Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ethanak

Usunięte z: Maszynka do domowej produkcji filamentu do druku 3d z butelek pet

Pomocna odpowiedź

Tyle złośliwości, tyle jadu. Mam wrażenie, że jeżeli byłby obok ciebie, to rozerwałby mnie na kawałki.

A jeszcze ciekawe mnie, dlaczego marnujesz tyle swojego cennego czasu, żeby czytać i odpowiadać ?

Dobrze, nie będę już ciebie denerwować.

Jak przeczytasz i odpowiesz tak usunę takie wg ciebie świństwo.

Wydaje mi się, że trochę się nie zrozumieliśmy. Nie miałem zamiaru dokuczać Ci, ani wypisywać złośliwości. Chciałem tylko, żebyś był wobec czytleników tego forum szczery. Jeśli urządzenie, które opisujesz jest amatorską konstrukcją z gatunku DIY, to moje gratulacje - super urządzenie. Chociaż jak dla mnie bez sensu, ale taki jest urok DIY - to co budujemy dla większości osób sensu nie ma, czy to line-follower, czy też komputer oparty o 40-letni procesor.

Natomiast jeśli opisujesz komercyjny produkt, który wynalazłeś i zaprojektowałeś to też bardzo dobrze. Cieszę się że rozwijasz własny biznes i chcesz nam o tym napisać. Napisz tylko wszystko szczerze i otwarcie - jak się nazywa firma, podaj numer NIP / VAT, potwierdź, że Twoje urządzenie jest bezpieczne, upewnij potencjalnych klientów, że to co produkujesz zostało zaprojektowane i wyprodukowane w sposób legalny. Zakładam, że skoro wprowadzasz na rynek UE swój wyrób, potwierdzenie zgodności z wymogami, czyli deklaracja CE nie jest niczym dziwnym - no chyba że reklamujesz tutaj nielegalnie sprzedawane produkty, ale tego byś chyba nie zrobił, prawda?

Na temat sprzedaży fakt, urządzenie komercyjne i przeznaczono dla sprzedaży. Ale muszę powiedzieć, że nie liczę na rynek Polski, ponieważ w Polsce szanse nikłe. Natomiast oferuje to na rynek przede wszystkim Rosyjski, jak również i Białoruski, Ukraiński i Kazachstan.

Ale już nie będę o tym, na tym forum nie miałem zamiaru nić sprzedawać, nie robie z tego tajemnicy, jeżeli ktoś będzie zainteresowany, to podzielę się projektem i szczegółami.

Już pisałem o tym.

Poczekam jeszcze 3 dni, jeżeli nie będzie zainteresowania, tylko sama krytyka, to usunę post.

Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że wprowadzając wyrób na rynek unijny trzeba postępować zgodnie z wymogami odpowiednich dyrektyw. Z mojej strony było tylko pytanie, czy wyrób je spełnia oraz czy został oznaczony znakiem CE. Nie jest to w żadnym wypadku złośliwość, po prostu pytanie, na które jak na razie nie otrzymałem odpowiedzi. Zapytałem również o producenta, bo to chyba nie tajemnica - natomiast numer telefonu, czy adres email, to nie identyfikacja. Do tego służy regon, pesel, czy nip - albo chociaż nazwa firmy. I znowu to nie złośliwość, po prostu chciałem wiedzieć o jakiej firmie czy osobie rozmawiamy.

(edytowany)

5 godzin temu, Elvis napisał:

Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że wprowadzając wyrób na rynek unijny trzeba postępować zgodnie z wymogami odpowiednich dyrektyw. Z mojej strony było tylko pytanie, czy wyrób je spełnia oraz czy został oznaczony znakiem CE. Nie jest to w żadnym wypadku złośliwość, po prostu pytanie, na które jak na razie nie otrzymałem odpowiedzi. Zapytałem również o producenta, bo to chyba nie tajemnica - natomiast numer telefonu, czy adres email, to nie identyfikacja. Do tego służy regon, pesel, czy nip - albo chociaż nazwa firmy. I znowu to nie złośliwość, po prostu chciałem wiedzieć o jakiej firmie czy osobie rozmawiamy.

