Skocz do zawartości
Freddy_krueger

Jak połączyć Raspberry pi z Arduino: we/wy?

Pomocna odpowiedź

Napisano (edytowany)

Witam serdecznie,

robię coś "ala inteligentny dom" i brakowało mi gpio na malince. Podłączyłem mcp23017 i działa:) Działa jako wyjście:/ Jak zrobić żeby działało jako wyjście?

A takie ważniejsze i chyba trudniejsze pytanie (jak dla mnie) to: Jak połączyć malinkę z arduino przez usb?? tak żeby arduino działało jako we/wy??

Nie liczę na gotowca, ale jakieś wskazówki. Nie jestem też jakimś tam hiper, biper, diker informatykiem. Skoro potrafiłem podłączyć mcp23017 i "ledami mrugać" to myślę że arduino podłączę jako we/wy do malinki;)

Pozdrawiam serdecznie;)

p.s.

Zapomniałem dodać, że to wszystko obsługuję na domoticz. 

Edytowano przez Freddy_krueger

Dnia 18.08.2019 o 01:06, Freddy_krueger napisał:

Działa jako wyjście:/ Jak zrobić żeby działało jako wyjście?

Co tu chyba pomieszałeś w opisie problemu 😉 To działa jako wyjście czy wejście? Co dokładnie chcesz zrobić, a jaki jest efekt?

Dnia 18.08.2019 o 01:06, Freddy_krueger napisał:

Jak połączyć malinkę z arduino przez usb?? tak żeby arduino działało jako we/wy??

Możesz podłączyć Arduino do RPi przez USB i wykorzystać komunikację przez UART. Musisz tylko napisać odpowiedni program na Arduino, który będzie sterował GPIO na podstawie instrukcji odbieranych przez UART.

Witam serdecznie @Treker,

"Działa jako wyjście:/ Jak zrobić żeby działało jako wyjście?" - to był wstęp😉 (chociaż nad tym pracuje, do ogarnięcia). 

Dziekuje za hasła do goglowania😀 jak cos znajdę , coś podpatrzę, dam znać dla pokoleń😉

@TK_79 witam na forum 🙂 Co dokładnie miałoby pomóc autorowi pytania? Linkujesz do strony głównej jakiegoś bloga, nie wiadomo co dokładnie masz na myśli.