Skocz do zawartości
jasiekk913

Zbijanie napięcia z 24V do 5V (do Arduino)

Pomocna odpowiedź

Gdzie chcesz wsadzić ten stabilizator i po jakiego grzyba?

Najpierw było 24V teraz 2.. myślę, że z takim rozstrzałem to żadne arduino sobie z tym nie poradzi. Toż to jakaś ko(s)miczna technologia!

Może jak kolega wątkotwórca ustali wreszcie jakie to napięcie będziemy mogli pomóc. Na razie polecam udanie się do najbliższego czarodzieja (wróżka może być za cienka).

27 minut temu, ethanak napisał:

Na razie polecam udanie się do najbliższego czarodzieja (wróżka może być za cienka).

Jak kto lubi haha 😉

(edytowany)

Napięcie to 2V, dowiedziałem się o tym dzięki mojej kryształowej kuli, wcześniej byłem w błędzie. Pasuje? 😛

Edytowano przez jasiekk913

Więc jaki masz z tym jeszcze problem dysponując taką wiedzą tajemną? Poczytaj sobie o konwersji napięć, było o tym na tym forum z tysiąc razy. Pasuje? 🤮

(edytowany)

Tak obserwuję wątek, i mam wrażenie że nikt nie zadał podstawowych pytań.
1. Jakie urządzenia zasilane 24V komunikują się miedzy sobą? Podaj model, producenta i typ. Jeżeli nie potrafisz daj przynajmniej zdjęcia płyty czołowej, tabliczki znamionowej.

2. Jak się komunikują te urządzenia między sobą? RS232, RS485, CAN czy zwykły arbitraż typu START/STOP ? Z rysunku wiemy tylko że są zasilane z tego samego źródła zasilania, i dodatkowo połączone dwoma przewodami.

3. Co konkretnie chcesz robić Arduino ? Same monitorowanie, w sumie nic ci nie da jak, nie masz DTRki (instrukcji) do tych urządzeń, bo sygnały będą tylko ciągami 0 i 1.

Reasumując, najprościej i najbezpieczniej dla Arduino oraz tych urządzeń, jest separowany galwanicznie monitor tych linii. W najprostszej odsłonie wystarczą dwa transoptory PC817 i parę rezystorów. Nie polecam zabawy w dzielniki rezystorowe, jak nie wiesz jakie są parametry tych urządzeń. Aż dziwi mnie, że bardziej wtajemniczeni koledzy, zamiast od razu zadać 3 podstawowe pytania, wyciągają informacje, za język.

Edytowano przez BlackJack

5 godzin temu, BlackJack napisał:

obserwuję wątek, i mam wrażenie że nikt nie zadał podstawowych pytań.

A ja mam wrażenie że źle obserwujesz, bo:

Dnia 21.08.2019 o 15:05, atMegaTona napisał:

najlepiej napisz co to za urządzenia te A i B to będzie łatwiej pomóc.

Niestety - kolega wątkotwórca usilnie odmawia odpowiedzi na tego typu pytania...