Co do oznakowania CE powiem, że mamy zamiar oznakować wyrób, ale tylko jeżeli na pewno będzie zainteresowanie. Może Pan pod NIKem "ELWIS" nie zdaje sobie sprawy, że to słono kosztuje. I nie mam pewności, że to w ogóle pójdzie na rynek Polski, to po co mi takie bezsensowne koszty. Po drugie certyfikacja na "CE" trwa pewny czas i czas ten - to miesiące. Mam doświadczenie ze zdobyciem znaku "CE", to bardzo kłopotliwe, i nawet nie zawsze doprowadzi do skutku. Przecież produkujemy lasery i plotery laserowe tnące, tak że wiem, o czym mówię.

I jeszcze dla Pana pod NIKem "ELWIS". Jeszcze nie został sprzedano ani jedno urządzenie i chyba nie będzie sprzedano w Polsce, ponieważ rozumiem, że cena dość wysoka, ale niestety takie są koszty wg. kalkulacji. Zysk minimalny. Ale chyba mogę robić filmy reklamowe dotyczące tego produktu, chociaż jestem zgodny w tym, że trzeba było napisać, że "maszynkę można będzie kupić w przyszłości, na razie to tylko prototyp".

Edytowano przez sergiuszf

Trochę się pogubiłem. Miało być urządzenie DIY, w tym dziale jest wpis. Okazało się że jednak produkuje je firma, a właściwie to nie produkuje, bo to prototyp (a firma nadal nieznana). Trochę mnie dziwią i niepokoją te oferty sprzedaży, ale skoro to legalne, to pozostaje mi uwierzyć. Ja też wiem ile trwa i kosztuje opracowanie wyrobu zgodnie z wymaganiami dyrektyw unijnych - i tym bardziej mnie martwi, gdy widzę że inni starają się chodzić na skróty i likwidować "bezsensowne koszty". Nie wiem dlaczego ten wątek wzbudził tyle emocji - jeśli ktoś chce legalnie produkować i sprzedawać urządzenia, to powinien przestrzegać prawa. Sprzedawanie urządzeń, które wymagają CE bez odpowiedniego oznakowania jest przestępstwem o ile się orientuję, ale jeśli tak można to chętnie się o tym dowiem.

• Nie zgadzam się! 1

Czy nie szkoda wam swojego czasu na pisanie takich komentarzy. Czy wy nie umiecie czytać?

Już pisałem, że to pomyłka, że w wideo na Polskę umieściłem ten tekst o sprzedaży. Nie mam zamiaru sprzedawać na Polskę. Wiem, że to nie ma szans. Tylko na tym forum już upewniłem się, że faktycznie nie ma co liczyć na rynek Polski.

To moje opracowanie wspólne z jednym rosyjskim kolegą, tak że to nie jest produkt firmowy. Na razie to sprawa prywatna i w Polsce Tak pozostanie. I przeznaczony na rynek rosyjski. Tam szanse spore. W filmikach zaznaczę, że proszę nie zwracać uwago na wpis o możliwości kupna, ponieważ nie planuje się sprzedaży w Polsce.

Właśnie dzisiaj skoryguje filmiki.

Ale jeszcze jedno. Bardzo proszę ( w szczególności Pana ELWISA) już nie pisać nic o sprzedaży w Rosji, o możliwych problemach, itp. Znam Bardzo dobrze rynek Rosyjski, handlujemy z Rosją od kilkunastu lat, tak że wiem czego oczekiwać. Jeszcze raz proszę nie pisać nic o handlu ze Wschodem, o szansach itp. Nie marnujmy czasu.

Jeżeli ktoś chce tylko krytykować , to również poproszę wypowiadać się przemyślane. Moim zdaniem, że wypowiada c się można, jeżeli sam to wypróbował właśnie taką technologię i zdobył jakieś doświadczenie.

• Lubię! 1

Skorygowałem na rzekomych filmikach wideo, że maszynka nie jest sprzedawana w Polsce.

