Skocz do zawartości

Usunięte z: Kurs elektroniki - #1 - napięcie, prąd, opór, zasilanie


ethanak

Pomocna odpowiedź

9 minut temu, ethanak napisał:

Nie wiem jak inni, ale ja sądzę że przeginasz.

W czym niby przeginam? Akurat odwołałem się do oficjalnej terminologii i nazewnictwa i tyle... Czy napięcie trójfazowe powinniśmy tutaj nazywać "siłą"?

Co złego w zasygnalizowaniu błędu (owszem, nie aż tak istotnego) który można łatwo naprawić? Uważam, że takie artykuły jak ten, które reprezentują dużą wartość i są godne polecenia powinne być wspólnie redagowane, poprawiane i doskonalone.

Poproszę o inne, bardziej konstruktywne uwagi.

Link to post

To jest kurs dla początkujących, zauważyłeś? Przypomnij sobie lekcję polskiego z pierwszej klasy a potem spróbuj dzieciom używając tej terminologii objaśnić zasady polskiej gramatyki.

Link to post
9 minut temu, ethanak napisał:

To jest kurs dla początkujących, zauważyłeś? 

Oczywiście, że zauważyłem i tym bardziej uważam, że mała poprawka nikomu nie zaszkodzi a będziemy posługiwać sie prawidłowymi sformułowaniami - zresztą, zobacz  wypowiedzi innych którzy prostowali pojęcia tamy i zapory, oraz opis rezystora zwanego też opornikiem. To wszystko ma sens i nie czepiam się tylko próbuję pomóc i nadal nie widzę sensownych argumentów z Twojej strony co złego w nazwaniu prądu przemiennego (szczególnego przypadku prądu zmiennego) zgodnie z oficjalną wykładnią.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Prąd_przemienny

Zamiast toczyć nadal akademickie spory czy warto czy nie, proponuję autorowi poprawić treść artykułu z:

"Napięcie może być: stałe lub zmienne. W naszym przypadku będziemy zajmować się tylko napięciem stałym, bo to z niego korzysta się głównie podczas majsterkowania, zabaw z Arduino oraz Raspberry Pi. Wszystkie baterie i akumulatory są właśnie źródłem napięcia stałego. Drugi rodzaj, napięcie zmienne, ma bardziej złożoną naturę i nie będzie tu szerzej opisywane."

na:

Napięcie może być: stałe lub zmienne (przy czym zmienne może mieć charakter cyklicznej, naprzemiennej zmiany biegunowości, tak własnie mamy dostarczane napięcie z elektrowni do naszych gniazdek domowych). W naszym przypadku będziemy zajmować się tylko napięciem stałym, bo to z niego korzysta się głównie podczas majsterkowania, zabaw z Arduino oraz Raspberry Pi. Wszystkie baterie i akumulatory są właśnie źródłem napięcia stałego. Drugi rodzaj, napięcie zmienne  - wlaściwie poprawnie nazywane "napięcie naprzemienne", z jakim mamy do czynienia przy zasilaniu urządzeń z sieci energetycznej - ma bardziej złożoną naturę i nie będzie tu szerzej opisywane."

To co, skupimy się na merytoryce? Nawet początkujący powinien być poprowadzony od razu poprawną ścieżką, nawet jeśli upraszczamy temat, na co się w pełni oczywiście zgadzam.

Link to post

Posty pozwoliłem sobie usunąć, bo szkoda wprowadzać nerwową atmosferę w związku z takim "drobiazgiem". Udzieliłem odpowiedzi pod pierwotnym pytaniem: 

Takie jest moje wyjaśnienie jako współautora kursu. W razie wątpliwości proszę odnosić się do tamtej odpowiedzi.

Link to post
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.