Skocz do zawartości

Usunięte z: Platforma z chwytakami na gasienicach


ethanak

Pomocna odpowiedź

6 minut temu, marek1707 napisał:

Gdybyś jeszcze umiał pisać

A czego wymagasz od kogoś, kto nie potrafi nawet własnej sygnaturki napisać zgodnie z zasadami polskiej pisowni?

Dobra, już się nie odzywam.

  • Lubię! 1
  • Nie zgadzam się! 1
Link to post
16 minut temu, marek1707 napisał:

Przyznaj, że każdy głupi potrafi napisać "Ee, to słabe. Lepiej zróbcie układ od nowa wg jakiegoś tam schematu,

Jak tak dalej pójdzie, to roboty na lampach będą budowane a sterować będzie nimi układ złożony z setek przekaźników pobierających MW energii.

Nauczyłem się rozwiązywać problemy w możliwie najprostszy i najtańszy sposób a w większości przypadków jest to rozwiązanie z układem programowalnym. Oczywiście jeśli nie chce się pisać programu (nie potrafi), poprawiać go trzeba przecinać ścieżki i lutować druty. Pragnę jednak zasygnalizować, że Świat poszedł naprzód i nawet w żelazku jest mikrokontroler, Akcelerometr, żyroskop a tradycyjny bimetal jeśli jest to tylko w formie zabezpieczenia.

Link to post

...a zasady pisowni polskiej jakoś się nie zmieniły.

Oj, miałem się nie odzywać... BP, NMSP.

 

Link to post
4 minuty temu, InspektorGadzet napisał:

Nauczyłem się rozwiązywać problemy w możliwie najprostszy i najtańszy sposób a w większości przypadków jest to rozwiązanie z układem programowalnym.

Świetnie, że się nauczyłeś, ale chłopie zrozum - jeszcze raz tłumaczę jak głupiemu na miedzy: w kontekście tego wątku nikogo to nie obchodzi. Albo pomagasz merytorycznie pisząc o możliwych miejscach wystąpienia problemu i sposobach usunięcia wad albo siedzisz cicho. Tak, milczenie też jest sztuką, spróbuj, za nienapisany post nie ma minusów. I nie jest ważne czy ugryziesz się w język z powodu niezrozumienia działania układu czy innego zdania na temat jedynie słusznego (wg Ciebie) rozwiązania - dopóki nic nie piszesz, nikt się nie domyśli a tak to zaczynam mieć podejrzenia graniczące z pewnością, że gdy nie masz pojęcia co napisać, piszesz pseudomądrości byle zaistnieć. Aż tak bardzo potrzebujesz uznania? Spamujesz swoimi wynurzeniami o wyższości tego czy tamtego już któryś wątek a przecież masz tu tylko jeden schemat i jedno proste pytanie: dlaczego to tak działa i co poprawić? Twoje "sygnalizacje" naprawdę są nie na miejscu. Jeśli chcesz się popisywać epistolografią, może załóż coś w rodzaju "Moje poglądy na temat dzisiejszej elektroniki hobbystycznej" i każdy kto będzie tym zainteresowany tam zajrzy. Po co się ludziom tak nachalnie narzucać? Bądź dorosły i odpisz na temat albo wcale, zamiast odgryzać się za każde zdanie.Podyskutuj z tym co napisałem, masz jakiś lepszy pomysł? Coś o dynamice silnika? Może o problemie zbyt wolnego wzmacniacza błędu? To jest tutaj pożądane, dawaj do pieca, potrzebujemy tu elektronika..

  • Lubię! 3
  • Nie zgadzam się! 1
Link to post
2 godziny temu, InspektorGadzet napisał:

Jak tak dalej pójdzie, to roboty na lampach będą budowane a sterować będzie nimi układ złożony z setek przekaźników pobierających MW energii.

Nauczyłem się rozwiązywać problemy w możliwie najprostszy i najtańszy sposób a w większości przypadków jest to rozwiązanie z układem programowalnym.

Cześć,

czyżbyś propagował użycie układów FPGA (bo te zaliczają się do układów programowalnych), czy to tylko lapsus językowy. Wpisując w przeglądarkę "Google" hasło "układ programowalny otrzymujemy (5 pierwszych linków):

https://pl.wikipedia.org/wiki/PLD_(elektronika)

https://extronic.pl/content/33-co-to-jest-fpga

http://home.agh.edu.pl/~bawisnie/wp-content/uploads/FPGA-i-płytka-Basys3.pdf

http://www.cs.put.poznan.pl/rwalkowiak/pliki/ptc/ptc_w5.pdf

https://encyklopedia.interia.pl/informatyka/news-uklad-programowalny,nId,2090299

Czytając ten post jestem lekko zmieszany, ale pewnie wyszukiwarka się myli i da się udowodnić, że mikro-kontroler to układ programowalny.

Pozdrawiam

BTW: może jeszcze ten link będzie przydatny:

http://idielectronica.blogspot.com/2015/04/microprocessor-vs-microcontroller-vs.html

Edytowano przez FlyingDutch
  • Lubię! 1
Link to post
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.