Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
atMegaTona

Usunięte z: LM311P prąd wejściowy

Pomocna odpowiedź

41 minut temu, marek1707 napisał:

Nie bądź taki srogi, ja raczej traktuję to jak wypadek przy pracy. Chłopak się stara, czasem  faktycznie ręce opadają

Mnie opadły. Panie Marku, niech Pan sam zdecyduje czy warto to drążyć, Pana czas więcej wart, zważywszy na staż, od mojego. Niby coś gdzieś świta, niby gdzieś coś dzwoni ale biorąc pod uwagę niektóre wypowiedzi autora w zestawieniu ze schematem, który dokleił wnioskuję, iż chłopiec próbuje nieśmiało podskoczyć wyżej niż jest w stanie i stąd te nieporozumienia. Uważam, że lepiej by było gdyby przyznał po prostu, że schematu nie rozumie zamiast pisać eseje na temat histerezy, której zapewne też nie bardzo rozumie, nie zapominając jednocześnie w tym kontekście o tytułowym problemie o którym mało kto, rozumiejąc owy schemat, zaprzątałby sobie głowę (chyba tylko matematyk teoretyk).  Gdyby przyznał, że nie ma pojęcia jak zrealizować cel o którym pisał można by było od podstaw narysować wspólnie poprawny schemat tłumacząc krok po kroku co i dlaczego ale niestety wygląda na to, że autor woli czarować pozorną znajomością tematu o którym nie ma bladego pojęcia. Nie widzę też sensu w rozwodzeniu się nad rodzajem wewnętrznego tranzystora na wyjściu komparatora, ważne jest to co w specyfikacji czyli jaki prąd może udźwignąć i jaki ma offset napięcia na wyjściu względem napięcia zasilania a tym czasem autor próbuje odwrócić uwagę od swojego braku zrozumienia podstawowych kwestii wchodząc na tematy nie mające praktycznego zastosowania podczas realizacji głównego celu. Tego typu teoretyzowanie być może dla kogoś (analityków matematycznych chyba) miałoby sens dopiero w sytuacji kiedy schemat byłby poprawnie zrealizowany a urządzenie uruchomione, do tego czasu nie widzę dalszego sensu zabierania głosu w tym temacie. Jeśli nie mam racji, niechże kolega @maver144 będzie łaskaw to wykazać. Panowie wybaczą, wrócę kiedy zobaczę poprawny schemat. Życzę owocnej konwersacji.

Zaloguj się, aby obserwować  
  • Utwórz nowe...