Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
InspektorGadzet

Usunięte z: Spadek napiecia na Pololu DRV8838

Pomocna odpowiedź

13 godzin temu, belkocik napisał:

Chcialbym sie dowiedziec jaki ma spadek napiecia na mostku (...)w nocie katalogowej nie ma takiej informacji.

Nic dziwnego, że takiej informacji nie ma, bo producent układu nie jest jasnowidzem i nie wie jakim prądem obciążysz układ o od prądu obciążenia zależy spadek napięcia na MOSFET. W nocie umieszczono dane niezbędne do obliczenia spadku napięcia, kalkulator w dłoń i naprzód.

13 godzin temu, belkocik napisał:

Napisalem do botlandu lecz oni tez nie wiedza

Botland to nie jest sklep "wysokich lotów". Trochę dziwią wysokie ceny przy, jak napisałeś, niewykwalifikowanym personelu. W warzywniaku gdy kupuję warzywa/owoce to sprzedawca wie jaki to rodzaj, skąd pochodzą. W Botlandzie gdy zapytałem o pochodzenie układu nie wiedzieli (nie wiedzą skąd kupują?) albo nie chcieli wiedzieć (sprzedają podróbki?). To mi wystarczyło aby nic tam nie kupować, nawet kupon 50% oddałem początkującemu forumowiczowi.

Edytowano przez InspektorGadzet
  • Nie zgadzam się! 2

2 godziny temu, InspektorGadzet napisał:

Nic dziwnego, że takiej informacji nie ma, bo producent układu nie jest jasnowidzem i nie wie jakim prądem obciążysz układ o od prądu obciążenia zależy spadek napięcia na MOSFET. W nocie umieszczono dane niezbędne do obliczenia spadku napięcia, kalkulator w dłoń i naprzód.

Gdyby autor pytania wiedział jak to policzyć, to raczej by go nie zadawał 🙂 Proszę o większą wyrozumiałość dla początkujących elektroników. Jak widać dało się odpowiedzieć na to pytanie w taki sposób, aby udzielić merytorycznej pomoc: https://forbot.pl/forum/topic/16565-spadek-napiecia-na-pololu-drv8838/?do=findComment&comment=133751

Zaloguj się, aby obserwować  
  • Utwórz nowe...