Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ethanak

Usunięte z: Maszynka do domowej produkcji filamentu do druku 3d z butelek pet

Pomocna odpowiedź

ale wiesz o tym, że pet i petg to coś innego?

jakoś nie wierzę w te temperatury (pet wymaga więcej niż petg) i w drukowanie na anetce, gdzie powyżej 260 stopni nie ustawisz bez zmiany softu...

ale cóż, ja też lubię bajki.

tak przy okazji, zaopatrz się w jakiś słownik ortograficzny, bo na razie twoje posty (zarówno tu, jak i na majsterkowie) wyglądają jak wypociny pierwszoklasisty który nie doczytał do końca elementarza.

• Nie zgadzam się! 3

1 godzinę temu, ethanak napisał:

drukowanie na anetce, gdzie powyżej 260 stopni nie ustawisz bez zmiany softu

Autor pisze o 212-215 stopni. 

1 godzinę temu, ethanak napisał:

ale cóż, ja też lubię bajki.

tak przy okazji, zaopatrz się w jakiś słownik ortograficzny, bo na razie twoje posty (zarówno tu, jak i na majsterkowie) wyglądają jak wypociny pierwszoklasisty który nie doczytał do końca elementarza.

Ja tam nie widzę rzucających się w oczy błędów ortograficznych. Od pewnego czasu zauważam ze zmartwieniem że krytykuje się tu ludzi spoza grona forum. Takie kółeczko wzajemnej adoracji. Zero szacunku do kogoś kto nie mieści się  w przyjętych tutaj ramach. Zniechęca to. Smutne.

• Lubię! 2

na 220 minimum to się drukuje pet-g, a nie pet (tak naprawdę to 230 do 240 plus bezwzględnie podgrzewany stół - chodzi o proces wychładzania).

a to, rze nie widzisz żucajoncych siem w oczy błenduf to nie jest powut do dómy.

Acha....  Zrozumiałem. Miśleliście że ja drukuje przy temperaturze 212-215 stopni. Ale to nie tak. Filament produkuje przy takich temperaturach. A drukuje się tym filamentem faktycznie przy 260 stopni.

5 minut temu, Elvis napisał:

A tak z ciekawości - skoro nie masz drukarki, to skąd wiesz że to co wynalazłeś/reklamujesz/sprzedajesz w ogóle ma sens? Wydawało mi się, że to filament do drukarki i kto jak kto, ale autor wynalazku na pewno z niego korzysta...

Autor projektu napisał, że "nie mam drukarki, która by potrafiła wydrukować bardzo duże płaskie ścianki obudowy maszynki" ja rozumiem to tak, że pole robocze drukarki jest za małe, aby wydrukować wszystkie elementy obudowy, a nie, że takiej drukarki nie posiada wcale. Drukowanie wspominanego koła zębatego widać na filmie 😉 

Mi raczej chodziło o te spore białe kątowniki (czy cokolwiek to jest) widoczne tutaj:

Skoro są z plastiku, pleksa to nie jest, PET też nie, założyłem że to ABS lub PLA. Więc jest to argument że cały wynalazek jest do d... ale może moje założenie było błędne. Chociaż na razie przy nim zostanę, tak na wszelki wypadek.

• Nie zgadzam się! 1

Według mnie te kątowniki to również plexa (kilka elementów sklejonych ze sobą). Na tym zdjęciu widać jak się błyszczą te elementy, a na tym małym kątowniku po prawej widać spoinę z kleju:

maszfil5.jpg.fcd206dbb1b93ce0c8d89a767145befb.jpg

Ok, jeśli to pleksa + kropelka, czy termoglut to zupełnie co innego. Tym co mnie zniechęciło była myśl, że autor poleca swój filament z odzysku, ale urządzenie buduje używając zwykłego materiału. Inna sprawa że używanie pleksy zamiast wydruku też daje do myślenia 😕

15 minut temu, Elvis napisał:

Inna sprawa że używanie pleksy zamiast wydruku też daje do myślenia 😕

Wycięcie takich elementów z plexi jest znacznie szybsze od druku. Jeśli miałbym tworzyć takie urządzenia to też bym poszedł w plexi. Wydrukowanie tego wszystkiego trwałoby pewnie ~12-24 godziny to raczej nikły sens, jeśli takie urządzenia miałoby być sprzedawane (czyli produkowane w więcej niż 1-2 egzemplarzach). Zresztą... linie produkcyjne do filamentu też nie są drukowane na drukarkach 3D, więc to chyba już trochę szukanie dziury w całym 😉

48 minut temu, Elvis napisał:

A tak z ciekawości - skoro nie masz drukarki, to skąd wiesz że to co wynalazłeś/reklamujesz/sprzedajesz w ogóle ma sens? Wydawało mi się, że to filament do drukarki i kto jak kto, ale autor wynalazku na pewno z niego korzysta...