@sergiuszf zupełnie nie rozumiem dlaczego jesteś tak nerwowy na punkcie krytyki. Na tym polega działanie internetu, a forum w szczególności, że to co prezentujesz jednym się podoba, a innym nie - i dzięki dyskusji można wymieniać poglądy. Więc masz takie samo prawo pisać że bardzo fajnie jest przerabiać butelki na cokolwiek, jak i ja pisać że jest to zupełnie bez sensu. Natomiast co do tego całego urządzenia, to nie myślałeś o ogłoszeniu kampanii na kickstarterze, czy innym portalu start-up owym? Mógłbyś wtedy dokładniej zbadać rynek, zdobyć fundusze na zaprojektowanie, przebadanie oraz wyprodukowanie urządzenia zgodnie z przyjętymi zasadami. Może nawet na porządną reklamę by wystarczyło.

(edytowany)
6 minut temu, ZaQ_1 napisał:

@BlackJack Byś przeczytał pierwszy post albo chociaż przejrzał pobieżnie temat to byś widział, że butelki są cięte na taśmę.

No dobrze, i co? Widzę taśmę na rolce, jest sklejana, zgrzewana? Nadal ekonomicznie kiepsko. biorąc pod uwagę nakład pracy. chodzi o to, że prosta i konstrukcyjnie ekonomiczna maszynka, wcale ekonomiczna w użytkowaniu być nie musi. Sęk w tym, że czasami lepiej zbudować, droższe urządzenie, ale ekonomiczniejsze w użytku.

Edytowano przez BlackJack

@BlackJack i wszystkie te tematy zostały już poruszone w tym wątku

Cześć,

jestem nowy pierwszy raz, tymi facetami którzy mają kompleksy, bo nie są tak kreatywni jak Ty nie przejmuj się.

Ja bym na twoim miejscu nie reagował na takie wpisy.

Przyjmij, że ich nie było, po prostu nie mają nic do powiedzenia, a muszą jakoś zaistnieć w "eterze".

Niektórzy myślą, że dzięki temu ich ego będzie większe.

.Ale wracając do mojego pytania, w związku z tym, że ja pierwszy raz to mam pytanie, czy na tej stronie są publikowane tylko pomysły, czy też projekty i na przykład części z których są one zrobione.

Pozdrawiam

Jacek.

Witam na forum 🙂

7 godzin temu, Jacek2019 napisał:

Ale wracając do mojego pytania, w związku z tym, że ja pierwszy raz to mam pytanie, czy na tej stronie są publikowane tylko pomysły, czy też projekty i na przykład części z których są one zrobione.

Sposób opisu DIY zależy od autora - jedni chwalą się gotowymi projektami, a inni dzielą się dokładnymi poradnikami, które pozwalają odtworzyć projekt. Przykładowe projekty opisane na forum znajdziesz tutaj: https://forbot.pl/forum/ourpicks/

Wszystkie projekty znajdziesz w tych działach:

(edytowany)

W zasadzie projekt jest w rozwoju, tak że co nieco się zmienia. Na przykład teraz projekt dopracowany na wniosek osoby zainteresowanej. Zmniejszone gabaryty, czyli maszynka stała zgrabniejsza, dodane dodatkowa rolka układacza filamentu, i dopracowana elektronika, w sensie płytki prototypowe zamienione na normalne płytki drukowane.

Moim zdaniem ze zdjęć maszynki wszystko widać jak ona zrobiona a w dołączonych wideo widać, na jakiej zasadzie działa.

W elektronice również niemą nić najprostszego. Napęd silnika krokowego zrobiony na układzie DRV8825, a generator impulsów to standardowy schemat na NE555

Jako kontroler temperatury zastosowano termostat W1209 dorobiony na temperatury do 999 stopni C. Czyli spokojnie można programować temperatury w zakresie pracy — pokojowa 20 stopni — temperatura robocza 215-220 stopni C.

Edytowano przez sergiuszf
dodałem kilka szczegółów

Zaloguj się, aby obserwować  
  • Utwórz nowe...