Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Faramir

Usunięte z: Enkoder Inkrementalny - jak podłączyć do Arduino?

Pomocna odpowiedź

Napisano (edytowany)

Witaj . oczywiście da się to prosto podpiąć pod Arduino Uno ale  !!

Napiecie pasuje do UNO ,OK

Kanały wyjściowe - A / B / Z - OC PNP    ,czyli otwarty kolektor ,trzeba podłączyć też rezystory od +5V do każdej linii sygnałowej .

Mogą być na początek 2.5k.

Można też dodać np. 100 ohm szeregowo na wszelki wypadek.

To będzie działać przynajmniej od strony czysto elektrycznej.

Ale druga sprawa ,jest to enkoder przemysłowy o sporej ilości impulsów na jeden obrót .

I tu jest kwestia przy jakiej ilości obrotów na minute oczekujesz poprawnej pracy arduino uno ?

Znaczy poprawnego zliczania kroków z enkodera .

Jeszcze co ma robić ta Amega w arduino oprócz samego zliczania kroków ?

To ma podstawowe znaczenie czy się to uda.

---------------

generanlnie takich rzeczy nie robi się na 8 bitowym arduino  z jednym wyjątkiem .

Tym wyjątkiem są niskie obroty enkodera .

Tu masz schemat objaśniający zasade pdłączenia z tym że rezystor w linii zasilającej należy zmniejszyć na 10 ohm .

http://www.electronics-lab.com/project/dual-channel-quadrature-hall-effect-bipolar-switch-module-magnetic-encoder/

To że inny typ enkodera niema zasadniczego znaczenia.Na schemacie po lewej enkoder ,po prawej Arduino.

Oczywiście nie patrz tam na numeracje pinów , to tylko przykład samego połączenia .Numery pinów 

u ciebie są inne .

Edytowano przez Faramir

@Faramir w ramach przypomnienia:

• Nie trzeba przechodzić do nowej linii (enterem) po każdym zdaniu, a już tym bardziej w połowie zdania. Nie ma potrzeby, aby ręcznie łamać zdania w postach - utrudnia to tylko czytanie wiadomości.
  • Spacje stawiamy po znaku interpunkcyjnym, a nie przed 😉
  • Lubię! 1

(edytowany)
Dnia 10.07.2019 o 08:50, Treker napisał:

@Faramir w ramach przypomnienia:

• Nie trzeba przechodzić do nowej linii (enterem) po każdym zdaniu, a już tym bardziej w połowie zdania. Nie ma potrzeby, aby ręcznie łamać zdania w postach - utrudnia to tylko czytanie wiadomości.
  • Spacje stawiamy po znaku interpunkcyjnym, a nie przed 😉

Rozumiem iż jestem na obserwacji i wiem dlaczego. Spoko .Nic na siłe .Jeśli nie chcecie tu mnie to znikne .

Pozdrawiam.

Jeśli moja osoba nie pasuje tu do systemu to chętnie znikne .

Bo niechce tracić czasu na walki wszelkie .

Panie Traker . musi pan to określić.

Bo Ja niechce pisać w pewnych środowiskach !!!!

wiec jeśli macie tu jakąś klike a Ja niepasuje do tego to SPADAM .To oczywiste ! 

Traker to co napisałem niech pan uzna za kod maszynowy ,czyli podstawowy którym się kieruje .

Edytowano przez Faramir
  • Nie zgadzam się! 4

-----------------------------------------------------------

Kurde Panie Traker ….ważniejsze dla ciebie było zrobienie uwagi do mnie niż pomoc osobie pytającej się w temacie ?

cO TU JEST NIE TAK? Traker ja tego nie kupuje !

• Nie zgadzam się! 4

Zaloguj się, aby obserwować  
  • Utwórz nowe...