Jak to nie mam drukarki, a na wideo pokazana moja jedna z drukarek - Anet A8. Po prostu nie wydrukuje się na niej elementy o długości 450 mm. A po drugie, jeżeli jest pleksi i jest laser CO2 do cięcia pleksi, to najlepszy wariant - to powycinać elementy konstrukcji z pleksi 6 mm. Drukuję tylko to, co nie można łatwo zrobić w innej technologii.

39 minut temu, Treker napisał:

Według mnie te kątowniki to również plexa (kilka elementów sklejonych ze sobą). Na tym zdjęciu widać jak się błyszczą te elementy, a na tym małym kątowniku po prawej widać spoinę z kleju:

Tak,  to  wszystko z pleksi. Ponieważ już pisałem że mam sporo pleksi i mam ploter laserowy CO2 do cięcia, tak że z tym nie mam żadnych problemów.

35 minut temu, Elvis napisał:

Ok, jeśli to pleksa + kropelka, czy termoglut to zupełnie co innego. Tym co mnie zniechęciło była myśl, że autor poleca swój filament z odzysku, ale urządzenie buduje używając zwykłego materiału. Inna sprawa że używanie pleksy zamiast wydruku też daje do myślenia 😕

I jeszcze jedno, może również dla kogoś będzie pożyteczne. Sklejam pleksi czynnikiem - CHLOROFORM. Jest dla sklejania pleksi po prostu -SUPER! Nie ma porównania z innymi klejami jak kropelka czy jeszcze coś. Miejsca sklejania po prostu nie widać, nawet na przezroczystym pleksi. Wystarczy łożyć całą konstrukcję z pleksi i szczy kawką najcięższa igła przejść po stykach, i chloroform wsiąka w szczeliny i za 1-2 minuty już sklejone. I nie odróżnić gdzie materiał normalny a gdzie była szczelina.

• Lubię! 1

@Treker może trochę za bardzo się zapatrzyłem na projekty typu RepRap - gdzie autorzy tak bardzo wierzyli w swoje rozwiązania, że chcieli za pomocą drukarki 3D drukować wszystkie jej elementy - co nie zawsze działało. Widząc że ktoś do zwykłego przetapiania odpadów używa gotowej pleksy pomyślałem, że to co otrzymuje musi być tak kiepskie, że nawet nie chce tego  darmowego tworzywa używać do wydruku detali. I nie chodzi mi tutaj o duże płaskie powierzchnie, bo faktycznie w tych miejscach pleksa może mieć sens - ale małe elementy mocujące, które aż proszą się o wydrukowanie z tego taniego, cudownego materiału. Oczywiście samo urządzenie pewnie działa - w końcu filament do drukarek 3D też jest wytapiany z prefabrykowanego plastyku, więc użycie odpadów, czy to z butelek PET, czy innych też pewnie zadziała. W sumie jakby ktoś bardzo chciał to i zużyty papier toaletowy mógłby przerobić na obudowy, czy pudełka... tylko czy to warto?

10 godzin temu, Harnas napisał:

Dla mnie to logiczne że ta maszynka nie jest wydrukowana z filamentu PET. Przecież pierw autor musiał zbudować tą maszynkę aby mieć ten filament 😀

Do mnie ten argument nie trafia - opisywana maszynka nie jest pierwszą wersją. Jak autor wspominał, a google bez problemu potwierdza, powstało wiele jej wersji, z tego jedna z pierwszych wykonana z drewna. Więc spokojnie mając filament uzyskany za pomocą prototypu można byłoby go w kolejnych wersjach używać.

Podobnie autorzy projektu RepRap wykorzystywali wcześniejsze wersje drukarek do drukowania kolejnych wersji. Bo idąc tropem logiki kolegi @Harnas jak można na RepRapie wydrukować do niego elementy? Przecież najpierw trzeba mieć reprap-a.

Jeszcze jedna sprawa - wydaje mi się, że ten cały temat to ordynarna próba reklamy pewnego produktu, w dodatku niekoniecznie dobrego ani taniego.

Polecam poczytać dyskusje na innych forach, bo te same zdjęcia, opisy, a nawet odpowiedzi się już pojawiły...

https://reprapy.pl/viewtopic.php?f=47&t=4212

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3570379.html

Edit: mam nadzieję, że ten produkt ma znak CE i spełnia odpowiednie normy. Bo o ile rozumiem inaczej nie byłby przecież sprzedawany, prawda?

Zaloguj się, aby obserwować  
  • Utwórz nowe...