Skocz do zawartości

Usunięte z: Sprawdzanie czy silnik się kręci przez pomiar napięcia (ADC)


InspektorGadzet

Pomocna odpowiedź

Przypominam Ci, że pytanie dotyczy pomiaru napięcia ujemnego w ATmedze. Próbowałem pokazać, że w przypadku silnika DC problemu nie ma stosując odpowiednie rozwiązania układowe. Czy to jest jakieś kombinowanie? W przywoływanym już któryś raz DCC nie ma żadnej magii ani kosmicznych technologii. Jeśli chcą kompensować obciążenie to albo robią regulację prądu (stabilizacja momentu) albo mierzą back-EMF. Metoda przywierania jednej odnogi mostka/silnika do masy i pomiaru dwóch napięć (z czego tylko jedno jest ważne) albo średniej z tych dwóch robionej opornikami jest chyba najprostsza. W kontekście tego co napisałeś, to to też jest niezłe kombinowanie a moim zdaniem zwykła elektronika. Nie wiesz czy człowiek użył mostka czy tylko jednego tranzystora, nie wiesz jakie warunki pracy a proponujesz "proste" gotowce. Czy każdy układ wymagający użycia opornika czy wzmacniacza uważasz za przekombnowany? Może przechodząc do (trudnych jak widzę) konkretów pokaż jakiś objawiony schemat tego DCC i wykaż, że jest tam zrobione to jakąś megaprostszą metodą niż to o czym tutaj piszemy. Zapoznaj nas z tym co sam wiesz, czekamy.

  • Lubię! 2
  • Nie zgadzam się! 1
Link to post
31 minut temu, marek1707 napisał:

. Nie wiesz czy człowiek użył mostka czy tylko jednego tranzystora

To już nie mój problem, że jak zwykle na forach, autorzy potrzebujący pomocy dają szczątkowe informacje. W takiej sytuacji daję najprostsze dla mnie rozwiązanie zamiast pisać poematy, jak zrobiłeś tak, to trzeba.., gdy natomiast tak, to wtedy... jeśli jednak w ten sposób to....

Autor napisał tylko, o silniku DC i napięciach, nic poza tym. Prawdopodobnie temat ma w ... bo nic nie pisze a Ty się produkujesz, wykazując jaką to wielką wiedze masz. Praktycznie piszesz sam dla siebie, takie samouwielbienie (niech sobie przypomnę, kto podobnie napisał o mnie).

  • Nie zgadzam się! 2
Link to post
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.