadczenie to budowałem już prostsze roboty, co więcej studiowałem czas jakiś Automatykę i Robotykę na wydziale elektrycznym politechniki poznańskiej teraz zaś studiuję medycynę, a regulamin zawodów przeczytałem

a co do pomysłu zbudowania robota to prawie trafiliście ale jak to bywa "prawie" robi wielką różnicę nie wiem co to jest "robotica" ale zobaczyłem info o zawodach sumo robotów i stwierdziłem, że za czas jakiś wystartuję z własną konstrukcją.

Co do pytania o SMD to widzę, że powtarza się problem z wątku o obudowach znów się dowiem, że lepiej nie inwestować fury kasy w silniki, SMD czy co tam jeszcze a najlepiej jakbym wpłacił na lokatę 🤣

a z tym SMD to pomyślałem, że zaoszczędziłbym miejsce i odchudziłbym konstrukcję zostawiając więcej miejsca np. na akumulatory

Cała zabawa polega na tym, żeby samemu zbudować robota.

Jeśli podchodzisz do sprawy jak wynika z twoich postów, po prostu zamów robota w firmie. Zleć wykonanie obudowy, mechaniki, elektroniki i najlepiej oprogramowania. 20 tys. może być mało, ale jak poszukasz, ktoś za ciebie projekt wykona.

Tylko czy o to chodzi?

• Lubię! 1

Nie chodzi o to, a jedynie WYKONANIE elektroniki z elementami SMD wg. MOJEGO projektu to, że zamówię gotową obudowę ale wciąż projektowaną przezemnie nie powinno być problemem, no chyba, że Ty nawet stal na silniki sam otrzymujesz i sam robisz rezystory itd.

Nie zamierzam, kupować gotowego robota a jedynie staram się go zrobić jak najlepiej niestety robię go jako hobbysta i nie mam warunków aby w domu zrobić mu elektronikę z SMD czy kształtować tytan

a najważniejszy jest i tak projekt i oprogramowanie jak już ktoś napisał, a to robię sam w 128% dla równego rachunku 😅

Nie zamierzam, kupować gotowego robota a jedynie staram się go zrobić jak najlepiej niestety robię go jako hobbysta i nie mam warunków aby w domu zrobić mu elektronikę z SMD

elektronika w SMD to żaden wyczyn, więc skoro rzucasz się już na głęboką wodę to po prostu sam ją wykonaj. Nie sądzę żeby ktoś chciał Ci wykonać jedną płytkę z elementami. Możesz sobie co najwyżej zamówić płytkę do której wlutujesz elementy.

Wykonałeś może projekt swojego robota? może pokażesz? bo kroi się coś grubego 😃

Projekt robota już mam zdecydowałem się na konkretne silniki, dopieszczam elektronikę, jeszcze mi został wybór akumulatorów, wszystkie projekty części w CADzie i oprogramowanie.

Czasu mam jednak więcej niż dość.

Projektów nie pokażę na pewno do zawodów w poznaniu w 2011 roku później MOŻE w zależności jak mi pójdzie, jeśli koncepcja się sprawdzi to raczej ich nie pokażę jeśli nie to nikt ich oglądać nie będzie chciał.

Teraz jeszcze szukam akumulatorów jak je będę miał to skończę budować model 3D robota

Tylko pamiętaj o kontroli napięcia - zbyt mocno rozładowane mogą ulec uszkodzeniu (można wykorzystać nawet prosty sygnalizator modelarski, ew. wykorzystać przetwornik adc w procku).

• Lubię! 1

Planów nie skończyłem, a model 3d będzie dopiero jak będą akumulatorki czyli niedługo, zobaczy się może wstawię zdjęcia odlewu gipsowego a może, jak będzie mi się chciało, jakiś model komputerowy.

może wstawię zdjęcia odlewu gipsowego

WAIT, WHAT?

Chcesz robić robota odlewając obudowę? Potrafisz robić formy do odlewania?

psycholol.gif

Chodzi o to, że zrobię model z gipsu może mało będzie precyzyjny ale potrzebuję ogólnego zarysu obudowy

oprócz tego zrobię też model niegipsowy (nie wiem z czego) i tam będzie można wyróżnić silniki elektronikę, akumulatory itp. oczywiście nie będzie tam części a jedynie ich symbole np. kartonik na elektronikę pudełko za akumulatory, takie tam, muszę mieś to wszystko w realu zanim zamówię bo inaczej jestem tego prawie pewien będzie jak z tym wielkim airbusem, i tu przy robieniu tego modelu wykorzystam włókno szklane na obudowę